Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 24.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема как биха приели едно продължение по Толкиннови  
АвторSmeagol (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 18:37



От няколко месеца съм се захванал да пиша продължение на най добрия фентъзи автор на всички времена, но се чудех като излезе на пазара как биха го приели читателите. Мнозина познавачи го зачитаха и казаха че е много добро, но аз все още се съмнявам



Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Smeagol]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано28.04.04 18:37



Ами не очаквай единодушно одобрение или неодобрение.

А и много зависи от конкретния текст.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Smeagol]  
Автор Seaborn (JETHRO TULL!)
Публикувано28.04.04 18:42



Чудесна шега, наистина прекрасна! ...
Ако случайно обаче се окаже неволна шега- виж тези и ако още си мислиш, че би се приело едно продължение, значи си много смел и достоен човек и ти пожелавам успех :





Imagine...!

Редактирано от Seaborn на 28.04.04 18:41.



Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Smeagol]  
Автор smeagol_ (непознат )
Публикувано28.04.04 18:58



Имам в предвид продължение изцяло съобразено с Токин, а не глупости като на Перумов, защото за мен е важно да се запази духът на Толкин в тази книга, която му поднасям заедно с възхищението си и почитта към него. Колкото до Перумов, той създава пет книги като доста измества действието от самата Средна земя, напускайки пределите на толкиновия свят, който макар и да изглежда необятен във Властелинът на пръстените е само малка част от света за който говори самия Толкин, затова някой трябва да продължи делото му и да покаже все още неизвестната преслест на този непознат свят



Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: smeagol_]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано28.04.04 19:12



Ве4е регистриран, здравей

Звучиш като с добрите намерения и идеи на Любомир Николов.



света за който говори самия Толкин, затова някой трябва да продължи делото му и да покаже все още неизвестната преслест на този непознат свят - би трябвало този, който ще го показва, да е виждал това, което е видял и Толкин, за да стане така, а не псевдо.

Ами успех ти желая. Ще ни разкажеш ли някаква част от идеите си, някакви outlines, или предпочиташ да ги пазиш като изненада.?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: smeagol_]  
Автор VoodoRush (Изумен)
Публикувано28.04.04 19:16



Ми вземете се разберете с Николов там кой кво ше пише,че да не се повтаряте...



Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Umai Maia]  
Авторsmeagol_ (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 19:46



Никой не може да види това което вижда Толкин, но затова пък се заех да извадя от руините на Перумов, това което Токие е показал на нас, а за книгата още е рано за реклама, предтолкова много хора, но бих я обсъдил в по тесен кръг.Само ще кажа че правя опит да върна един загубен свят, без Валинор и елфите, но все пак ми е останало нещо за което да се захвана, така че да върна миналото, може би ще използвам неща, които при Толкин са само загатнати, като ги развия, колкото е необходимо.....



Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: smeagol_]  
Автор Eoвин (гушкащ елфи)
Публикувано28.04.04 19:52



Виж,ето ти едно мнение,напълно безпристрастно към това дали авторът си ти,Любомир Николов или Перумов.
Не е възможно един автор напълно да се съобрази с Толкин,с неговия начин на писане и най-вече на мислене.Ти може и да нямаш претенции че си Професора,но самия факт че искаш да напишеш продължение на нещо толкова гениално,говори сам по себе си.

Не мога да проумея идеите на хората,пишещи продължения.От какъв дявол им трябва да доизмислят една напълно завършена история като рано или късно ще изопачат нещата до положение на пълна глупост?!Не го приемай лично,отначало продължението ще изглежда добре,но после рано или късно ще натрапиш своето виждане,което ще е коренно различно от Толкиновото.

А и неразбрах какво беше посланието на постинга ти-едва ли е било "Пиша продължение,вижте ме колко съм велик!"На повечето клубари тази тема им е до болка омръзнала.На някои идеите им харесват,на други като мен никак.Едва ли ще се откажеш да пишеш ,защото сме изказали негативно мнение ,така че прави каквото искаш...

Мъдрост е да живееш така,както искаш!


Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: smeagol_]  
Автор dragonfly ()
Публикувано28.04.04 20:00



В отговор на:

...само загатнати, като ги развия, колкото е необходимо.....



А колко мислиш, че е необходимо?

Не, не е необходимо.
Ако беше, Толкин щеше да го напише.

Не казвам нищо, пиши каквото искаш, свободна държава сме, има свобода на словото и печата, и все пак...


"...гледат през зъби и скърцат с клепачи..."
Икю за учителите си

Тема Re: Успех! (пбт) [re: smeagol_]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано28.04.04 20:17



Ти пиши - щом чувстваш необходимост.

Но ще бъдеш (ако си добър) колкото харесван, 20 пъти по-отхвърлян.
Защото вероятно посягаш към много болезнена рана - че Властелинът е твърде кратък :)))

Обичай съдбата си



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.