Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 20.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Патриархат?нови  
Автор Umbriel. (shadowangel)
Публикувано10.01.05 17:52



Моля посочете ми силни образи на жени,хора или елфи(а,може и джуджета!)в творчеството на Толкин.Не е зле и да се посочи какво се разбира под "силен женски образ".
Според мен силния образ,независимо от пола,е този който знае какво иска и как да го постигне.Нещо като младата Галадриел и определено Лутиен.
Други?

Sub umbra alarum tuarum




Тема Re: 1 глас за хората: Халет :) (бт)нови [re: Umbriel.]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано10.01.05 18:40







Тема Определено Еовин [re: Umbriel.]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано10.01.05 18:56



Символът на средноземската еманципация, така да се каже ;)
Силна не (само) физически, а всякакви. Качества, които и позволяват да ръководи Рохан при отсъствието на владетеля, да изтърпи (поради липса на по-добра дума) Грима, да тръгне на бран наравно с мъжете-бойци, да се изправи пред Краля-Чародей (което е едва ли не по-дръзко от сразяването на същия), да се влюби в непознат скиталец, но да не позволи на мъката от неотвърнатата любов да я спре в устрема и.

Стига ли ;)

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: Знайш ли...нови [re: Mopдpeд]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано10.01.05 19:16



.. мисля си, че можем почти всички да ги докараме до силни :)

От друга страна... дали въпросът е за силни жени, или за силни женски образи. На мен определено ми се струва, че виждам разлика да се мержелее.

Арвен също може да я броим. Това, което тя прави, изисква или само огромно количество напълно заслепяваща и парализираща другите усещания любов, или изключителна воля и решителност.
А пък смятам любовта й за много работи, но не и за нещо, което я лишава от други усещания и разбиране.
Представете си само за момент как тя се отказва от всичко, което има (роднини, типа си живот, безсмъртието си) и се обрича на абсолютна несигурност.
Тъй като нямаме основание да смятаме, че тя е първият напълно кух елф в историята на Арда, то значи тя е съзнавала какво означава изборът й.
Абсолютна несигурност и смърт като капак.
Представете си сега силата на волята, която е нужна, за да удържи на думата си.

О, Манве! Та някои не могат да откажат цигарите, други - колата :Р, пък тя си зарязва безсмъртието срещу нещо без гаранции.



Тема Re: 1 глас за хората: Халет :) (бт)нови [re: Roheryn]  
Автор Umbriel. (shadowangel)
Публикувано13.01.05 18:01



Podozirah ne6to takowa,no ne si spomnqm podrobnosti...molya?

Sub umbra alarum tuarum




Тема Re: Определено Еовиннови [re: Mopдpeд]  
Автор Umbriel. (shadowangel)
Публикувано13.01.05 18:13



За мен Еовин е по-скоро "жертва" на ситуациите.
Ръководи Рохан,защото е роднина на краля.Грима именно го"изтърпява".Въпреки че е имало обичай и жените да се бият,тръгва на бран инкогнито.Не е наясно дали се е влюбила наистина,дали в човека или в Наследника(т.е не е съвсем наясно какво иска).Побеждава Краля-Чародей по предопределение,а не поради някакви специални умения.
Готви яхния ужасно.

Sub umbra alarum tuarum




Тема Re: Знайш ли...нови [re: Roheryn]  
Автор Umbriel. (shadowangel)
Публикувано13.01.05 18:31



Мисля че имаш право за "образите",ако образа на Арвен не беше толкова схематичен,може би от нея би излязла силна героиня.

Sub umbra alarum tuarum




Тема Re: Определено Еовиннови [re: Umbriel.]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано13.01.05 19:36



В отговор на:

Побеждава Краля-Чародей по предопределение,а не поради някакви специални умения.




Е те пък това от къде го измисли и с какви доказателства го подкрепи?
Никъде не е казано, че Кралят Чародей ще умре от ръката на жена, на която е помогнал хобит. Казано е просто че няма да го убие смъртен мъж. Не виждам никаква връзка.

А относно това че е жертва на ситуацията, пак не ти виждам доказателствата. Нима не тръгва с Рохиримите от Черноден защото има цел и причини? И кога е ръководела Рохан, в контекст да е изпълнявала функциите на крал?

П. П. Сър Мордред го е написал достатъчно ясно и хубаво.
Поклон, сър Мордред

Flake:We don’t explain the lyrics to our songs- you hear them, you feel them...

Тема Re: Определено Еовиннови [re: Eowyn_]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано14.01.05 23:46



Сори, че пак ще те клъцна, но Еовин наистина е назначена за кралски наместник в Рохан по време на похода срещу Саруман.
Нищо лично




Тема Re: Патриархат?нови [re: Umbriel.]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано14.01.05 23:48



Защо само младата Галадриел?! Ми тя цял живот върти мъжа си на малкия си пръст и е реално управляващата сила в Лориен - даже Сау се чуди какво да я прави.
Не гледай, че навсякъде избутва напред Келеборн - от уважение го прави, да не се комплексира горкия





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.