Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 23.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Name Generator?нови [re: Гaнимa]  
Автор Eowyn_ (усмихната)
Публикувано14.05.04 19:57



Явно е от името ти -Мария,защото мен също ме изкара иглика...

Primula Deepdelver of Brockenborings

Бтв,ако някой иска може да ми го преведе.Единственото което разбрах е Primula-иглика..

Надеждата съществува,но само за тези,които я имат,които вярват в нея и които не страдат.


Тема Re: Name Generator?нови [re: Eowyn_]  
Автор dragonfly (dragon)
Публикувано14.05.04 23:01



нещо като:
Deepdelver=дълбоко роден, роден в дълбините, а другото нямам идея.
Доклкото помня, Brock беше язовец, а boring е отекчителен, така че нещо като "язовецотекчителен".
Nice to meetya, Аглика Дълбокородена от рода на Язовецотекчителите!

Сигурна съм само за Deepdelver.


Същественото е невидимо за очите...

Тема Re: Name Generator?нови [re: Stark]  
Автор Tur-anion (Sa6olas)
Публикувано15.05.04 00:20



Не знам със сигурност за достоверността на www......../hobbit, но затова пък съм абсолютно сигурен че за елфическите имена водещият подход е добре организираният произвол.Има логика, но и доста повторения на имената. Пример: *Александър* от гръцки се превежда горе-долу като "Този, който води мъжете" (или "Този, който погубва мъжете" според различни източници).Затова има известна логика еквивалента му да е *Elrond*, все пак Елронд е своеобразен лидер на положителните герои. Наред с това, обаче, е недопустимо elfname-a на Dean, Dragan, Ervin и др. да е *Elessar*...

Become Who You Are Born To Be...


Тема Re: Name Generator?нови [re: Stark]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано15.05.04 01:39



Bramblerose Bumbleroot of Fair Downs - не ми харесва хобитското ми име



Eаmanе Celebrindal ми е елфското и по-ми харесва, но плийз някой разбиращ да каже значи ли нещо на елфските езици???

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Name Generator?нови [re: Umai Maia]  
Автор Strider (otselen)
Публикувано15.05.04 03:11



С голяма доза фантазия и известни компромиси, Eamane може и да мине за Куеня. :/
Еа - съм (не като спомагателен глагол, а с придобит самостоятелен смисъл [съществувам]); mane - добър. Изводът е: страшна каша. :))
Celebrindal си е чист Синдарин (от най-изсиндарените :Р) и си е Толкиново творение. Celebrindal - Сребронога [от celeb (-rin) - сребро; tal - крак].




Тема Re: Name Generator?нови [re: Strider]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано15.05.04 03:34



Благодаря:)
Значи съм Доброто същество със сребърни крака....

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Name Generator?нови [re: Tur-anion]  
Автор Strider (otselen)
Публикувано15.05.04 03:41



Логиката ти нещо ми убягва. :))
Защо да е недопустимо Dean, Dragan, Ervin да бъдат кръстени Елесар? Или това име е подходящо, само за хора, казващи се Петър и Камен (на последният повече му отива Ангел или Богчо :Р :))) + нещо астерско в допълнение.
По същата тази логика, всички хора, носещи името Филип, би следвало да са Рохирими. Или най-малко - Рохерини.
Хм... Рохдил... хубаво име, но неподходящо за Могилни твари.
В случая с генератора, при определянето на имената се търси някаква буквена зависимост. И не го приемай толкова насериозно - генераторчето няма никакви претенции да е учебник по граматика; направено е, за да забавлява. И го прави успешно. :)))



Тема Re: Name Generator?нови [re: Strider]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано15.05.04 03:44



ха - "тал" е крак?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Name Generator?нови [re: Umai Maia]  
Автор lkew (двете дървета)
Публикувано15.05.04 13:47



Несъмнено и такива си има. :))

мая, ти случайно да си някаква роднина на на Нуада среброръкия? :) Или на Бенедикт от амбъра?

карта за градски транспорт


Тема Re: Name Generator?нови [re: Stark]  
Автор the_witch (lost and found)
Публикувано15.05.04 16:23



Аааа, не.
Bramblerose Baggins of Bywater
.... оставам си безименна вещица.
.... или ент в най-добрия случай, така че името ми е също толкова непроизносимо, но никакви розести бръмчения :)

"Човешките очи имат право да грешат. Ако нямаха, изобщо не биха гледали."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.