Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 22.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема egati :))нови [re: Loretta]  
Автор Loretta (mechanic)
Публикувано19.10.04 23:31



Dira me mrazi!
Ama az sym HITRA!
I kato sym reshila da se izkaja,

:)

No power in the 'verse can stop me!

Тема Re: egati :))нови [re: Loretta]  
Автор Eldanar (бащата)
Публикувано20.10.04 00:57



Аз съм Еру Мърсифула
Други имена: Йолве, Елданар, Ненуиал, Еруниссимо, Кофе или просто изтеричното Борисеееееееее!( това е за силно привличане на вниманието).
Семейство: Фея - съпруга, Страйдър - сестра, Аданедел - Шефче, Рох - конче и много, много приятели от този клуб!
Обичам: всичко красиво.
Мразя: всичко мерзко.
Книжки четеме всякакви(упадъчните а'ла Жорж Сименон и Маркес най ми прилягат), Овидий, Ръдиард Киплинг, О'Хенри, чичо Стиви, Къртът Вонегът...,Вапцаров, Гео Милев...
Филми: "Амадеус", "Индокитай", "Шиндлерът"...
Музика: Vangelis, Mike Oldfield, Ennio Morricone, Queen, Iron Medon...
Хранене: винаги с табиет, предпочитаме го на шиш, прясно заклано!
Пиене:Водка, Ром, Коняк, Вино, Кисело мляко..., ако няма друго(или е лято - Бира)
Живеем си спокойно и ведро, смеем се на сън, понякога обеззъбяваме хората(но винаги милостиво)!
Хоби: милостиво отношение към хората - и името ми е такова.
А най-много обичам да подпаля нещо. Само под вода не съм палил, но и това ще стане!
Здравейте всички - аз съм ваш приятел!



"ТУК НЕ СЕ ТУПКА"


Тема Re: egati :))нови [re: Eldanar]  
Автор Eldanar (бащата)
Публикувано20.10.04 01:02



Изпуснах си годинките - зимъска ще чукна 25 и край на разтежа
Явно за месец-два акъла нема да ми дойде и ще си остана само Боужествен

"ТУК НЕ СЕ ТУПКА"


Тема Поласкан, че толкоз бързо разконспириран :)нови [re: Strider]  
АвторHavermayer (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 11:31



Въпреки правописната грешка в името, но като се регвах, Дира твърдеше, че има проблеми с файла с имената на юзерите, и додето се усетя, нЕкаква по-съобразителна от мене тиква вече се беше хакнала с правилния спелилинг на името.
От друга страна, моят пък е по-близо до транскрипцията на български :)

Вчера погледнах някаква сайт, на който беше разконспирирана и фамилията на Толкин. Твърдяха, че било от немски произход и наподобявало оксиморон: foolishly brave or stupidly clever. Кат се замисля, това точно описва литературния гореой на Хелър, Хавермайер, а за приносителят му (моя милост) е доказателство, че човек не може да избяга твърде надалеч от хобитата си дори и да е в други приказки :))

Благодаря за радушното посрещане на всички!! :))

ПП. Между другото, пишете никът, както ви скимне. Имах доброто желание да го регна на кирилица, но по технически причини не можах. Който не го мързи да пише цялото име или да сменя с латиницата, значи, не го наистина мързи, ама се пОти излишно :)



Тема egati 2:))нови [re: Eldanar]  
Автор MANlMAL (spleenchaser)
Публикувано20.10.04 11:32



За Мърсифулския зъбодръп:



Ето как вади зъб на Рох.... Рох си мисли "Само ми ела на къчааа!!!"


И едно предупреждения: Уважаеми мужшини, в никакъв случай не ходете при Мърсифулското Божество !!!
Той вади зъбите наистина с корена им........ Ако не разбирате какво имам впредвид, вижте тук:







Тема "Сплотен" ли казах?!нови [re: Eldanar]  
АвторHavermayer (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 11:42



Че клубът си е направо семеен :) Не разбрах Еру ли предшества Страйдъра или обратното, или сте близнаци като Дюнчета :)?

Това с пушилистенето, Левски и рома звучат мнооого привлекателно :) Някой ден ще се видим да поговорим в подходяща обстановка защо мислиш, че Жорж Сименон и Маркес са "ала упадъчни автори" :))

Поздрави! :)



Тема Re: Поласкан, че толкоз бързо разконспириран :)нови [re: Havermayer]  
Автор MANlMAL (spleenchaser)
Публикувано20.10.04 11:50



е доказателство, че човек не може да избяга твърде надалеч от хобитата си дори и да е в други приказки

От кой хобит не може да избяга??? :)))

За правосписната грешка не се тревожи, Хав :)) Едва ли някой я е забелязал... :) Повечето-като нейна Граховост,например, не четат след 4-тата буква на ника, та се принудих моят да и го напиша с големи букви и пак трудно го запомни.;))

А мен винаги ме е радвал Майор Майор!:)) И разбира се - Мр. Майло Майндърбайндър...

Първата книга ,която си взех на английски... Култова за випуск'91 на ЕГ.



Тема Re: Аз тебе те познавам...нови [re: Estel*]  
Автор Гpaxчe (хакуна матата)
Публикувано20.10.04 11:52



щот не ме видя какво правех по време на диспута ви. Слава богу, че наоколо имаше разумни същества. Все пак успях да обидя когото трябва

Мое и да копам, а мое и да не копам.


Тема Re: "Сплотен" ли казах?!нови [re: Havermayer]  
Автор MANlMAL (spleenchaser)
Публикувано20.10.04 11:54



Близнаци са, но от различни бащи...

Всъщност Бащата има ли баща??? Хмммм, не съм чувал... най-вероятно е Дядото!



Тема Re: "Сплотен" ли казах?!нови [re: Havermayer]  
Автор Strider (alagos)
Публикувано20.10.04 15:03




В началото бе... Феята (която съвсем наистина е съпруга на Еру). :)) На едно чудно местенце, наречено Балрогово тя пристигна, придружавана от една личност, която всички единодушно оприличихме на елф (а и самата Фея ни беше подсказала). Кръстихме го Йолве /дълга история/.
След като видяхме какви чудеса твори с огъня, решихме, че освен елф, Фейският съпруг е и огнен, затова му дадохме прилежащо име - Елданар, т.е. Огнен елф. :)))
Обаче след като спаси цял катун балрози, демек нас от не само от бяла, но и от гладна смърт, веднага го разконспирирахме - самият Еру Илуватар undercover!
Ето

. И .

За сравнение: изглежда хидратиран Балрог на Балрогово. ;)
А пък е развълнуван Гарван до Робърт Шекли. :))

Скиталецът се сдоби със завидния статус на Божествена сестра по-късно. По малките часове и големите веселби на Кралския рожден ден.

Та така. Снимки на всички Балроузес можеш да видиш в темата Links най-отгоре. :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.