Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 26.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Пypпyp]  
Автор dragonfly (dragon)
Публикувано05.05.04 19:09



В отговор на:

Съзлите, мъката, тъгата - те са излишни.




Ъъъъъ...
*гледа тъпо и се чуди как на реагира на това*
хахаха...
Тал добър съвет ти даде...

О, Еру!
Чрез тъгата човек съумява да открие и спечели себе си, да чувства, да споделя...




Същественото е невидимо за очите...

Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Пypпyp]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано05.05.04 20:58



Значи според теб Ниена е нещо напълно излишно?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Пypпyp]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано05.05.04 22:00



Нищо никога по никакъв начин не може да бъде забравено.



Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Lord Vader]  
Автор Eowyn_ (страдаща)
Публикувано06.05.04 10:40



Мислех да се въздържа от мнение,но явно няма да се получи.
Има неща,които или човек почувства,или не.Но да не им объщаш внимание и да се правиш,че не съществуват...Всичко зависи от човека-аз съм емоционален човек и това да се преструвам че нищо не ме е натъжило е немислимо.Пурпур поже би не е такъв...или поне не толкова много.
Спор-не,на тази тема спор не може да съществува.Няма изходна позиция от която да тръгнат всички.

Надеждата съществува,но само за тези,които я имат,които вярват в нещо и които не страдат.


Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Eowyn_]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано07.05.04 15:55



И аз като бях човек бях емоционален и обръщах внимание на чувствата си. Но през последните месеци се опитвам да се превърна в безчувствен камък. Трудно е но не смятам да се отказвам.



Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Lord Vader]  
Автор the_witch (lost and found)
Публикувано07.05.04 19:35



От хората не стават камъни, освен ако не са скулптури.
Стават тухли.
И когато светът се напълни с тухли, резултатът е стена, а не общност...
Едни Хора се страхуваха от Стени навремето:

No dark sarcasm in the classroom
...
All in all you're just another brick in the wall.


О, небеса.... само почакайте!


Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: the_witch]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано07.05.04 21:40



Явно ще бъда първият. Хубаво е да си първият който е постигнал дадено нещо. :>

И не разбрах как ти хрумна това за тухлите/стените. Би ли обяснил(а).



Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Lord Vader]  
Автор the_witch (lost and found)
Публикувано08.05.04 02:42



Ами... не мога да ти пожелая успех...
Хората са си хора. Камъните са костите на земята, едва ли сме заслужили такава отговорна роля още :)

Как ми хрумна... така ми зазвуча твоят постинг :))
В опитът си да създадат камъни, хората създават тухли... По-подредени и по-малко качествени.
А Пинк Флойд гледам да ми хрумват по всяко възможно време... :)

(но това вече е прекалено офф, май спирам.)

О, небеса.... само почакайте!


Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Пypпyp]  
Автор Fairy (Dark Bregalad)
Публикувано08.05.04 15:23



Знаеш ли, няма да споря с теб:). Щом мислиш, че мъката и сълзите са излишни, добре, това си е твоето виждане за нещата от живота:))). Но покрай това, което ти каза се сетих, за нещо, което винаги ме е удивлявало у Властелина- че героите на Толкин никога не се срамуват да плачат. Те не се правят на корави парчета, които са неподвластни на болка и страдание.:)
И си спомних за един прекрасен пасаж от книгата, който ще използвам случая да ви припомня и на вас:))

"Озърнаха се. Арката на Портата зееше мрачно сред планинската сянка. Далеч под земята слабо и бавно тътнеха тъпаните:грррроб. Рядък черен пушек се провлачваше навън. Не се виждаше нищо друго; наоколо долината бе пуста. Гррроб. Най-сетне скръбта ги облада изцяло и те дълго плакаха- едни изправени и безмълвни, други проснати на земята. Гррроб, гррроб.Тъпаните заглъхнаха."

All dead, all dead
But in hope I breath...


Тема Re: Ами.../може би малко оффнови [re: Umai Maia]  
Автор Пypпyp (слънце)
Публикувано17.05.04 09:59



Ниена не е "нещо излишно". Всичко в света на Толкин си има своето място. Но, както вече ми бе казано, Толкин трябва да се отделя от действителността. Ниена може да дава много на хората (помня един много хубав цитат за нея, само че не мога да го възпроизведа точно), но в действителността е много по-различно.

Далеч съм от мисълта за безчувственост. Тя е нещо по-лошо дори от прекалената чувствителност. Просто казвах, че няма смисъл да се плаче за глупости. Не трябва човек да издава емоциите си - защото другите неизменно се възползват от тях.

И не мисля, че ставам за шут., Талиесин. Мисля, че имаш особено негативно отношение към мен и това малко ме дразни. Не че искам който и да е да ме харесва. .. Но не виждам причина да бъда оприличаван на "шут", без за това да има правдиви причини. Да не би да се чувстваш нещо заплашен, Талиесин?

Още повече, че не всички мои мнения са такива като последните две в тази тема! Мисля, че има хора, които биха се съгласили с това!



Залезът на една личност винаги предшества изгрева на друга.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.