Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 10.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема сънища...нови  
Автор breathless (black flower)
Публикувано04.05.04 23:48



свързани със света на толкин
имали ли сте такива?

всъщност що за абсурден въпрос, разбира се, че сте сънували необхватните изцяло от въображението предели на този прекрасен свят...не веднъж сте пътували из роханските поля, гонейки вятъра или по сребърните вълни, следвайки пътя за валинор...някои може би са летели свободно над гондорски и мордорски земи като волните орли или дори като назгули...

нима не е така?

и смея да го твърдя защото знам колко много обичате този красив свят

разкажете за своите сънища по средната земя и отвъд нея, по моретата и към валинор, споделете тези моменти на бягане от нашия сив скучен свят в омагьосващия свят на толкин и неговите герои
не са ли ви държали в плен по цели нощи, не са ли останали като ярки спомени в паметта ви?

аз няколко пъти съм обикаляла горите на толкиновата земя, като същински елф, съвсем против всякакви назглуски морали;)
тичала съм по златната трева на лотлориен и между тъмните дървета на мраколес...
горите са ми в съзнанието, свободата и любовта към прекрасната природа ме е карала неведнъж след като заспя да се пренасям именно между дърветата и цветята...

а вашите сънища...?


Night wishes

Тема Re: сънища...нови [re: breathless]  
Автор Aлacтиc (Единбург)
Публикувано05.05.04 00:14



Знаеш ли, като се замисля май веднъж сънувах обсадата на Минас Тирит. Не съм много сигурен, по принцип рядко помня сънища. Но аз наблюдавах някъде отстрани.
Може и да е дежа ву, но друг спомен нямам. А може и да съм сънувал нещо.

How many sorrows Do you try to hide ...


Тема Re: сънища...нови [re: breathless]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано05.05.04 11:18






Дано линкът работи. Имаше поне още една тема по темата
, но не успях да я намеря.

В момента не мога да се сетя за такъв сън...
На първо четене назгулите доста ме бяха уплашили

Необходимото Ми Зло


Тема Re: сънища...нови [re: Umai Maia]  
Автор little_fairy (Prizrachna)
Публикувано05.05.04 12:35



всъщност аз бях давала една такава тема.на страница 9 е от мене и се казва "пак аз".ей там има не4ии сънища.
ина4е аз скоро не съм сънувала такива нещта и...незнам.аз напоследък май никак не сънувам а това е ужасно.но ве4е работя по въпросана тавана в стаята ми си лепнах звезди4ки и сега май наистина спя по добре.
а бтв в темата ми,понеже е една от 1вите си пиша с Ф тъй 4е соуи ако някой го нерви туй ама..нали пък се поправих и съвсем кОлтурно и грамотнУ си пиша с Ф...с В де

Once upon a time there was a fairy...


Тема още един линкнови [re: Umai Maia]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано05.05.04 20:41





Необходимото Ми Зло


Тема Re: сънища и други сънища...нови [re: breathless]  
Автор the_witch (lost and found)
Публикувано05.05.04 23:18



Вярно, темата е хубава.... и приказвана вече.

Обаче преди да я прочета, си помислих, че става дума за ролята на сънищата в Толкиновите книги....

(Дали може и на това да обърнем внимание тук?)

Примерно, сънища във Властелина...
- когато Фродо и хобитите нощуват при Том Бомбандил;
- и при могилните твари;
- също при преследването от назгулите, също Фродо...
- след като назгул №1 го пробожда, това може ли да се доближи до съня?
От Силмарилиона, да не забравяме, че *раждането* на елфите всъщност е събуждане... :)

Явно Толкин предава мотивите за съня като друго състояние, различно от живота, присъстващо в много религии...
Един вид, сънят доближава до светът на сенките, но и до началото (началната красота, истинският образ на Глорфиндел, в който го вижда Фродо).

О, небеса.... само почакайте!


Тема Re: още един линкнови [re: Umai Maia]  
Автор little_fairy (Prizrachna)
Публикувано06.05.04 21:52



Umai Maia аз си казах
но е хубаво пак да има такава тема.то от моята до сега сигурно доста сънища са изсънувани
макар 4е като гледкам никой не ще да си ги сподели тукахайде ве хора!не сънувате?
(мммммммм май "хора" не не най подходящата дума де ама нали така се казвасега ако взема да изреждам вси4ки раси........)

Once upon a time there was a fairy...


Тема Re: още един линкнови [re: little_fairy]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано06.05.04 22:36



Разбира се. Аз само за улеснение на любопитните постнах линк.

Сънувам доста често, но май не толкова често по Толкин.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: още един линк [re: little_fairy]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано07.05.04 00:20



И да сънуваме, не помним. Кво толкова учудващо има?

А това, което аз помня от сънищата си (а то е адски малко), е твърде шантаво, кърваво и идиотско, за да се споделя.

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: сънища...нови [re: breathless]  
Автор Aнrya фoн Юбepвaлд (ръмжаща)
Публикувано07.05.04 09:31



имала съм, но страшно объркани и те по-скоро са изградени от чувства и картини. Трудно ми е да ги опиша. Сега се сещам за един- бях йенорк в човешката си форма и всички ме гледаха много на криво. Най-вече Фродо. Той си мислише че искам да му взема пръстена и се опита да ме убие, после назгулите ме гонеха, Ам-гъл също се присъедини, а аз се чувствах твърде немощна, за да se защитя доrи и от мравка.(тук нямам много спомен какво ставаше) но по едо време добих увереност и се разправих с всички със страшна лекота. На края (само защо беше при изгрев не знам...но беше страшно красиво..нямам думи) успях да се преобразя и вече не бях йенорк.
така звучи малко тъпо, но просто не мога да ви покажа с думи палитрата от чувсва и цветове, които са в главата ми


Хомо хомини лупус


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.