Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 10.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туйнови  
Автор KARMA-MONSTER (corpse)
Публикувано01.06.04 17:25



днес,мотайки се безбрежно и целенасо4ено из безбрежната безбрежност на безбрежния интернет. (нещо май съм зациклил...) попаднах на ей туйййй на статиййй4ее ,на ей-тоз на адрес:



не знам кое е лицето-студент Манол Богданов Глишев ,мое и тук да се подвизава, и макар ,4е не съм съгласен с някой негови оценки (ма да не изпадам в подробности) ,признавам, 4е се е потрудило мом4ето и ми беше доста интересно да му про4ета умотворенията, макар и на места да прили4ат на манджа с грозде.

вси4ко ,от което може да се нау4и нещо ново е ценно и затова ви го линквам!:)) най-4естния ми първосигнален коментар е : interesting....

маленкийй манимал4ик нашьол и другие вещи, оба4е за тях другой раз.

CHAOS & DESTRUCTION..................................
and don't forget the CHAOS




Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туйнови [re: KARMA-MONSTER]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано01.06.04 18:03



Мдам, за сега само отгоре го прегледах, но ако е онзи Манол, за когото си мисля, да, заслужава уважение момчето. И да не е той, пак заслужава уважение де ;-) Но ако е той - вервайте ми, това е един от хората, които след години ще вкарат фентазито (Толкин в частност) в канона и учебниците по литература.
Спорен е въпросът до колко това е хубаво, но си е пилешка супа за душата на някои заклети фенове...


П.П. Ето още нещо от същият(случайно открито)

Редактирано от lady Marian на 01.06.04 18:08.



Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туйнови [re: lady Marian]  
Автор KARMA-MONSTER (corpse)
Публикувано01.06.04 18:21



предай му поздрави от манимал,ако е той.:))
труда и хвърлените усилия трябва да се признават и уважават.
не знам дали толкин ще бъде канонизиран... паживьом увидим. (откъде днес прещраках на руски не знам.....)
доколкото про4етох коментарите след есето,според него, голяма 4аст от феновете толкинови са малоумни :))) .... по което аз мога да поспоря,защото познавам някой хора тук,които са живо доказателство за обратното.:)) но както и да е.:)

CHAOS & DESTRUCTION .....................
and don't forget the CHAOS!




Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туйнови [re: KARMA-MONSTER]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано01.06.04 19:08



Честно казано, ако е тоя, дето си мисля, не го познавам лично, но го знам кой е от клуб Ефремов. А ако не е той - ми пак не го познавам лично

Между другото в голямата си част феновете толкинови СМЕ малоумни (голяма част != всички)

Но за канонизирането си прав - има само един начин да разберем . Обаче си спомням една моя връстничка, която в училище беше писала теми по литература върху Толкин, ако не ме лъже паметта. В края на краищата то си е като всяка една друга литература (дори по-добра от доста включени в учебниците такива).
Притеснителното в случая е, че ще се получи това, което за себе си тайничко наричам 'синдромът Илиада' - хлапетата четата старогрътски легенди и митове и умират от кеф и като дойде време да пишат по Илиада в училище я псуват до немайкъде.
Но за момента Толкин си е съвсем "неканонизран" и по този повод е винаги приятно да се срещнат сериозни анализи по темата...



Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туйнови [re: KARMA-MONSTER]  
Автор Strider (alagos)
Публикувано01.06.04 19:39



Тоя материал на Манол Глишев го има и на Ендорион. :) Както и онзи за аналогиите Гондор - Византия.

А на Хулите съм попадала на преводи на Манол - малки части от Беоулф. Заслужава адмирации човекът.



Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туйнови [re: lady Marian]  
Автор lkew (compact)
Публикувано01.06.04 20:30



ми да си кажа, аз си ги псувах и преди да се налага да пиша съчинения. Просто тогава почнах да ги псувам и пред властите :)

Хъм, за да не бъда съвсем офлайн, толкин по-добре да не се изучава. Или тоест - да се изучава, но не и с тукашанта система за средно и основно образование.

10:56:30 gimli: chakaj, che se pop-vat razni shefove i gledam da browsvam skrishom ;-)


Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туйнови [re: lkew]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано01.06.04 20:33



За това говорех и аз.



Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туй [re: lkew]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано01.06.04 23:15



Толкин се изучава - малко. Виждала съм учебник по английски за напреднали с две страници текст за него, както и въпроси за дискусии за книгите и за автора след това, с картинки и т.н. Много симпатично направено.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туй [re: lady Marian]  
Автор KARMA-MONSTER (corpse)
Публикувано02.06.04 09:30



знаеш ли в някакъв клуб преди месеци и нещо - попаднах на някаква подобна тема от сорта на: "защо не изу4аваме властелина в у4илище" и децата се раздвояваха на 2 -едните ентусиазирани,а другите-по-реалисти.:))
ако аз бях сега в 6-7 клас, колкото и да е странно - категори4но нямаше да искам да се изу4ава толкин -
първо -защото щеше да има ефекта ,за който ти говориш.(пример-много по-малки от мен не са 4ели даже Шекспир,защото са го у4или нейде си-добръ пример е и илиадата) и аз ги разбирам - и аз като ме задължат да направя нещо-обикновено не го правя.:))
второ-стигнах до факта ,4е за толкин 4овек трябва да е узрял до някаква степен . тоест - сам да стигне до него,а не да му го набиват в главата и да се 4уди и мае квой туй. мисля,4е след време ще е по-разли4но.
но със сигурност толкин би трябвало да се изу4ава в университета (от литератори и лингвисти), не знам как им е програмата в СУ, тъй като съм икономист.:))
дано не зву4а консервативно,4е ще си посипя главата с пепел...



Тема Re: маленкий манимал4ик нашьол пулемьот...т.е. ей-туй [re: Strider]  
Автор KARMA-MONSTER (corpse)
Публикувано02.06.04 09:39



пропуснал съм, дунедани...:) все забравям,4е вместо да се мотам из нета-пове4ето неща мога да ги намеря в ендорион.:)
шеф, пак изненадал манимал приятно,:) сори ,но 4ак сега видял, 4е си го ка4ил. използвам повода за едно Ханон ле!:)
btw , от около месец нещата за теглене от ендорион не ми се отварят по никой на4ин. сетих се да пробвам от старото - валакуента и оттам стана, слава богу:)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.