Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 01.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Produljenie na vlastelina!нови  
Автор The Power of the Ring (Punk of DC)
Публикувано13.03.05 19:17



Zdraveite!ne sum postvala mn tuk(daje nikak)no iskam da se pohvalia 4e az(16 god.) 6te poblikuvam nai-nakraia knigata mi produljenie na Vlastelinut na Prustenite prez avgust!knigata e naistina mn interesna i se nadiavam posle da probie i na zapad!I razbira se da se haresa na 4itatelite i na fenovete na LOTR!
ta vuprosa mi e:kakvo e va6eto otno6enie kum takiva postupki kato moiata i tazi na rusnaka Nik Perumov?



Тема Само Толкин....нови [re: The Power of the Rin]  
Автор KillerQueen (Пламък на запад)
Публикувано13.03.05 19:25



Не се съди но мисля че продължение на Властелина може да пише само Толкин.Никой не може първо да сде сравнява с неговия стил.И щом е спрял до тук значи е прецинил че това е достатъчно, а и каквото да се напише (от последователите ) след това ще бъде слабо защото няма де я има магията,която те кара да четеш нататък и нататъкНо все пак това е мое мнение и ти пожелавам успех!

Hope fades
into the world of night
through shadows falling
out of memory and time...

Редактирано от KillerQueen на 13.03.05 19:42.



Тема Re: Produljenie na vlastelina!нови [re: The Power of the Rin]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано13.03.05 20:51



Ау. Надявам се, че е написана на кирилица (и без 4 и 6). И аз като малък като свърших Пътеводителя исках да пиша продължение, но ти явно си доста по-смела ;)

Пусни откъс и разкажи накратко идеята (може и без спойлъри).

И това го казвам преди откъса, за да не решиш после, че се заяждам нещо: казват, че един писател трябва да пише, пише, пише, да извхърли първите сто хиляди думи и тогава да публикува. Иначе ... абе потенциални проблеми много, а ти виждам имаш основни такива с правописа и пунктоацията :(

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: Produljenie na vlastelina!нови [re: The Power of the Rin]  
АвторGrayElf (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 22:01



Пиши колкото душа ти иска! И на мен и на всички им се иска да има продължение историите от Средната земя, но все пак... редно е това да е Толкин. И след като той не е сред живите, никой не трябва да се бърка в работите на гения. Все пак дори самият Кристофър Толкин не успява да копира толкова добре баща си, въпреки че разполага с достатъчни документи и записки. Можеш да твориш истории, повлияни от творчеството на Толкин, но не и да копираш героите и идеята му. Пък и могат за автортство да те ударят...



Тема Re: Produljenie na vlastelina!нови [re: The Power of the Rin]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано14.03.05 00:22



Радвам се, че имаш такъв ентусиазъм!
Ама замисли се малко… ти си на 16! Мислиш ли, че на тази възраст имаш достатъчно опит за писане? Или мислиш, че писането става от раз?
Книга всеки може да публикува… но доколко си заслужава? Достатъчно плява се публикува, само защото всеки написал нещо си мисли, че е най-великият писател.

И аз на 16 бях написала продължение на едно произведение на Пушкин, което много ми беше харесало. И беше най-доброто!
Познай къде се намира сега?

Другото Мордред го е написал, няма да го повтарям.

Перумов… Коментиран е много. Чела съм му първата книга от “продължението”. Като отделна книга – става, но за продължение на ВнП… ми не е. И не би могло да бъде.



Тема А имаш ли...нови [re: The Power of the Rin]  
Автор kalein (човек)
Публикувано14.03.05 02:12



(Бях си обещал да спирам да чета за нощес, но видях темата и нещо прещрака ...дано не са кръстни прешлени ;))

Имаш ли си добър редактор? Някой, който:

1) да има опит не само с четенето (на Толкин + други автори, фентъзи и не само), но и с писането - да може да ти покаже поне един разказ, който е публикувал някъде (и който, подразбира се, да ти хареса)

2) да е търпелив и добронамерен - за да се получи наистина добър разказ, ще трябват време и усилия, и диалог помежду ви...

Аз, от името на всички земни дървета (горките безгласни наши братосестри, които се грижат да дишаме... а ние за тях?), те моля да не бързаш да публикуваш на хартия - да почакаш поне докато не откриеш такъв един редактор и не получиш благослова му/й.

Знам какво е нетърпението, знам чувството "това трябва да стане сега"... но залъжи го, това чувство вътреизгарящо :), като покажеш откъс на приятели, после го пуснеш в някой ел. форум (тук, както предлага Мордред, стига да не те плашим), и чуеш какво ще кажат четящите, и се опиташ да не се огорчаваш от отзивите им... някои даже може да са ти полезни. И, в крайна сметка, сигурно ще излезе една Хубава история (даже да не е от класата на Маестрото)...

Желая ти успех и търпение - търпение за успех, значи,
Калин

П.П. Не знам дали си чела фентъзито на Васил Тучков, което "Бард" издадоха. Ето пример за как не се прави - Васил има нелоши идеи, но не е случил на редактор. И сега трябва да включа и земните гори в списъка за Заговезни... :{

* Аз обичам... * Аз Обичам!!! *


Тема Re: Produljenie na vlastelina!нови [re: The Power of the Rin]  
Автор Tenar (непознат )
Публикувано14.03.05 12:37



Ох, не зная... Кой не би искал "Властелинът..." никога да не свършва?
Но продължение? ?? А Доколкото съм осведомена, приятели и издатели на Толкин са го "подкачали" на тема продължение, но той не го е направил.
Надниквали сме всички в продължения на различни произведения, и моето лично мнение е, че не са удачни. Липсва стнилът на автора, липсва някаква необяснима магия...
Не се обиждай, но ти си само на 16! Четене, четене, четене! Изграждане на свой стил и идейни находки... Иначе не си струва и се нарича графомания.



Тема Re: Produljenie na vlastelina!нови [re: Гaнимa]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано14.03.05 17:05



Гани и Сър Мордред,

Само бих добавила следното нещо- увод към един разказ на Роджър Зелазни, един от великите писатели на фентъзи, който поне според мен е задължително да прочетеш преди да се захванеш изобщо с този жанр.

Макар че нямам навика да говоря за собствените си произведения, реших да кажа няколко думи, с които да представя този сборник и всеки разказ поотделно, тъй като го съставих от неща, писани в началото, средата и последната частна периода, в който съм писал- 18 години. През това време се промених- състояние, което споделям със света около себе си, и когато сега чета нещо, което тогава съм смятал за сносно, се изчервявам или пребледнявам. По тази причина има десетки разкази, които бих предпочел да пазя скрити под ярки корици върху жълтеещи листове- разкази, които никога не бих се зарадвал да видя преиздадени.

Нямам време да потърся още един цитат, но накратко, в него Зелазни разказваше за собствените си грешки, и особено за това, че в началото на кариерата му на писател, никой издател не е желаел да откупи разказите му. Едва след години Зелазни сам установява, че грешката е в самия в него и в начина му на писане. Но колко, колко много неща е сътворил той до тогава, за да открие в какво бърка. Колко много пъти ги е чел, за да вникне сам в собствената си мисъл...

Просто можеш спокойно да помислиш над това- че е необходимо изключително много време и опит, за да откриеш сама грешките, които сега изглеждат като гениални идеи

Чрез плагиатство към прогес!


Тема Re: Produljenie na vlastelina!нови [re: Eowyn_]  
Автор Anarwen (в пламъци)
Публикувано14.03.05 19:41



Този цитат ми хареса, Ео.
Хареса ми главно защото имам чувството, че е писано от и за Мелиндор. Толкова е сладка (е, вие си го знаете де, ама...). Когато се срещнахме за пръв път тя беше започнала да пише (тогава ли беше Мел?) разказите си за Вайълет Вълшебна. Оттогава досега ги е променяла стотици, не, ами хиляди пъти (повечето от които съм имала честа да наблюдавам). Герои, стил на писане, ход на историята - и все във връзка с нови идеи, настроения и т.н. Тя според мен има голям мерак да ги публикува, но все пак продължава да ги изглажда, доизкусурява за да може като излезнат на книга те да са всичко, което си е представяла и е искала да бъдат.

Това което искам да кажа всъщност е, че толкова млад (и в опита си и с годините си) човек не трябва да бърза. Има толкова много време и (според мен) много фенове на "Властелинът на пръстените". Ако не сме ние сега, то някой друг някой ден ще прочете какво си написала, но тогава и ти ще си сигурна че след години като отвориш първата си книга няма да се срамуваш от нея.

П.П. Мел, извинявам се ако по някакъв начин съм те обидила с написаното горе, но просто не се стърпях да те дам за пример - ти си страшна гордост за моя милост.



Тема За Васил Тучков...нови [re: Tenar]  
Автор The Power of the Ring (Punk of DC)
Публикувано14.03.05 20:41



Тук може и да учудя някои, но познавам Васил Тучков, тъй като учим в едно и също училище. Да сме приятели...не сме, но сме говорили няколко пъти и единствено хубави неща мога да кажа за него като човек, но и аз съм на същото мнение, че сюжетът на "Да Надбягаш Съдбата" не е лош, но го има и моментът, че не е е попаднал на добър редактор!(доколкото дочух неговата майка я е редактирала, тя била журналистка, издала книга за България или нещо такова)За щастие нямам този проблем и вече започнахме редактирането й! Първата част(тя е трилогия) излиза през августНаистина съм много ентусиазирана, защото най-вероятно ще я публикувам и в Англия.
Искрено се надявам да се хареса на феновете на Толкин и съм напълно наясно, че не мога да се меря със самия него. Но повярвайте ми, не пиша от вчера, въпреки "скрооомните" ми годинки!Ако ви интересува нещо по книгата....кажете!
П.С.Надявам се някои да се убедили, че все пак мога да пиша и на кирилица и имам накакви скромни познания по правопис и пунктуация!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.