Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 23.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За изданиятанови  
Автор Mixman (Sledgehammer)
Публикувано06.01.05 15:20



Значи искам да си купя "Хобитът" и "Властелина...", но за втория съм виждал поне 2 издания. Кажете ми каква е разликата между тях и съответно кое бихте ми препоръчали?

I have the touch!


Тема Re: За изданиятанови [re: Mixman]  
Автор Lalait (сянка)
Публикувано06.01.05 16:49



може и да те излъжа, но мисля че няма разлика.
преводачът е един и същ... и ми се върти в главата, че и издателството е едно и също... разликите са дали ще е с тънки корици или с дебели, или в ...картонена рамка, както са моите.

и май от там трябваше да почна, но... нали за българските издания тава въпрос?

хора, ако съм излъгала човека, спасявайте положението!

"I smoke my friends down to the filter"


Тема Re: За изданията [re: Mixman]  
Автор MANlMAL (APHELION)
Публикувано06.01.05 17:16



Няма толкова голямо значение според мен...
Ако искаш съвет - вземи си с твърди корици. По-скъпо е, но пък това са книги ,които остават.
Моите с меки корици приличат вече на прегазени жаби.



Тема Re: За изданиятанови [re: Mixman]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано06.01.05 19:29



Твърдо за твърдите корици. Въпреки, че подарих на сестра ми комплект - три книжки в някакво подобие на кутия и ми се струва, че е доста удобно за четене. С меки корици са, но пък са по-малък формат. Аз обаче, все пак съм си фен на едната книга с твърди корици. Класика, дори и според самият Толкин.

Можеш да си ги купиш от сайта на Бард -

. Има хубави отстъпки.



Тема Re: За изданиятанови [re: maurice]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано06.01.05 20:09



Аз пък си мисля че най-ценно е онова първото, на две части, с черните обложки ;) Ех... спомени...

Иначе си предпочитам голямото издание с меки корици (може би още страдам от факта, че когато си кихивах властелина друго просто нямаше :/ ).

Flake:We don’t explain the lyrics to our songs- you hear them, you feel them...


Тема Re: За изданиятанови [re: Eowyn_]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано06.01.05 20:40



Онова първото отдавна е на баница и е в заслужена пенсия. Тук-там съм го виждал, но май само втори том. Ако не ти пречи можеш да си го купиш. Предполагам, че първи така или иначе го знаеш наизуст.



Тема Re: За изданиятанови [re: maurice]  
Автор Maltalossion (Malta)
Публикувано06.01.05 20:57



Едно от изданията с меки корици е без Приложенията, така че внимавай да не се прекараш. Наскоро в една книжарница видях луксозното издание на Бард(с твърдите корици и т.н.) да се продава в дървена кутия на, която е издълбано "Дж.Р.Р. Толкин Властелинът на Пръстените". Направо ми останаха очите Имаше кутии и по отделно

Beleriand, Beleriand,
the borders of the Elven-land.


Тема Re: За изданиятанови [re: Maltalossion]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано06.01.05 21:33



Това с кутията е яко. Ти къде си го виждал? Аз съм го виждал само в книжарница "Буквите" във Върна и си мислех, че е по-скоро приумица на книжарницата, отколкото официално издание на Бард.



Тема Re: За изданиятанови [re: maurice]  
Автор Lalait (сянка)
Публикувано07.01.05 00:14



съвсем си е официално. аз си го купих, има го навсякъде, не е нещо особено,но е удобно. за четене. защото книгите с твърди корици (на мен) са ми неудобни да ги чета, но пък се съхраняват по добре, а това е някаква добра комбинация.

трябва да прочета това сутринта...:)

"I smoke my friends down to the filter"


Тема Re: За изданиятанови [re: Lalait]  
Автор Mixman (Sledgehammer)
Публикувано07.01.05 11:38



Аз по-скоро имах това предвид - дали има разлика в приложенията. Иначе благодаря за отговорите!

I have the touch!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.