Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 25.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Knigata e mnogo sku4na  
АвторWhite rose (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 23:22



Filmat e super,no ne znam za6to hvaljat knigata tolkova,tja e sku4na...



Тема Re: Knigata e mnogo sku4na [re: White rose]  
Автор Tur-anion (Сашорилион)
Публикувано03.04.05 00:26



O, SANCTA SIMPLICITAS !!!

И все пак смятам, че ние трябва да ядем вафли...


Тема Re: Knigata e mnogo sku4na [re: White rose]  
Автор Tur-anion (Сашорилион)
Публикувано03.04.05 00:28



O, SANCTA SIMPLICITAS !!!

И все пак смятам, че ние трябва да ядем вафли...


Тема Re: Knigata e mnogo sku4naнови [re: White rose]  
Автор DarkWolf (Furyan)
Публикувано03.04.05 00:49



Прочети я, тогава ще си говорим. Или може би половината от думите там не ги разбираш, макар да ти звучат познато?
Не, всъщност прочети НЯКОЯ книга и тогава ще си говорим... Или ти като "ние в наше село си взи'аме книгите според библьотеката - мерим с линията колко место е останало и търсим такава книга... "
Може пък и да се пробваш да се халосаш по главта с книгата. Тъкмо в света ще има едно "компетентно" мнение по-малко.
А сега сериозно. Хвани първо "Билбо Бегинс". Изчети я, после издръж да изчетеш властелина до към 250-300 стр. После няма да я пуснеш до края. Гарантирам.
И все пак твой си е избора какво четеш и наш как да отреагираме, като пускат такива мнения...



Тема Re: Knigata e mnogo sku4na [re: White rose]  
Автор master_Gamgee (Самознай)
Публикувано03.04.05 07:27



Розичке, вземи първо да се регистрираш, за да знаем все пак с кого говорим и кой пуска мнението си...иначе 100 човека могат да пуснат 100 различни мнения с този ник. Второ-не можем да четем шльокавица-разбираш ли какво искам да кажа?-тази латиница на която пишеш говори за неграмотност, а не искаш да те мислим за неграмотна, нали? Дори да нямаш кирилица на компютъра, форума позволява да пишеш на такава. Иначе се получава "Филмат е супер,но не знам за6то хвалжат книгата толкова,тжа е ску4на"-как ти звучи това-неграмотно, нали? Трето-истината е че Толкиновите книги са прекалено богати за да бъдат разбрани от първия път от човек който е свикнал да гледа Холивудски бози от типа "бой, секс и сръбска музика". Филмът е хубав, но той обединява общо взето най-зрелищните и мазни моменти, които биха се понравили на масовия зрител...е да, ама Властелинът на Пръстените е много по богата книга и включва много повече от куп битки с много кръв, черва, специални ефекти, супер оръжия, супер бойци и т.н...хм...щом все пак ти е харесал филма, значи има надежда и книгата да ти хареса-на много хора и филма им се струва прекалено дълъг и скучен. Както и Dark Wolf написа-вземи прочети първо "Билбо Бегинс"-първо че тази книга е написана на един по-елементарен език и второ-това е нещо като предистория на Властелина-събитията се случват около 60 години назад-приключенията на Билбо Бегинс-чичото на Фродо-носителя на пръстена, как намира пръстена и т.н.....после опитай опитай да прочетеш цялата книга "Властелинът..."

p.s. ако целта ти е била просто да провокираш или да подразниш Толкиновите фенове в този форум, мога просто да ти кажа, че това са се опитвали да го правят доста хора и моят съвет към такива хора е да отидат да избиват комплексите си върху някоя боксова круша вместо да ни губят времето и да спамят форума, както и да губят собственото си време и да хабят интернет трафика си. Ако обаче не си от тези хора-заповядай, регистрирай се и добре дошъл/дошла


May the snow be with you!

Редактирано от master_Gamgee на 03.04.05 07:48.



Тема Re: Knigata e mnogo sku4naнови [re: White rose]  
Автор Mитpaндиp (GanDy)
Публикувано03.04.05 09:24



На теб ти е скучна, на други не - въпрос на фкус



Тема Re: офф [re: master_Gamgee]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано03.04.05 11:23



Сам, прекрасно е човек да започне денят си, четейки това твое мнение

Благодаря!



Тема Re: Knigata e mnogo sku4naнови [re: White rose]  
АвторShadowfax (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 14:46



Зависи какво разбираш под "скучна" ... може просто да ти е сложна , а това са две различни неща . Прочети я, пък тогава ще говорим . Във филма има много пропуски и измислици .. въобще - без коментар ... виж книгата е истината ... (:



Тема Re: Knigata e mnogo sku4naнови [re: White rose]  
Автор whierose (непознат )
Публикувано03.04.05 16:00



Аз съм фен на Властелинат на Пръстените и поради тази причина приятелите ми подариха книгата.В началото ентусиазмът беше голям,но честно казано има някои неща които не ми допаднаха.Във всеки случай причината не е обемът на книгата.В гимназиата един от профилите ми беше литература и по 4 часа на ден сми водили дискусии по романи на класици.Това,което не ми хареса е например че има много дълги и скучни описания на местности и пейзажи.По принцип пейзажът или описание на времето трядва да има някаква замисъл- например да подсказва какво ще се случи във вследващото действие или да описва настроение, чуства на героите.До сега не съм открила някои от теэи критерий в книгата.
Намирам и това с родословното дърво на хобитите скучно.По принцип темата за хобитите не ми допада много.Смятам че и във филмът са й отредили твърде много време- в първиат филм началото и третият-краят.
Единственото, което намирам эа интересно в книгата е това че дава информация за някои от героите, която по разбираеми причини е съкратена иначе филмът няма да има край.
Разбирам защо някои от вас реагираха толкова остро на коментарът ми за книгата. Целта ми не беше да обидя феновете на книгата. Но вероятно има много такива, които идват тук просто, за да се заяждат. Чудих се дали някой ще прочете коментарът ми и намирам за интересно че толково от вас реагираха.
чао



Тема Re: Knigata e mnogo sku4naнови [re: whierose]  
Автор Keмeндил (Скалд)
Публикувано03.04.05 20:38



Всъщност описанието може да има за цел и да създаде по-плътна и достоверна атмосфера, както и да помогне за изграждането на толкова детайлен свят като този, сътворен от Толкин. Не виждам как може да си фен на "Властелинът на Пръстените", но в същото време да не ти харесва самата книга, както и темата за хобитите, тъй като тя е основна тема в произведението и хобитите играят изключително важна роля. От думите ти заключвам, че въобще не си разбрала за какво става дума (не говоря за сюжетната линия) във Властелина..

I've heard the warning
Well curse my name
I'll keep on laughing
No regret
No regret



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.