Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 21.05.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лъжат ли елфите?  
Автор Гpaxчe (giddy thing)
Публикувано05.08.04 15:01



я ся споделете мисла верно ли е, че елфите никога не лъжат както тука ми обяснява една девойчица?



Тема Re:нови [re: Гpaxчe]  
Автор firefox (бисерна)
Публикувано05.08.04 15:06



буах! откъде пък накъде да не лъжат?! О_о

сега не се сещам конкретни примери, ама не може в целия Силмарилион да няма поне 2-3 случая където някой елф се представя под друго име, премълчава или директно "украсява" истината, ако не направо да я изменя...

Тя как се обосновава? :) С това, че елфите са добрички? (Щото и то не е вярно :) )



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Гpaxчe (giddy thing)
Публикувано05.08.04 15:33



абе това, че елфите използват истината доста избирателно е факт - те обикновено употребяват оная част от нея, която им е удобно.

Но става въпрос за откровена, чиста проба лъжа - аз лично не се сещам, макар, че бях сигурна, че Феанор не може да не е лъгал няколко пъти. Ама така ли е или не ...



Тема Re: Лъжат ли елфите?нови [re: Гpaxчe]  
Автор Aldalin (мушмурок)
Публикувано05.08.04 16:09



Не, елфите не лъжат...

И затова в техния свят има толкова Страдание и Тъга. Защото избират Истината.

Поздравявки


Слънцето е планета, на която всички са запалили по една свещ искрено, от сърце.

Редактирано от Aldalin на 05.08.04 18:00.



Тема Re: Лъжат ли елфите?нови [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано05.08.04 16:12



"A Еол знаел, че го грози гибел, затуй удържал парещите слова зад зъбите си и отвърнал:

- Узнах, благородни Куруфин, че синът и съпругата ми, Бялата владетелка на Гондолин,са ти дошли нагости, докато отсъствах; и сметнах, че не подобава да съм отделно от тях при това посещение.

Изсмял му се Куруфин и казал:

- Надали щяха да срещнат тук топъл прием, ако бяха пристигнали заедно с теб; ала туй няма значение, защото не идваха насам. Вече два дни стават, откак минаха през Аросиах и препуснаха бързо на запад. Струва ми се, че искаш да ме измамиш; освен ако сам си бил излъган.

А Еол отговорил:

- Щом е тъй, владетелю, може би ще ми дадеш разрешение да си тръгна и да разбера каква е истината.

В този диалог възможността да има лъжа е допусната и от двамата, сякаш това е по принцип възможно. Не знам дали на практика лъжат.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Лъжат ли елфите?нови [re: Umai Maia]  
Автор Strider (alagos)
Публикувано05.08.04 16:29



Но Тингол отговорил:
- Не продавам нито на елфи, нито на хора ония, що любя и милея над всички земни съкровища. И ако имаше поне капчица надежда или опасение Берен да се завърне жив в Менегрот, нито миг повече не бих го оставил да крачи под слънцето, макар че съм дал клетва да го пощадя.


И това ако не е чиста проба признание, че ако еди какво си, то упс! абе казах, че ще те пощадя, ама явно съм излъгал. ^^

Това, което каза Фокс е абсолютно вярно, пък аз за малко да изтърся, че елфите лъжат като... възрастни лисици. :Р (Фокс, ни мъ бий.. много. ;) :)))



Тема Re: Лъжат ли елфите?нови [re: Strider]  
Автор Гpaxчe (giddy thing)
Публикувано05.08.04 17:38



това второто не е лъжа а си е чисто клетвопрестъпничество, което е така да се каже короната на лъжите ...



Тема on offic ;)нови [re: Strider]  
Автор firefox (бисерна)
Публикувано05.08.04 23:44



нека обобщим - елфите: - живеят в поздемни чертози, пещери и тн дупки в земята и горски хралупи (Нарготронд, двора на Тингол); - лъжат като дърти лисугери; и не на последно място - проявяват афинитет към малки заекоподобни човечета, ака хобити... Истината, другари, направо ще ни избоде очите - ЕЛФИТЕ СА ЛИСИЦИ!



Тема Re: on offic ;)нови [re: firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано06.08.04 08:35



Както казал Углук на Гришнак:
"Дай пушката за лисици, че пак плъзнаха елфи в кокошарника!"

TANSTAAFL


Тема Mordor Fried Chickenнови [re: Kopo]  
Автор firefox (бисерна)
Публикувано06.08.04 14:00



Е, то тва е нормално - да поразгонят пилетата в Мордор :)

Нали знаеш каква е представата на мъжките орки за hot chicks? Женски орки хвърлени в Маунт Дуум :D

Оттук и древноелфическия израз при среща с орк: "Къдее бе, пилеееее?!..." :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.