Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 23.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За носителите на Пръстенанови  
Автор Aлacтop (Париж)
Публикувано02.06.04 11:12



Изброих следните (в хронологичен ред):
Саурон
Исилдур
Деагол
Смеагол > Ам Гъл
Билбо
Фродо
Том Бомбадил
Сам

Въпросът ми е дали след като Деагол и Том Бомбадил само са се докосвали до Пръстена могат да се нарекат негови носители?

How many sorrows Do you try to hide ...


Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Aлacтop]  
Автор Kиpдaн (raziel)
Публикувано02.06.04 11:34



Ми щом е бил в тях за известно време може и да се нарекат. Друг е въпроса вече какво влияние има той върху тях . Том Бомбадил май е над тези неща ; не го вълнува много , а за Деагол ако беше останал в него сигурно щяхме да си имаме Ам - Гъл >2 .



Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Aлacтop]  
Автор Fairy (Dark Bregalad)
Публикувано02.06.04 12:22



Не мисля, че трябва да бъдат наричани Носители на Пръстена.
Първо за Том Бомбадил- за него съм убедена:). Самото "звание" подсказва това- носител означава да носиш нещо, а той просто взима Пръстена и го разглежда. На хартия и на теория може да се каже, че е носител, но според мен реално не е такъв.
Същото се отнася и за Деагол. Макар че за него честно казано не помня колко дълго го е притежавал

Но си мисля- може ли да се каже, че някой е носител на Пръстена, само ако... хм, как да го кажа, влязат в някакви взаимоотношения с него. Не е задължително да му станеш подвластен, но да имаш някаква връзка с него, някаква обща история така да се каже....

All dead, all dead
But in hope I breath...


Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Aлacтop]  
Автор Yassen ()
Публикувано02.06.04 17:39



Още поне двама са се докосвали до пръстена, макар и не с ръка

1. Гандалф, наречен Митрандир и известен като Олорин, маяр.
2. Галадриел, жена и елф.

Осъзнаването им ги прави повече носители от Ам-гъл например. И от Саурон, разбира се.



поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Yassen]  
Автор Ghost in the ruins (Париж)
Публикувано02.06.04 19:46



Галадриел? Тя май не се докосва до пръстена.
За Гандалф се съмнявах, затова не съм го написал.

Alastis


Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Ghost in the ruins]  
Автор Yassen ()
Публикувано02.06.04 23:43



Прекръстени приятелю, що ма мъчиш. Тъжен човек мъчи ли се и то в градската прах

И най-големият бунак може да носи пръстена на ръката си. Малцина могат другаде. Именно те са истинските носители.

Дано този път съм ясен


поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Aлacтop]  
Автор Caм (ами...градинар)
Публикувано03.06.04 00:39



В буквалния смисъл на думата всички са носители-например Деагол го е носил от дъното на реката до лобното си място...
но в истинския смисъл, Носител (С ГЛАВНА БУКВА) е този, който го е носил (независимо дали на пръста си, на верижка, или нещо друго) към някаква цел (зла или добра) и със или без влиянието на самия Пръстен...
Деагол и Бомбадил са го взели от любопитство, макар че Деагол е бил заслепен от блясъка и злата воля на Пръстена и е пожелал да го притежава...

ПРИЕМАМЕ САМО ПО ВЪПРОСИ ЗА
ПРАЗНЕНСТВОТО !


Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Yassen]  
Автор lkew (compact)
Публикувано03.06.04 13:45



щъ не щъ се сещам за "лорд ъф дъ пиърсинг" :)

Фродо може и другадеее :Р

10:56:30 gimli: chakaj, che se pop-vat razni shefove i gledam da browsvam skrishom ;-)


Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Caм]  
АвторAмapтил (Нерегистриран)
Публикувано18.11.04 11:40



Значи... думата "носител" може да се разглежда по два начина. Духовен и физически носител. Под физически имам в предвид хората, които са го докосвали, а под духовен, тои на които той е повлиял (като първопричина за това влияние!!!). А именно:

Носители:

Саурон- Физически и Духовен (Пръстена е част от него, затова духовен )
Исилдур - Физически носител
Деагол - Физически носител
Ам-Гъл - Физически и духовен носител
Билбо - Физически и Духовен носител
Фродо - Физически и Духовен носител
Том Бомбадил - Физически носител
Сам - Физически и Духовен носител

Тук някой ще кажат " Защо Исилдур не е духовен носител?", или "Защо Боромир не е описан като духовен носител", "Защо Галадриел и Гандалф не са духовни носители" и т.н. Еми защото просто пръстена на тях не е повлиявал по никакъв начин. (Така, че той самия да им повлияе. Някой от тях (Боромир, Денетор, Саруман) са съблазнени от силата му, те са покварени от самото желание да го имат, но той самия не е първоизточник на това желание... Тук обаче навлизаме в много дълбоки води, които не са за тази тема поне на този етап.



Тема Re: За носителите на Пръстенанови [re: Aмapтил]  
Автор Гpaxчe (бауглир)
Публикувано18.11.04 11:49



за Исилдур съм не-съг-ла-сно той е бил силно духовно свързан с пръстена а не просто физически

Jesus Christ looks like me.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.