Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 11.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Съдбата на Саурон...нови  
Автор emer (капчица)
Публикувано09.07.04 14:41



Skoro si prepro4itah "Vlastelina" i namerih ne6to mnogo interesno.Dumi na Gandalf.Kazva,4e ako Nositelq izpulni zada4ata si Sauron 6te izgubi ogromna 4ast ot silite si i 6te se prevurne v slab,zloben duh,terzae6t se v no6ta.Mislih si,tova zna4i,4e toi nqma da napusne Ea,nali?Za6to?I vupreki,4e e slab,nqma li da napravi nqkoq pakost???Kak mislite???

Ne mi se karaite,4e ne pi6a na kirilica ama...ne6to s toq komputur ne moga da se opravq i ne iskam da barni4kam mnogo.6te vzeme da se skape.

Страхът води до гняв,гневът-до омраза,омразата-до страдание....


Тема Re: Съдбата на Саурон...нови [re: emer]  
Автор Eowyn_ (грък роханец)
Публикувано09.07.04 15:06



В превод от шльокавица , можете да прочетете следното:

"Скоро си препрочитах Властелина и намерих нещо много интеесно.Думи на Гандалф.Казва, че ако Носителят изпълни задачата си Саурон ще изгуби огромна част от силите си и ще се превърне в слаб, злобен дух, терзаещ се се в нощта.Мислих си, това значи, че той няма да напусне Еа, нали?Защо?И въпреки, е че е слаб, няма ли да направи някоя пакост???Как мислите???

Не ми се карайте че не пиша на кирилица, ама...нещо с тоя компютър не мога да се оправя с не искам да барничкам много.Ще вземе да се скапе."


Превод от шльокавица-Еовин Роханска.
Редактор на правописните грешки-Еовин Роханска
Редакция на стила-не е направена.
Цитиране-дословно, затова ако не сте съгласни с нещо не ме обвинявайте, аз само правя темата достъпна за хората, на които не им се занимава с шльокавица(например Галандро).


П.П.Защо не дадеш цитат с думите на Гандалф?



Тема Преведено на кирилицанови [re: emer]  
Автор Ghost in the ruins (=O=)
Публикувано09.07.04 15:11



Знаеш ли, това го бях забравил. Нищо чудно и изобщо да не съм му обърнтал внимание, но сега сякаш си го спомням. Дежа Ву. И преди всички да са ме оплюли, че споменавам Ник Перумов, искам да кажа, че колкото и да не го харесвате, човекът си е много добре запознат с творчеството на Толкин, както и с героите му. На едно място той описва съдбата да Саруман, която е подобна на тази, която Емер описва.

А ако искаш да разбереш коя част от силата си губи Саурон и какво остава от него,

. Забавлявай се, големи глупости са, но все пак ...


And nine... nine lives were gifted to the cats

Редактирано от Ghost in the ruins на 09.07.04 15:12.



Тема Re: Съдбата на Саурон...нови [re: Eowyn_]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано09.07.04 17:20



забрави да добавиш
Досадник-отговорник Номер 1 по въпросите на правописа: Еовин Роханска.





Тема Re: Съдбата на Саурон...нови [re: emer]  
Автор Cиpиyc Блek (масов убиец)
Публикувано09.07.04 17:41



Не мисля че му е на главата да прави пакости

По- вероятно е да се чуди и мае как стана така че допусна враговете си в най- добре охраняваната страна в света, и то под носа си. . .

Иначе сериозно- не смятам че му е останала достатъчна сила да бутне и чаша от масата, камо ли да върши пакости. Иначе никой нямаше да е толкова щастлив след края на Войната за Пръстена. Твърде е слаб. . . Ми така е като си влагаш повечето сили в една дрънкулка. . .



Тема Re: Съдбата на Саурон...нови [re: Eowyn_]  
Автор emer (капчица)
Публикувано11.07.04 19:25



Благодаря,скъпа.Много мило от твоя страна.А относно цитата-не ми е удобно да нося книгата по зали.Нямам си компютър вкъщи.

Страхът води до гняв,гневът-до омраза,омразата-до страдание....

Редактирано от emer на 11.07.04 19:40.



Тема Re: Съдбата на Саурон...нови [re: Cиpиyc Блek]  
Автор emer (капчица)
Публикувано11.07.04 19:27



Ами ако с времето събира сили.....?

Страхът води до гняв,гневът-до омраза,омразата-до страдание....


Тема Re: Никъде не е казано изрично, че го правинови [re: emer]  
Автор Cиpиyc Блek (масов убиец)
Публикувано11.07.04 19:35



така че не ми се вярва. . . Е би могло да стане нещо когато Мелкор се звърне в Арда, но да видим. . .

П.П. всъщност, не, няма да видим. . .



Тема Re: Никъде не е казано изрично, че го правинови [re: Cиpиyc Блek]  
Автор emer (капчица)
Публикувано11.07.04 19:49



Да...Да се надяваме!

Страхът води до гняв,гневът-до омраза,омразата-до страдание....


Тема Re: Никъде не е казано изрично, че го правинови [re: emer]  
АвторDurin (Нерегистриран)
Публикувано11.07.04 19:54



Ако вярваме на Перумов, май нищо не е успял да направи през следващите столетия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.