Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 03.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Lost in ...  
Автор Roverandom3 ()
Публикувано04.06.04 22:58



Интересно ми е да видя всеки как довършва отворените от Толкин "вратички", и затова ви питам:
Какво според вас е станало с двамата изгубени Истари?
Искам личното ви мнение. (и малко фантазия)



Тема Re: Lost in ...нови [re: Roverandom3]  
Автор Eowyn_ (усмихната)
Публикувано05.06.04 10:42



Аз съм си представяла,че те отиват на Югоизток,много след Мордор и там...ъ...какво ли правят там?
Все си мисля че се превръщат в някакви тъмни магьосници.Е,не като Саурон,ама просто мрачни,зли и т.н.Изповядват своя си религия(тва е много странно,тъй като валарите ги пращат,но...),която прославя много богове-или с една дума езичество...Вярват в какви ли не суеверия,магии....
Общо взето като шамани ги изкарах,ама така си ги представям...Всъщност това е думата-шамани на някакви диви южни езически племена.
А ако искаш още малко фантазия-виждам ги на външен вид по следния начин:
облечени в дълги плащове,да речем тъмно лилави;на главите си имат черни воали ,които скриват лицата им,така,че само очите им се виждат...а те пък на свой ред са подчертани с много черен..ъ...едва ли тогава са били изобретили моливът за очи и в такъв случай-някаква тъмна боя;разбира се,носят окачени десетки амолети,символни знаци,релефни абаносови статуйки на разни божества и т.н.Оръжие предполагам не носят.За сметка на това винаги имат богат запас на билки и треви,с които да правят заклинанията си...или пък да се вживяват в ролята на жреци (шаман=жрец).

Много странни ги изкарах,ама какво да се прави-така си ги представям .Сега и аз се чудя как от истар можеш да се превърнеш в езически жрец-шаман при това специално изпратен от валарите,ама карай...

Пропуснах да спомена,че най-честата обстановка,в която попадат според въображението ми е:
среднощ,край огромен огън,около тях танцуват разни чуждоземни племена,целите изогрфисани в странни знаци,биещи барабани и крещящи на неразбираем език...В това време наще хора седят в центъра,пушат солидни количества "билки" и призовават разни тъмни сили/божества.

Тук се сетих за още нещо-защо когато Саурон е сбирал съюзници във Последната война не е потърсил и двамата изгубени истари.Едва ли са били толкова добри и здравомислещи,че да не му се поддадат...А може и да са били твърде на юг и на Саурон не му се е занимавало

Ахил...е ВЕЛИК !!!



Тема Re: Lost in ... [re: Eowyn_]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано05.06.04 12:03



Ей, Еовин, от разказа ти си правя заключение, че най-вероятно двамата истари са открили Америка и са попаднали сред индианци!!!! Което ме радва

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Lost in ... [re: Eowyn_]  
Автор Kиpдaн (raziel)
Публикувано05.06.04 12:36



Може би са станали аскети или са се вглъбили в себе си щом Толкин не ги споменава . А според мен както казва лейди Еовин са се скатали някъде из топлия юг , и са си заживели спокойно . Наслаждавали са се на спокойствие и сладък живот . Не вярвам да са се прекланяли пред разни божества ; ми те са си достатъчно могъщи , че да им скимва да си измислят някакви идоли . И си мисля , помогнали са на съществата (без значение какви ) които са живели край тях с мъдрост и любов . Когато за първи път прочетох " Властелинът...... се чудих какво стана с тия изгубени вълшебници , никъде след това не се спомена нищо за тях в нито една от книгите на Толкин . Все пак те са Истари , това говори за могъщество ; мъдрост и премъдрост . Не ми се вярва да се изгубят беследно , като съдя по идеите на Гандалф и Саруман (колкото и да е лош ) все пак те си имат някаква цел , идеал към който се стремят и искат да постигнат . Може би са заживели на някое потайно място , далеч от елфи , джуджета и хобити , и орки и всякаква подобна гмеж , сред хорски "неуки " племена . Предали са им своето знание ; за да стане животът им по лек ; станали са Велики крале ; водачи на своя народ и са си живеели спокойно . Може би за това не се споменава нищо за тях , понеже нищо интересно не им се е случвало през техния спокоен живот .Това си е мое мнение . Не желая да изпадам в пререкания .Но наистина е жалко , че не присъстват в събитията , които се случват в книгата .



Тема Re: Lost in ... [re: Kиpдaн]  
Автор Roverandom3 ()
Публикувано05.06.04 14:12



А какво ще кажете за следното събитие... Ако са умрели. Доколкото си спомням са тръгнали заедно. Следователно сигурно са си помагали взаимно. Могат ли двамата Истари да бъдат мъртви?



Тема Re: Lost in ... [re: Roverandom3]  
Автор Дapт Tиpaнъc (ситски лорд)
Публикувано07.06.04 10:47



Според мене са се присъединили към саурон и са му помогнали да завладее Изтока, но в битките са умрели. . .
После по- нашироко!



Тема Re: А ето го и по- подробното!нови [re: Дapт Tиpaнъc]  
Автор Mитpaндиp (Странник сив)
Публикувано07.06.04 17:54



Тъй като за Алти и Палчо в ''Недовършени предания" се казва нещо от сорта : "Боя се обаче че и те са се провалили. . ."(нямам текста пред себе си, така че ще ме извините, ако има някаква неточност) ми мина през главата една идейка (която по- късно може и като разказ да се оформи). Идеята е следната: знае се че Алатар и Паландо са пътешествали из Изтока, заедно със Саруман, но не са се завърнали в западните земи, в резултат на което изчезват безследно от историята. Възможно е в случая единствено Саруман да знае нещичко за тях (просто защото са пътували заедно много време) и когато преминава на страната на Злото, да е принуден от Саурон да разкаже всичко, което знае не само за Алатар и Паландо, но и за Ордена на Истарите (ако си спомняте във ''Властелинът на Пръстените'', в спора си с Гандалф, Устата на Саурон казва нещо от сорта "знаем за пакостите ти, които вършиш отдалече!", което само по себе си е доста странно- откъде Мордор знае какво точно върши Гандалф, след като Сивия странник пази действията си в пълна тайна- дори Галадриел не знае къде е и какво прави, когато не е в Лотлориен- "Сива мъгла го обгръща-ала- бала"). Което означава че Саурон, благодарение на информацията, щедро предоставена от Саруман, би имал възможността да издебне и евентуално да залови Сините вълшебници, които после би поробил и използвал, за да завладее Изтока- така би си осигурил бързо спечелени войни, водени от могъщи слуги (АиП). Предположих обаче че в сраженията с Източни нашественици, харадци, жители на страната Рун и всякакви други гадове там, двамата биха намерили смъртта си.



Тема Re: А ето го и по- подробното!нови [re: Mитpaндиp]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано07.06.04 18:12



:))) да, добре разсъждаваш. възможно е да си напълно прав!

Редактирано от SMAUG на 07.06.04 18:13.



Тема Re: Май ще се връщаме скоро...нови [re: Mитpaндиp]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано07.06.04 20:57



... на темата доколко Саруман е подвластен на Саурон :)))

Саруман-Иска-Пръстена, едва ли ще разказва на Саурон всичко. Т.е. има силици достатъчно, за да му противостои. А и да крие какво прави Гандалф (ако въобще знае какво прави той), защото това може да насочи Саурон, както е насочило самият него.

Мдас, тъй си мисля.

Обичай съдбата си


Тема Re: Май ще се връщаме скоро...нови [re: Roheryn]  
Автор Mитpaндиp (Странник сив)
Публикувано08.06.04 11:54



Че Саруман иска Пръстена съмнение няма. Само дето дълго време поддържа илюзията че е предан и добронамерен слуга на Саурон пред самия Саурон- мами го. За да поддържа тази илюзия като хората би трябвало, така да се каже да предостави някакви гаранции, които да убедят господаря на Мордор в искреността на Саруман. А каква по- добра гаранция от това да подшушнеш нещичко за предишните си другарчета (разбирай Гандалф, Алатар, Паландо, Радагаст, Елронд и всички останали "добрички" там); не твърдя че е казал всичко за тях. Просто е изпял това, което знае. Което в случая с Алатар и Паландо най- вреоятно означава подробно описание и приблизително местоположение, както и възможните им цели. Всичко това Саруман го е казал доброволно- не е бил принуждаван. Просто вече не му е пукало за Сините вълщебници след като е преминал на страната на Злото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.