Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 23.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Привет на всички!  
Автор Alegro ((винаги))
Публикувано07.06.04 20:35



Едва тези дни ми разказаха за СВЕТЪТ на Толкин, там открих всичко- всичко, което го има в живота. ВСИЧКО, което го има във всеки от нас. ВСИЧКО, което съществува само в множеството ни въображаеми представи.
Там намерих множество мечти, множество легенди, множество...хора, които продължават легендите, които имат нови мечти...и част от тези хора сте вие.

Разказаха ми как орките (изкуственосъздадена раса, след като на елфите са отнети мечтите, надеждата,вярата...всичко красиво в тях), са се превърнали в олицетворение на всичко негативно, порочно, грозно и отблъскващо. Как елфите превърнати в орки отдавна ги няма, за да се намери някой, който да ги върне към това, което са били преди...като им разкаже за мечтите си, за надеждите си, за вярата си...
Разбрах, от разказвачът ми, че орките са раса, която повече не може да се промени към добро, единственото, което може да се направи (???) е да се заличи в хода на историческите събития...
Моят разказвач ми обясни, че не всички елфи са добри...(?!) Но не допусна, че и орките могат да се променят..(?!)

Аз ви предлагам една алтернативна легенда, която да напишем заедно... За това как орките могат да се променят, за това как може да им разкажем за мечтите, желанията си да полетим, за това да им покажем, че и те биха могли да имат мечти...стига да затворят очи и да мислят ЦВЕТНО (както една моя приятелка). (усмивка)

Вие, непознати приятели, можете ли да мислите ЦВЕТНО? Можете ли да напишете, да напишем заедно една НОВА легенда?
Или Моргот е затворил мислите на всички вас във вече установени порядки, които не смеете да нарушите?

За да си себе си, ти трябва да го искаш.
А когато си себе си, ти си всичко, което трябва да си.


Тема Re: Привет на всички! [re: Alegro]  
Автор Eowyn_ (усмихната)
Публикувано07.06.04 20:55



Да излизаш извън някакви порядки не значи да мислиш цветно.А и да мислиш цветно не значи да излизаш от порядките.
Едва ли светът на Толкин,за който толкова много говори,може да бъде определен като "порядки"... Дори звучи някак...не мога да кажа "обидно",по-скоро несериозно.Много несериозно


Ахил...е ВЕЛИК !!!



Тема Re: Някой може ли да изрови... [re: Alegro]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано07.06.04 21:02



... оркския разказ на Грах, че аз нямам време за това?

Мисля, че И на Alegro ще се хареса


Опс! Без малко да забравя:
Привет и на теб, и дано скоро вече ни наричаш различно от "непознати приятели" :)

Обичай съдбата си

Редактирано от Roheryn на 07.06.04 21:04.



Тема Re: Привет на всички! [re: Eowyn_]  
Автор Alegro ((винаги))
Публикувано07.06.04 22:14



СВЕТЪТ на Толкин, както и всеки един друг СВЯТ се изпълва с "порядки", порядък, когато не може да се приеме дадено положение. Редът създанен в този свят отхвърля всичко, което би го нарушило, което би го променило в самата му основа.

Моят разказвач ми каза, че НЕ МОЖЕ, че просто НЕ МОЖЕ орките да се променят. Не можеше да го приеме, защото това би променило всяка една легенда досега. Разказвачът ми се опита да изчисли колко много време е трябвало да бъдат променени елфите- да им се отнеме всяка една добра, красива мисъл. А после- колко на орките би им било необходимо, за да могат да мислят Цветно, Красиво. Но накрая отново ми се изразиха аргументи, доводи и причини, че орките просто не могат да бъдат РАЗЛИЧНИ. (?) Това би нарушило всичко. (?) Къде е ЦВЕТЪТ тук?

И аз не говоря конкретно за самият Толкин като "порядка", аз питам, защо трябва да се установява дадено мислене във прав паралел? След като самият Толкин не го е направил. И затова ви попитах, ще промените ли написаното досега с нова легенда? Ще продължите ли легендата?

За да си себе си, ти трябва да го искаш.
А когато си себе си, ти си всичко, което трябва да си.


Тема Привет!!! [re: Roheryn]  
Автор Alegro ((винаги))
Публикувано07.06.04 22:18



Когато прочетох въпросът ти, ЩАСТИЕТО в мен се усмихна на думите ти! (усмивка)

Изглежда някой вече го е сторил, някога... (повторна, нова усмивка)
Roheryn, и мисля, постингът ми тук ти е дал, да, дал ти е основанията да ме познаваш...все още непозната за теб и да знаеш, че този разказ би ми харесал! (!!!) (нова усмивка)

Roheryn, това зависи само и единствено от нас! Но, мисля, едно приятелство ВИНАГИ е било искано, защото то е...нов СВЯТ!

За да си себе си, ти трябва да го искаш.
А когато си себе си, ти си всичко, което трябва да си.


Тема Къхъм... къхъм.. [re: Alegro]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано08.06.04 10:22



Всъщност толкова ли са зле орките? Имаме описани само срещи с военни отряди. При това от гледната точка на противниковата страна, коета не е напълно меродавно. Ще дам за пример - нацистите, римските легиони и ацтекските войни. Всичките са били жестоки с враговете си. Това обаче значи ли, че мирното население в тила(всички немци, всички латини и всички ацтеки) са зли? Значи ли, че дори самите войници са зли по душа или просто това е начина им на война?

Какво е общото с орките ли? Технологичното развитие. Замисляйки се по-дълбоко върху нещата в книгата ще видим, че орките са развили по-качествена металургия преди елфите. Измислили са дестилацията единствени от другите народи, което може и да звучи като че са пияници, но всъщност показва по-задълбочени познания по физика и химия. Ядат хляб, което значи, че имат и развито земеделие. Желязото за оръжията им пък идва от мини(минни инженери). Построили са Барад Дур, което означава, че имат и добри занаятчии(зидари) и инженери. Оръжията и броните на тези, които виждаме са украсени със страховити форми, което означава, че и изуството не им е чуждо. Поне колкото на самураите, ацтекити, келтите и т.н., които също са окрасявали оръжията си по страховит начин. Такова общество и развитие не би могло да бъде създадено от безмозъчни чудовища, които не си помагат по между си.

Какво знаем за мирния живот на орките зад фронтовата линия? На практика нищо, освен догатки. Каго е било елф да се опита да разговаря с орк или да се опита да влезе в земите им за преговори? Никога. И те подобно на орките веднага вдигат оръжието.

Всъщност имаме малко данни за отношението на орките към елфите. Те изпитват отвръщение към тях, т.е. същото като елфите към тях. И защо? Единствения логичен отговор е: Защото така са свикнали да мислят? Т.е. нещата се свеждат до кръвна вражда от миналото.

Иначе виждаме, че самите орки нямат абсолютно никакви проблеми да съжителстват с други раси. В Мордор от край време живеят нуменорци. Освен това имат конткти с южняците и источняците. Значи не са тези безрасъдни чудовища, които нападат всеки, както ги изкарват.

Всъщност разказвача ти е идиот, който повтаря като папагал и не вижда по-далеч от носа си .


Ай`м джъст асскинг.
Превод:
Аз съм просто кралят-задник.

Редактирано от Gallandro на 08.06.04 10:23.



Тема Re: Къхъм... къхъм.. [re: Gallandro]  
Автор Kиpдaн (raziel)
Публикувано08.06.04 10:45



За бита и живота на орките може да се прочете доста в продължението на Властелина ... на Ник Перумов .Аз изобщо не го харесвам , но в случая е обърнал много внимание на орките и техните семейства . Той дори споменава и за жени ; и за деца орки . Отплеснах се , исках да кажа само , че си добре дошло , каквото и да си !!!!



Тема Re: Къхъм... къхъм.. [re: Kиpдaн]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано08.06.04 11:03



Абе, айде да не намесваме Перумов...


Ай`м джъст асскинг.
Превод:
Аз съм просто кралят-задник.

Тема Re: Привет на всички! [re: Alegro]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано08.06.04 11:21



Привет и на теб

Не можеше да го приеме, защото това би променило всяка една легенда досега.

Защо, то би променило само бъдещите легенди, които така и така не съществуват още.

А право казва Галандро.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Поклон! [re: Gallandro]  
Автор Mитpaндиp (Странник сив)
Публикувано08.06.04 12:31



Това е най- оригиналното мнение за орките, което съм виждал през живота си!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.