Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 01.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Толкин-дискриминаторнови  
Автор Пpивидeниe (готически)
Публикувано06.05.05 15:01



Съглесете се, бива ли само защото орките са грозни и противни да не им се даде шанс да бъдат добри? Защото аз лично не съм чувал аз такива изключения. Видите ли елфите се подават на сянката и на гнева, който е нещо като аналогиа на дъ дарк сайд в междузвездните войно. Джуджетата също подлежат на поквара, ам все пак са добри. Орките обаче навсякъде са едни и същи-палят, колят, бесят и няма шанс за спасение на гадната им душица...е кажете ми сега честен ли е Толкин?



Тема Re: Толкин-дискриминаторнови [re: Пpивидeниe]  
Автор dragonfly (GreenSky)
Публикувано06.05.05 16:31



Толкин е имал ясна представа за това кое е зло и кое е добро или иначе казано, той е знаел, че са като преливащите Ин и Ян, които са символ на това, че едното не може без другото. И въпреки това, между тях има конфликт, тоест има ги двете страни, които са ясно разделени. Орките и елфите са напълно противоположни и това си остава така, защото са като двата лагера във война. Е, не като, те са си:-)
Но е малко пресилено да кажеш, че орките се занимават само с палене, бесене и колене. Те имат и интересна култура... ъъ... говори с Грахчето;)))

И защо мислиш, че джуджетата подлежат на поквара?


Прегледай

- тя има близка тематика до твоята и вярвам, че ще намериш отговори там.

А онова, което е в мечтите и мислите ни, се изживява като истинско.

Тема Re: Толкин-дискриминаторнови [re: dragonfly]  
Автор Пpивидeниe (готически)
Публикувано06.05.05 17:02



Благодаря за линка-темата е добра и мисля , че донякъде я схванах. И все пак според теб, защо Толкин не е описал поне малко живота на орките в които са различни? Точно тук Инг и Ян са малко зле балансирани, защото по-голямо внимание се обръща на расите, борещи се за оцеляването си, пред оркската напаст. А и да приемеш за Мрачния владетел е просто зъл е също непълнокръвно-той поне можеше да пропагандира някаква философия, с която да оправдава действията си..всъщност-истина е , че не съм запознат с много подробности...ще я чакам Грах..



Тема Re: Толкин-дискриминаторнови [re: Пpивидeниe]  
Автор DarkWolf (Furyan)
Публикувано06.05.05 19:20



Може би защото един живот време е крайно недостатъчен, да обхванеш вижданията и на двете страни? И защото е бил твърдо от към добрите. (:



Тема Re: Толкин-дискриминаторнови [re: Пpивидeниe]  
Автор Лopд Hocфepaтy (Душегубец)
Публикувано06.05.05 20:59



Те се спасяват - отървават се от всякакви елфи и джуджета и хора, които им населяват земята (която технически още не е тяхна). Те са добри - борят се за освобождението на Майка Средна Земя от елфската паплач! Те са мъчениците на Архангел Саруман

Приви Рулз!



Тема Re: Толкин-дискриминаторнови [re: DarkWolf]  
Автор Пpивидeниe (готически)
Публикувано06.05.05 21:01



по-скоро второто, смея да предположа!
Можеше да направи поне едно разказче, където някакъв орк-ренегат да свърши работа на добрите елфи..
Толкин убива надеждата в хората като показва създания, които не подлежат на промяна към по-добро



Тема Re: Толкин-дискриминаторнови [re: Лopд Hocфepaтy]  
Автор Пpивидeниe (готически)
Публикувано06.05.05 21:04



борят се , ама пак ..пак трябва да си има ренегати..



Тема Re: Толкин-дискриминатор [re: Пpивидeниe]  
Автор Hиeнa (лайкучка)
Публикувано06.05.05 21:55



Слънчице мое ненагледно! Не очаквах след толкова време мълчание от твоя страна такова нещо - да дойдеш и да наспамиш любимия ми клуб и да предизвикваш най-лошите чувства у хора, които много уважавам, обичам и ценя Дано лошото време днес да е причина за това и те поканвам да продължим този ти спам навсякъде другаде, но не и тук Като най-добрият спамър сред човеците и най-добрия човек сред спамърите в Дир-а те моля да престанеш и се включиш с реални и достойни за теб разсъждения в разглежданите от нас теми Хайде, и те чакам на по бира където и когато кажеш, душа

Сърцето прави човека благороден


Тема Re: Толкин-дискриминаторнови [re: Лopд Hocфepaтy]  
АвторAнapвeн (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 22:05



Да те разкрия ли или да не те разкрия - това е въпросът!



Тема Re: Толкин-дискриминаторнови [re: Hиeнa]  
Автор Пpивидeниe (готически)
Публикувано06.05.05 23:26



нито съм слънце, нито ненагледно душа...
аз нося покварата..не са ли виновни тези които и се поддават? един вид така се разкриват наистина достойните...спамя вярно е-но не го правя без характер..изказвам мнението си навсякъде с много малки изключения..ще склоня на искането ти и ще престана, държа да знаеш, че подобе натиск от твоя страна не очаквах и не съм щастлив...а за бирата...едва ли-знаеш че общите ни интереси са малко..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.