Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 05.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Smeagol]  
Автор AdanedhelМодератор (philomythus)
Публикувано29.04.04 09:02



И аз имам едно въпросче:
щом казваш "като излезе на пазара" това означава ли, че си сключил вече договор с някой издател и че The Tolkien Family Estate са дали позволението си да пишеш продължение, както и че си платил някакви авторски права? Или ще последваш примера на Перумов?




Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Smeagol]  
Автор Roverandom3 ()
Публикувано29.04.04 09:37



Pravi kakvoto triabva, da stava kakvoto 6te. Ako naistina iska6 da napi6e6 tazi kniga, napi6i q, no ne o4akvai mnogo ot drugite.



Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Smeagol]  
Автор Гaнимa (foolish)
Публикувано29.04.04 16:31



Тал ме помоли да пусна нещо от него по темата:


"Никога не съм успявал да намеря смисъл в дописването на даден творец от друг. На мнение съм, че е напълно невъзможно този вторият да пренесе адекватно идеите на първия в писанието си, освен ако случайно не му е близък роднина. От което следва, че действително не толерирам или подкрепям дописвачи, а някои направо ги мразя - Перумов например. Тук не става дума за фен-фикшън, и аз съм писал такива; става дума за някой, който иска да прилапа някоя пара с тази си дейност. Ти ми изглеждаш точно такъв. Така че не очаквай абсолютно никаква подкрепа от моя страна, а ако тръгна да чета въпросното "продължение", то ще е само за да го оплюя. И няма да си го купувам. С две думи - откажи се."

Бутилка сив здрач.
Листа сред облаците.
Тиха самота.


Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Smeagol]  
Автор emer (капчица)
Публикувано29.04.04 17:40



Давай!!!Винаги съм искала "Властелина" да продължава вечно.Успех!!!

Страхът води до гняв,гневът-до омраза,омразата-до страдание....


Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: emer]  
Авторsmeagol (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 16:19



Наистина благодаря, за изказаните от вас мнения по въпроса който ви поставих, и се надявам че някои от вас не ми се сърдят, за това което съм започнал да правя, като също така се надявам че книгата ще се хареса и на почитатели и на критици, защото и без едните както и без другите един автор просто не може да съществува. За всички Толкин е като икона, и знам че никой не може да е като него, но поне може да се опитам, а за самите му творби всичко си е ясно, придържам се максимално към начина на писане и към историята. Толкиновата митология е важен елемент от човешката душевност защото в книгите има от всичко човешко и все пак много от Толкин.


Ако има нещо безценно за мен, то това е Толкин....



Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: smeagol]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано03.05.04 21:26



Уф, щом си си навил на пръста, действай, но да не плачеш после като те емнат. А ще те емнат, гарантирам.

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: smeagol]  
Автор Umai Maia (тиха)
Публикувано03.05.04 23:58



О, не вярвам някой да ти се сърди, 4е правиш това. има маса народ, която обича продължения - пиши го заради тях.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Umai Maia]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано04.05.04 00:14



Противоречие в думите ти ли долавям

Иначе аз може би му се сърдя. Ама кой пък ме пита... Така или иначе няма да чута т. нар. продължение. Един Перумов ми стига. Ако пък Толкин беше искал такова, щеше да довърши The New Shadow. Пък и по-горе цитираха едно изказване по темата за завършеността - съгласен съм с него (по изключение и аз да се съглася с нещо...)

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: как биха приели едно продължение по Толкиннови [re: Smeagol]  
Авторissadora (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 19:57



6tom te biva v pisaneto- OK.no ne produljenie i ne Tolkin! Dori i nai ambicioznite ne smeqt da pravqt tova, a i nezavisimo kolko talant ima6 6te bude6 opliyt! Napravi ne6to svoe i az s ydovolstvie 6te go pro4eta=)



Тема Хм... [re: Smeagol]  
Автор Tur-anion (Sa6olas)
Публикувано01.07.04 21:31



...заел си се с доста смело начинание, в това няма съмнение...смело и обречено! Все пак се замисли дали си струва да хабиш усилията си в борба с вятъра, защото писането на продължение на ВнП си е точно това. Напълно съм съгласен с Еовин, че да се опитваш да надграждаш над една напълно завършена история ще доведе, в крайна сметка до абсурд. А и се съмнявам да претвориш духа на Толкин - той си е уникален във всяко едно отношение...
Така че не се самоубивай, а сътвори нещо лично твое и се примири, че сянката на Професора е твърде обширна за да се измъкнеш от нея...УСПЕХ!

Immortality...take it...it's yours!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.