Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 15.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Най-хубавото име  
Автор Гpaxчe (бръмбъзък)
Публикувано22.06.04 16:56



Кой от героите на Толкин, според Вас има най-хубаво ИМЕ вкл. и онези, които имат по много.
Аз самата току що се замислих и все още не съм го измислила ... /продължава мъчително да мисли /

Not that bad...


Тема Re: Най-хубавото име [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано22.06.04 17:24



Грах! Това е страшно хубава тема!

Обаче иска мислене, най-малкото за да си припомня повече имена...

Засега казвам:

Маедрос

е много красиво име за мене. Както и Турамбар.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Най-хубавото име [re: Гpaxчe]  
Автор Eowyn_ (маруля)
Публикувано22.06.04 17:37



"Най-хубаво" едва ли има, защото във всяко име Толкин залага някакъв по-дълбок смисъл.
Това ,което ми харесва,особено при елфическите имена е,че те винаги имат значение.Дори героите,които не са главни действащи лица си имат име,което точно да им подхожда,а смисълът/преводът му да е свързан с личността му.

Аз например изключително много харесвам следните имена:
Мелиан(в превод-дар на любовта)
Амарие
Явана
Мелкор
Финголфин
Еовин
*

______________________________________________________
*Тези имена ми допадат от чисто естетическа гледна точка- алитерацита на звукаве като "м" , "л" , "н", "ф" са истинска наслада за ухото.
Докато Еовин(а и не само тя) звучи някак остро,своенравно...дава една предварителна представа за героинята.Обърнете внимание на имената на всички персонажи, при които преобладават съгласните "г" "р" "в" "д" "у" "з" и ще забележете,че те коренно се различават по характер от благозвучно съчетаните имена на гореизброените герои :) (Мелкор прави изключение.Моргот обаче не)

Проблясъка на идиота!...


Тема Re: Най-хубавото име [re: Гpaxчe]  
Автор Taлиecин (knightofshadows)
Публикувано22.06.04 17:40



Няма такъв. Има поне десетина, които ми харесват на звучене, а не ми се занимава да ги изреждам.

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Виж ми ника...(нт) [re: Гpaxчe]  
Автор Roverandom3 ()
Публикувано22.06.04 17:47



.




Тема Re: Най-хубавото име [re: Гpaxчe]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано22.06.04 18:07



Ам-Гъл разбира се!!!!!


Всеки знае, че смисъла на живота е 42. Всъщност 42 са градусите на мастика "Пещера"...

Тема Re: Най-хубавото име [re: Eowyn_]  
Автор Strider (alagos)
Публикувано22.06.04 18:55



Ако трябва да изпадам в ненужни подробности, името е Еоуин. :)

Искаш да кажеш, че Гандалф се различава от "р"-овия Митрандир? Или Арагорн от Естел? :Р
Не, не мисля, че в случая алитерация, асонанс или каквото там още ти хрумне, са в някаква зависимост със значенията на имената. :)))

Що се отнася до лични предпочитания, аз имам слабост към имена, завършващи на -'ион': Анарион, Елдарион, Ерейнион... И определен афинитет към името Моргот.

Хм, добре ми звучат и доста от имената, завършващи на -'ор'.

И като стана дума... Ето ти нещичко, Принцесо:

'Then, if truth thou tellest, thy triple bonds
I will bid men unbind, that abroad thou fare
in my service to search the secret places
following the footsteps of these foes of the Gods.'


Narn i Hin Hurin




Тема Re: Най-хубавото име [re: Гpaxчe]  
Автор dragon fly (dragon)
Публикувано22.06.04 19:56



ммм...
Моргот и Берен.
И Алатариел.

Искам си бележките от стария профил!


Тема Re: Най-хубавото именови [re: dragon fly]  
Автор GlL-GALAD (flawless)
Публикувано22.06.04 20:44



харесвам Ерейнион, защото има нещо очарователно в това да си "The last whose Kingdom was fair and free, between the Mountains and the Sea" Харесвам и оркски имена заради самото им грозно звучене, всъщност мисля, че един от факторите за огромната ми приварзаност към епоса е уникалността на имената, толкова умело напасвани от Толкин, не само на героите, но и географските наименования:Ортанк, Барад-Дур, Ангбанд(уникално съоражение).......Аеглос,копието на Гил-Галад, звучи в съзнанието ми като песен Айнури, допада ми това, че той е единствния персонаж, чието оръжие е копие,за мен копието в подходящите ръце(а ръцете на Гил-Галад несъмнено са били такива) е доста по ефективен и ефектен item. Мисля, че се превеждаше като ледена висулка,опасноо....

..зло,събудено призори,до вечерта се превръща в Морготова радост!


Тема Re: Най-хубавото име [re: GlL-GALAD]  
Автор Maltalossion (Malta)
Публикувано22.06.04 20:58



Моята класация я водят Финголфин, Ниенор и Тинувиел Но всяко име е очарователно по свой начин и приляга на героя си. Най-яркият пример за това, според мен, е Самознай

Beleriand, Beleriand,
the borders of the Elven-land.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.