Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 01.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин...  
Автор Prof. S. Snape (Професор)
Публикувано01.07.04 15:53



Лично според мен е Толкин е страшно добър в описването на света, в създаването на митология, в хронологията и езиците , и всичко което може един лингвист. Но само до тук! Сега за героите е въпрос на вкус, но за мен те са доста студени неговите герои, не показват грам чувства.
Но главния недостатък е, че човекът е пълен инвалид в описването на бойни сцени, не може само с половин страничка ти да решаваш края на света или победата над злото. Много зле е в битките. Като много други де, но са думаме за него.
Освен това, той не е виновен, но ако погледнем реално ние се ровим в едни записки, защото това неговото не може да се нарече свят, какъв свят ще е този, където няма едно сигурно нещо. Толкин като автор е написал само две книги в които всичко е идеално. Но да видим вас.


Редактирано от Roheryn на 04.07.04 16:44.



Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин...нови [re: Prof. S. Snape]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано01.07.04 15:57



Че е толкова добър, че се харесва дори и на чалгаджии и привлича фенове, които по-добре да не са го и чували .


Той стана безсмъртен... но за кратко.

Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин... [re: Prof. S. Snape]  
Автор Seaborn (Aeronnen)
Публикувано01.07.04 16:20



Както каза Галандро. Глвният му недостатък е, че по някакъв странен и необясним механизъм понякога успява да привлече вниманието на... *edit-пак си изпуснах нервите- съжалявам!*.

Пич, що не си смениш хобито?

Imagine...!

Редактирано от Seaborn на 01.07.04 16:38.



Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин... [re: Prof. S. Snape]  
АвторEлиoн (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 16:43



Ех...
На хубавото все да му намерите кусур...
Тъжно е, че търсиш недостатъци у Толкин...вместо да се радваш и учиш от това, което е създал...
Не ти ли стига простичкия факт, че е могъл да сътвори такова нещо с думи? Като се има предвид колко по - не-истински стават думите напоследък...

Нима желанието, което те изпълва, когато проникнеш отвъд старниците на Толкин е да критикуваш...?

Всеки може да намери нещо в света на Толкин...
Даже...всеки може да намери това, което търси там...

Толкин е дарил толкова много на света...а ти му търсиш недостатъци...


Ех...
Ала, усмивка, все пак...




Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин... [re: Eлиoн]  
Автор Eлиoн (вълна)
Публикувано01.07.04 16:46



Ех...
На хубавото все да му намерите кусур...
Тъжно е, че търсиш недостатъци у Толкин...вместо да се радваш и учиш от това, което е създал...
Не ти ли стига простичкия факт, че е могъл да сътвори такова нещо с думи? Като се има предвид колко по - не-истински стават думите напоследък...

Нима желанието, което те изпълва, когато се проникнеш отвъд старниците на Толкин е да критикуваш...?

Всеки може да намери нещо в света на Толкин...
Даже...всеки може да намери това, което търси там...

Толкин е дарил толкова много на света...а ти му търсиш недостатъци...


Ех...
Ала, усмивка, все пак...


П.П.: Съжалявам, че го постнах пак...ала се издразних на себе си...че не съм си влязла в регистрацията...
И, ако мога да помоля...изтрийте другото, моля.


М. Д. : "Не може ли да влезем някъде вътре, на чист въздух?"


Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин... [re: Seaborn]  
Автор Aragorn Elessar (ами...Крал)
Публикувано01.07.04 16:47



Той, Професорът, някъде си беше казал, че от всички критики приема само една - че е прекалено кратък (май го беше казал за ВнП).
Та това му е недостатъкът - да си беше дописал нещата, а не Кристофър сега да вади от сандъците разни работи.

П.П. Да си сменя хобито и картинката Келеборнът.
П.П.П. Сори, Рох



Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин... [re: Prof. S. Snape]  
Автор Roverandom3 ()
Публикувано01.07.04 18:31



А ти в същност какво правиш в този форум.
Това е все едно аз да вляза във форума на ФК Левски...
Вземи са разкарай...



Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин... [re: Prof. S. Snape]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано01.07.04 18:51



какъв свят ще е този, където няма едно сигурно нещо
Прекрасен свят, нали? Точно както трябва

Сега за героите е въпрос на вкус, но за мен те са доста студени неговите герои, не показват грам чувства. - Не знам, май че разбирам какво се опитваш да кажеш с това, макар че си го казал така, че да звучи безумно... Стилът е близък до по-старото северно писане, и освен това оставя много на въображението. А на мен стилът му много ми харесва даже. Това, че не е по твой вкус, не значи, че е пълен инвалид с писането на половин страничка и т.н. каквото си казал:) Човеко, на брой редове ли ги мериш тези неща?

Недостатък на Толкин е, че е умрял много рано.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин... [re: Prof. S. Snape]  
Авторltilon (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 19:09



Аз що винаги съм си мислел, че тъкмо битките са доста добре описани...Така де дай ЕДИН пример за по-вълнуващо описание на битки (не че няма ама едва ли е в литературата която ти четеш).
Иначе съм напълно съгласен с изказаното преди мен - единствения сериозен недостатък на Толкин е че ни е оставил толкова малко :))))



Тема Re: Какъв според вас е глвният недостатък на Толкин... [re: ltilon]  
Авторltilon (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 19:16



И понеже си говорим за недостатъци, хвани си оправи малко правописните грешки на сайта а...освен това е хубаво като цитираш (Роулинг примерно) е хубаво да го обозначиш по някакъв начин например с кавички за да разберем къде говори тя и къде се намесваш ти...ОК?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.