Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 01.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Разширената версия на ROTK. Коментари.нови  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано10.12.04 21:33



За мен остана по-малко от седмица до края на четири-пет годишното чакане да видя филма по "Властелинът на пръстените" завършен. Излизането на ROTK Extended колкото и да беше дългоочаквано ще ми е малко трудно да го преглътна, защото слага края на един вълнуващ (за мен) период на Толкинофенщина. Едва ли ще видим друга екранизация по Властелина, едва ли други филми по Толкин ще могат да се сравнят с трепетите, бурните тахикардии и въобще цялата истерия около това, което сега свършва. Както разбрах някои вече са гледали разширената (аз чакам ДВД-то). И тук там пускат по някой лаф за нея. Аз пък си мисля, че разширената си заслужава отделна тема, където да поприказваме, да си похортуваме за новите сцени, за това как изглежда филмът като цяло, за липсващите неща, за красотата, грешките и т.н. Какво ще кажете?



Imagine...!


Тема Re: Разширената версия на ROTK. Коментари.нови [re: Seaborn]  
Автор Mъpcифyлa Epy (бащицата)
Публикувано10.12.04 23:49



Ми, напълно съм съгласен колега. Аз ще се включа скромничко с две ампули лидокаин и един блистер нитроглицерин(за тахикардиите де)! И аз чакам DVD-то, макар че може и да не ме огрее!



Завод. Над него облаци от дим.
Народът прост,
животът - тежък, скучен. -
Живот без маска и без грим -
озъбено свирепо куче.

"ТУК НЕ СЕ ТУПКА"


Тема Re: Разширената версия на ROTK. Коментари.нови [re: Seaborn]  
Автор Tur-anion (Tooth Reaver)
Публикувано11.12.04 00:40



Твърдо ЗА !!! Излизането на "Краля"-esxtended бележи края на цял един етап от моя живот. Всъщност "Задругата" отприщи хиберниралата ми Толкин-мания, а с въпросното DVD(което искрено се надявам да бъде едно малко съвършенство и всепомитаща емоционална тесла) цикълът се затваря...
Това на практика ще означава отпадането на един непосредствен стимул в живота ми, което ми напомня да си накупя кашони с антидепресанти за след "прожекцията".
Така че си бия поредната доза Ultracain DS Forte и чакам...КРАЯ...

In Tolkien We Trust...


Тема Re: Сърцето ми се скъса.нови [re: Meдapko]  
Автор MANlMAL (spleenchaser)
Публикувано11.12.04 09:40







Тема Re: Сърцето ми се скъса.нови [re: Meдapko]  
Автор MANlMAL (spleenchaser)
Публикувано11.12.04 14:34



Съжалявам, че сутринта бях така лаконичен, но успях да залея клавиатурата ми с 4ай с мед и досега съхна. А не е лесно да коментираш само с мишка...

Беорн, от много отдавна не бях чел такова добро ревю на филма... Вече нямам търпение да видя RОТК ЕЕ. Това ,което прочетох просто потвърди предчувствията ми...След този филм остава едно bittersweet feeling, за нещо което вече е в миналото, а носи толкова красота и сила (а за мен и още купища неща от последните три години) че все едно се разделяш с близък приятел...Помня как се чувствах след като гледах ROTK този януари в Бургас. Беше нещо сравнимо с чувството след Металика в Пловдив през 99-та. Казваш си: "ТОВА Е! И АЗ БЯХ ЧАСТ ОТ НЕГО! И ТО ОСТАВА В МЕН! КАКВОТО И ДА Е ЗАНАПРЕД." И го погребваш някъде в себе си-знаеш, че милиони пъти ще се връщаш към това, защото вече е влязло в теб. Не може да е иначе. Но за това трябва да си пораснал достатъчно, за да можеш да различиш и култивираш това, което те е ударило с такава потресаваща сила... А не всеки е така.
Мисля, че хубавото е,че всеки ще носи този филм в себе си и (надявам се) ще го свързва с нещо дълбоко лично и изпитано...И предполагам за всеки ще е различно. За мен е така. Но тези думи не се казват...Тези неща или усещаш, или не. Не можеш да обясниш това на друг.... Носиш го дълбоко в теб. Същото бе и с книгата,когато я прочетох...Съжаляваш, че точно това вълшебство е свършило...ROTK ме накара да се почувствам едно към едно по същия начин. Неописуемо...

Пиша сега, защото не съм сигурен,че ще искам да пиша и коментирам след като гледам ЕЕ. Защото едва ли ще има смисъл и едва ли ще искам. Не смятам,че трябва да се хабят думи,за да опишеш нещо,което е неописуемо... което се чувства. Безпредметно е да защитавам трилогията - и някак идиотско. Тя се защитава сама по-добре от всичко,което може да бъде казано с думи. Или влизаш в нея, или оставаш отвън и оглеждаш за поводи за критика.... А второто буди в мен единствено съжаление.
Което ме навежда на мисълта за това,което си писал....

Не сте ли харесали кино-версията на този филм, не можете да се надявате да останете запленени от този вариант. Хората, които намираха, че звукът на филма е лош, ще го намират също толкова посредствен. Тези, които смятаха образите на героите за недостатъчно добре пренесени на екран, няма да ахнат и сега. Били ли сте от тези, които се лютяха от дързостта на сценарния екип да преправя пасажи от книгата, за да ги пренесе на екран, няма и сега да намерят покой, нито пък да им дадат прошка.

Това е филм ,който се усеща, който се изживява. Да го гледаш с нагласата:"Я ДА ВИДЯ КАК СЕ Е ИЗДЪНИЛ ТЪПИЯ П.ДЖ." означава да се самоампутираш от едно преживяване,което може да ти даде неописуемо много. Такива хора съжалявам... Тъпо е да се правиш на "умен" и "критикар" на този филм... Означава ,че си пропуснал най-важното в него. В този смисъл започвах да гледам и трите филма с нагласата "ВЛИЗАМ В СРЕДНАТА ЗЕМЯ!" Толкова...
Това е нещо наречено OPEN MIND, но то или го имаш ,или не... Но това е вече друга широка писта за разговор...

Отдавна не си бях пускал саундтрака и преди 2 дни го направих... Заляха ме един куп спомени за много неща,които сякаш бях оставил назад в паметта си. И които знам,че ще свързвам с този филм, макар че са много по отпреди или пък нямат почти връзка... Досетих се за забравени радости, за вълшебни утрини и за дълги нощи.... Странно, но установих,че като асоциация свързвам филма със стотици неща,които съм забравил... и той ми ги върна.... Да, болен мозък съм от малък. Но само по себе си, това е от моментите, които много хора не успяват да докоснат цял живот...

Няма какво повече да кажа... И Аеронен,братко, от минал опит се боя, че пускането на такава тема е безсмислена кауза.... Както вече писах - не може да се обясни, то трябва да се усети. Както всички красиви филми, този трябва да се гледа и изпита сам... Красотата и вълшебството е нещо интимно...



Тема Re: Сърцето ми се скъса.нови [re: MANlMAL]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано11.12.04 16:53



В отговор на:

И Аеронен, братко, от минал опит се боя, че пускането на такава тема е безсмислена кауза.... Както вече писах - не може да се обясни, то трябва да се усети. Както всички красиви филми, този трябва да се гледа и изпита сам... Красотата и вълшебството е нещо интимно...




Само заради тези красоти, които написахте с Беорн си заслужава темата! Благодаря ви и на двамата!

Imagine...!

Тема Re: Сърцето ми се скъса.нови [re: Seaborn]  
Автор master_Gamgee (Самознай)
Публикувано12.12.04 01:21



Ако някой си спомня (не че има смисъл) първото ми появяване в този форум (все още нерегистриран) бе за да оплюя П. Дж. (тъкмо бях гледал....хм не помня точно коя част...май първата), защото не беше като в книгата, а и много неща бяха променени. Тогава Аеронен ме скастри набързо (за което не ти се сърдя, братко-заслужих си го...). Постепенно стигнах до истината че в края на краищата, колкото и да си вманиачен не можеш да очакваш филм да представя едно към едно любимата ти книга. Като оставим настрана споровете че режисьорът си представял едно, а фенът друго, че филма трябвало да е комерсиален, за да си избие разходите и т.н. и т.н. стигаме до едно единствено важно нещо, а именно - киното и литературата са две различни по изразните си средства изкуства и трябва да се приемат именно така. Много литературни похвати нямат своя аналог в киното, и обратно...Естествено е много хора да бъдат недоволни от орязването на любими моменти (като разчистването на Графството за мен), но в края на краищата ясно е че не можеш да филмираш всичко - всяка част би станала поне по 6 часа, а това си е много дори за заклетия фен, а аз не обичам да гледам на части някой филм-гледам го целия наведнъж за да не изгубя настроението...пък и в един момент като се поумориш почва да ти се размива възприятието...
....пак станах многословен ...
искам да кажа-след прочетените тук излияния ставам още по-нетърпелив да гледам разширения ROTK, и съветвам всеки да го направи, но да се абстрахира леко от книгата и собствените си представи-знам че когато гледах разширения "Двете кули" просто ми се ревеше...както и досега ми се реве (не ме е срам да си го призная) на определени моменти от Задругата - излизането на Задругата от Мория, след като са загубили Гандалф-ами аз много добре знам че е жив и в момента се бие с балрога, ама визията и музиката към нея така ми бъркат вътре, че...


абе стига приказки - да гледаме филма...!




Тема Re: Разширената версия на ROTK. Коментари.нови [re: Seaborn]  
Автор alannah ()
Публикувано12.12.04 19:18



Предстоящото гледане на ROTK EE ми напомня откъде тръгна моята... ами не мания, а по-скоро любов към нещата на Толкин - една пиратска касета на "Задругата",излязла 2 месеца преди премиерата. Сега идва края на много важен за мен период. Филмите не можаха по никакъв начин да настигнат книгата и не очаквам с ROTK EE да стане чудо- актьор с "човешко"мислене не можеда играе елф, а с П. Дж. явно имаме ъ.... различни гледни точки. И все пак кой може да филмира качествено Толкин? А и саундтракът е невероятен и е достатъчна причина за съществуването на филма, нали!

Филмът си е филм, а книгата си е книга. Но в никакъв случай не искам да правят екранизация на "Силмарильон" и "Недовършени предания" -искам да ги "запазя за себе си" по някакъв начин

...nothin' lasts forever
Even cold November rain.


Тема Re: Разширената версия на ROTK. Коментари.нови [re: Seaborn]  
Автор alannah ()
Публикувано12.12.04 19:23



Искам, искам, искам маратон на удълйените версии

...и Арсенал да бие Челси


...nothin' lasts forever
Even cold November rain.


Тема Re: Разширената версия на ROTK. Коментари. [re: Seaborn]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано18.12.04 03:18



Tоку що го изгледах. Още ми се върти главата, а и както знаем утрото е по-мъдро от сутринта... ъ-ъ-ъ, от вечерта де. Утре ще направя плах опит да изредя всички чудесни неща, които са добавени. Първо да кажа, че филмът е много много подобрен! Прекрасни неща има!

П.П. И тъй като утре ще разказвам за хубостите, сега да кажа какво не ми хареса, а то е едно едничко- Гандалф с/у Назгулския шеф според мен е потресаващо лош избор! Ужасна сцена. Объркали са Гандалф Белия с Гандалф Бития...

П.П.П. Пак старият навик първо да се изтъкват грешките- нищо, това е защото другото е несравнимо повече!!! Филмът е невероятен!



Imagine...!

Редактирано от Seaborn на 18.12.04 03:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.