Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 15.05.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема 13-14 август на Палатки с LARP  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано12.07.05 10:32





Е, Балрози, май отдавна му беше времето за едни хубави палатки. Та, от Военния лагер на Арменелос имат предложение по въпроса.

13 и 14 август /събота и неделя/, край село Балша /на 1 час път от центъра на София/, в един дол с поток /който ще има честта да бъде великия Андуин/.

Палатки има за всички, за манджата пригответе по 10 кинта.

Участието в ЛАРП-а НЕ Е задължително за никой, то е само за тези, които имат желание да опитат нещо ново и по-така ... вълнуващо.

Ако искате да участвате, но нямате я оръжие, я нещо друго /което считате, че обезателно трябва да придобиете/ - казвайте, майсторите ще го направят за вас или съвсем ясно и подробно ще ви обяснят как става.

Изобщо, каквито и въпроси да имате задавайте ги тук или във Военния лагер, който се намира тук:


а... и още нещо ...

една Пловдивска фирма е готова да ни ушие наметала по модела, на тези, които се носят от задругата във Властелина.

Цветовете и размерите са два - зелено и черно, малък и голям.

Зеленото е този тип:


Черното си е черно. Материалът - габардин /не съм сигурна в изписването/ - твърд, здрав плат, лесен за почистване и поддръжка.

Размерите са: един за хора до към 1,70-1,75 и по-голям за по-едрите от нас.

Тъй като наметалото е дълго и има голяма качулка, цената е:
- за по-малкия модел 25 лева
- за по-големия модел 30 лева

Имате време за мислене до петък, когато ще събирам парите. Решете, кой цвят и кой размер искате.

За времето и мястото на срещата ще ви информирам допълнително.

Това е засега,
Грах

Die! Resurrect! Die again!

Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Гpaxчe]  
Автор Hиeнa (лайкучка)
Публикувано12.07.05 20:59



Ох, благодаря ти Грахче! Спасяваш ме от едно ужасно скучно лято След като ме прецакаха тотално с почивката от любимия университет това Балрогово ми идва просто като дар небесен Анарвен пита кога трябва да се дадат парите за наметалата?

Редактирано от Hиeнa на 12.07.05 21:01.



Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Гpaxчe]  
Автор Aнapвeн (kill joy)
Публикувано12.07.05 21:14



Ех, Грахче, от кога чакам такъв постинг!

Не искам и тази година да пропусна Балрогово...и няма...там съм. Тъкмо ще почерпя и за рождения ден!

П.П. Искам и наметало!(черно)



Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Гpaxчe]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано12.07.05 21:59



Да питам - някой има ли възможност да даде за мен пари за по-големия модел в зелен цвят? Няма да съм в България от утре и няма да имам възможност да дам личнов петък, ще възстановя при първа възможност.

(Ако няма начин, не се ангажирайте и не се чувствайте задължени. Ще видя какво мога да направя като се върна.)

Благодаря много

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Гpaxчe]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано13.07.05 11:35



малииииииии как обича такива радостно настроени твари!
Хип, Хип, Ура ...

Тал... немой да се плашиш. Ще ти поръчаме наметало, ти си изкарай добре в Прага и пий един козел за мене /облизва се лакомо/.

С останалите ще се видим в петък.

А, ей, тва ЕГН почна да ме мъчи значи. Ето и плана за действие за 13 и 14 както и малко инфо за правилата на LARP-а. Писано от нашия славен Лорд Алдарон.


Ето и плана :

Среща на 13ти август в 9.30 сутринта на Централни софийски Хали.

От преди това е съставен списък с хората които ще идват. Чака се до 10.00 и след това потегляме. Аз и баща ми ще дойдем със семейния микробус в 9.30. В него ще бъдат натоварени инвентара ( мечовете за ларпа), шатра (като тези под които се крият продавачите на книги на площад Славейков), една палатка както и ако има нещо по тежко и трудно преносимо. Микробуса ще спре на паркинга отстрани на Халите и ще бъдат натоварени някои от по-важните неща ( например допълнителни палатки и по-тежък товар от хората дошли на срещата ) и след това тръгва към селото.

В него ще пътуват баща ми ( като шофьор), Глорфиндел и още трима - четирима по яки човека способни да носят по тежки неща тъй като те ще имат доста багаж да носят. В 10.00 микробуса потегля ( те ще пристигнат приблизително един час преди нас и ще разпънат палатките).

Аз оставам като водач към селото. В 10.00 тръгваме, стига всички да са дошли. Хващаме метрото до последната спирка ( Обеля 2), от там се хваща рейс до центъра на селото ( пътя е приблизително половин час). Рейсовете които вървят до там са в много добро състояние. В центъра на селото има магазин от който хората могат да си купят храна/вода и изобщо каквото желаят, така че могат да не носят храна чак от София.

От центъра тръгваме пеша ( пътят е около 45 минути до час по бавно ходене). След като стигнем до поляната другите които са пътували с микробуса ще са разпънали палатките и ще са построили Осгилиат. Предполагам че ще има доста хора дошли на палатки без да участват в самия ларп и те ще пазят лагера.

В палатковия лагер се раздават мечовете, хората се преобличат с инвентара си и двата отбора се разделят на орки и гондорци. Всяка от двете раси ще има знаме. Двете враждуващи страни тръгват в противоположни посоки като всяка от тях трябва да си избере свой лагер в който ще им стои знамето. Ларпът ще се проведе по правилата за "Capture the flag".

Целта на орките и гондорците ще е както да опазят своето знаме от ръцете на другия отбор така и да вземат/откраднат тяхното. След като даден отбор избере място за своя лагер то няма да се мести за целия ден. Знамето им ще е в този лагер и разбирасе противоположния отбор няма да знае къде точно се намира този лагер и трябва да го открие.

Освен основната идея на този ларп ще има и много странични куестове чието изпълнение не е задължително, но ще носи облаги на отбора който го изпълни или пък индивидуалния герой. След като даден човек загине в битка или по някакъв друг начин ( например е бил пленник и в последствие екзекутиран ) "умре" духът му отлита ( демек той/тя) отива в голямата шатра в палатковия лагер където трябва да изчака определен период от време преди да се "съживи". Това е таблицата по която ще се съди:
Загинал за пръв път - 5минутен престой в шатрата
Загинал за втори път - 10 минутен престой в шатрата
Загинал за трети път - 10 минутен престой в шатрата
и т.н.

След като загине за втори път престоят му ще стане десет минути и след всяка поредна "смърт" ще трябва да седи 10минути в шатрата. Това се прави защото всеки (както в реалния живот) трябва да си цени живота и да не се получават неща от сорта човек да влиза в битка сам срещу трима - четирима вместо да си плюе на петите.

Малко информация за битките :
Забранени са удари в главата и слабините. Всеки участник в ЛАРП е задължен да пази човека срещу който се бие и да внимава да не го удари прекалено силно. Винаги се случват случайни удари в главата които никога не са фатални ( в смисъл човека получил удара го боли съвсем леко и само няколко минути) така че никой не бива да се притеснява за безопасността си по време на ЛАРП.

Това са правилата за бой :
Човек с метал по бронята си умира след третия удар в торса. Човек с кожена броня умира след втория удар в торса. Човек без броня, облечен в дрехи умира след първия удар в торса. За налакътниците и наколенниците важи същия принцип : само с дреха ръката бива отсечена след първия удар и оръжието се пуска на земята като може да бъде вдигнато с другата ръка и човек продължава да се бие с една отсечена ръка. При кожени налакътници ръката бива отсечена след втория удар а при железни след третия удар. За наколенниците важи същия принцип : без протектори - един удар, с кожени - два удара, с железни - три удара. Когато на някой човек му бъде отсечен единия крак той/тя започва да куца със съответния крак.

Хубаво е човек когато "умира" да умира по красив начин...един вид по театрално. Това помага за достоверната обстановка на ларповете и хората се чувстват сякаш наистина са на бойно поле.

Това е общо взето за бойните правила...сигурно ви се струват трудни за запомняне и изпълнение но реално не е така. Преди ларпът да започне ще бъдат разяснени отново и ще бъде проведена нагледно битка между двама човека.

В основата на Ларповете по света не заляга "Capture the flag", но тъй като това е първия по сериозен ларп в околностите на София това е най-лесният за изпълнение вариант на ЛАРП. С времето ларповете в София ще се развиват и съответно ще се усложняват.

По някое време вечерта ларпът ще приключи и ще бъде обявен победителя. След това всеки ще прави каквото иска. Ще съберем дърва и вечерта ще си запалим огън. Ще бъде изпечено месо и ще се съберем до огъня на по чаша вино ( или някакъв друг алкохол). Вечерта и през ноща всеки ще прави каквото пожелае...все пак ще сме сред природата и ще бъде велико.

На следващата сутрин след като всички се събудят ларпът ще продължи по същите правила като двата отбора ще си изберат нови лагери където да стоят знамената им. Ларпът в неделя на 7ми ще се проведе някаде до късния следобед след което всички ще се изнесем с градския транспорт към София.

Значи хората които имат желание да дойдат но няма да успеят и за двата дни изобщо да не се притесняват! Всеки може да дойде когато поиска и да си тръгне когато пожелае. Например може да дойде за съботния ларп, но ако не може да остане за през ноща да си тръгне вечерта в събота или пък да дойде само за неделя.

Ако на някой не му се участва в ларпът може да дойде просто на излет след природата с преспиване, затова и идеята е "Палатки с ЛАРП" така че изобщо да не се притеснява!

Всеки общо взето е задължен със "собствената си организация"...демек да си вземе храна, вода, да дойде преди всичко и ако може да си осигури място за преспиване ... дали ще е в някоя палатка, в спален чувал или пък ще прегръща храстите завит само с едно одеяло зависи изцяло от него...както се вика "по желание на клиента".

Според мен ще се получи яко и бих казал че зависи само от нас дали наистина ще е яко.

Орк или гондорец сега е времето за избор.

Die! Resurrect! Die again!


Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Гpaxчe]  
Автор Aнapвeн (kill joy)
Публикувано13.07.05 11:47



А тези, които няма да участват в самия Ларп, но искат да са полезни по някакъв начин какво ще правят?

П.П. А превързочни материали ще трябват ли?

Редактирано от Aнapвeн на 13.07.05 11:48.



Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Aнapвeн]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано13.07.05 11:56



има, има работа за всички
ще трябват разбира се! и не само това - всяка твар трябва да си носи манерка или нещо подобно и торбе/раничка за основни лични вещи, които постоянно трябва да са в него - документи, ценности, вода и санитарни материали.

Die! Resurrect! Die again!


Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Гpaxчe]  
Автор Eowyn_ (мрачна принцеса)
Публикувано13.07.05 15:07



Хихи, приятно прекарване, твари! И да не се изпораните много, ей... Аз ще ви пращам поздрави от близкия юг и море по това време
.

"Когато е в морето, човек никога не е сам".
Ъ. Хемингуей


Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Гpaxчe]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано13.07.05 17:12



И аз ще гледам да намина .




Тема Re: 13-14 август на Палатки с LARP [re: Gallandro]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано13.07.05 18:16



В отговор на:

Който пие бира - не умира!




Из "Мислите на един Велик Орк"

Die! Resurrect! Die again!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.