Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 29.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не ми се сърдете.а малко помислетенови  
Автор Mra4niqt (Morgot)
Публикувано20.04.04 11:13



Здравеите,знам 4е вси4ки сте големи фенове на властелина ,както и аз,но не мислите ли 4е просто понякога прекалено много се задълбавате в тази книга както и в другите нещта писани от Толкин.Не мислите ли 4е преди да направят филма не сте били 4ак толкова запалени по тази книга(аз съм 4ел книгата много преди филма и за това говоря така).Просто като излезе филма много хора,които не знаеха за книгата,станаха ама много големи фенове(щтото такава е модата,поне те така си мислят).Да книгата е добра но не е 4ак толкова идеална,дори на места е ску4на.
Ми това е вси4ко.
Извинете ме ако има някъде грешки ама принципно аз пиша с латински букви,........................и не ми се сардете.
4ао и приятен ден

snejinkite padat,stapqt se po vishneviq cvqt...vsichki shte umrem


Тема Re: Не ми се сърдете.а малко помислетенови [re: Mra4niqt]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано20.04.04 11:20



Ами аз лично не ти се сърдя за нищо понастоящем

Да, мисля, че в сравнение с другите хора /неклубни/, задълбавам повече. Но не виждам нищо нередно. Другите хора си задълбават в нещо друго тяхно си. Всеки си има нещо, някои и по няколко неща

Преди да направят филма не съм влизала в подобен клуб. Тук освен че можеш да научиш много повече неща, отколкото сам, но и може да почне много да ти личи колко задълбаваш. това е една разлика.

Дали книгата е идеална не знам и не ми се занимава да ровя що е то идеалната книга и е ли тя тази - има ли значение?

Ами това имам да кажа по твоите въпроси. Приятен ден и на теб;)

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Не ми се сърдете.а малко помислетенови [re: Mra4niqt]  
АвторVoodoRush (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 12:51



Абе несъмнено в думите ти има истина,но стигаш малко далеч според мен.
Не съм ги смятал колко точно страници правят Властелина,Хобита,Силмарилиона и недовършените,ама са най-малко 2000 страници (даже май са повече). Не мисля че някой би изчел всичко това от едната "гъзария". А филма просто даде тласък на нещата...а и да е повлякъл нови фенове на книгите - още по-добре!
Че не е идеална книгата е ясно - "идеалното" в природата не съществува - то си е имагинерна величина...ама това не ни пречи да се стремим към него,та в този смисъл Толкин доста се е доближил.



Тема Re: Не ми се сърдете.а малко помислетенови [re: Umai Maia]  
Автор kirdan (непознат)
Публикувано20.04.04 12:56



Не зная дали книгата е идеална или не .Важното е ,че като я прочете човек открива съвсем нов свят(не всеки ,разбира се)Толкова приличащ на нашия,и толкова различен.И аз за пръв път прочетох книгата още миналия милениум.Тогава само съм си мечтал някога да направят и филм по нея.Имаше една анимация,нищо особено.Даже не зная на коя компания е .Тогава много и се изклефих.Филмът наистина е много як,но бих се учудил ако беше точно по книгата.Все пак трябва да бъде комерсиализиран.Няма да го гледат само фенове я.Винаги на някой нещо няма да му бъде достатъчно,но май това е нормално,не мислиш ли?Май се поувлякох.Съжалявам.

Разиел


Тема Re: Не ми се сърдете.а малко помислетенови [re: Mra4niqt]  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано20.04.04 14:42



на въпросите директно - не мисля!:))и за двата...
за книгата - мнението си е твое,но ако по се кефиш на хари потър ,поговори с моя добър друг келеборн - мисля,4е ше си допаднете (не се майтапя!!!)
като цяло не знам защо задаваш такива смешни въпроси,защо тук и как о4акваш да ти се отговори??? ако целта е да провокираш или да привле4еш внимание - има доста по-добри и смислени на4ини! :)) не вярвам да о4акваш някой тук да седне да те убеждава ,4е книгата е добра и никак не е ску4на:)))) смешно е някак! да не говорим за задълбаването на тема толкин - ми тоя клуб за какво според теб е създаден??? да сиговорим за озоновата дупка ли?:)има места за вси4ко! и всеки е свободен да избере това,коетого вле4е и интересува. ако теб не те вле4е толкин - no problem хи4! ама тогава аз имам един въпрос - що тьи здес делаеш ? тоест какви ги правиш ти тъдява? :)) прецени си сам. за някой неща никой не може да помогне!



Тема Аз лично не се сърдя.нови [re: Mra4niqt]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано20.04.04 14:51



И мисля. Мисля, мисля, и все ми се върти из главата, че клубът в ДИР-а беше създаден, преди изобщо да се чуе за филма. И дори да бъркам, преди отделянето му като самостоятелен клуб, феновете на Толкин се подвизаваха в клуб "Фантатика", после "Фентъзи" и чак после тук.

А че филмът докара много нови почитатели на книгата и на Толкин, е факт. Неосопримо е също така според мен предположението, че като отшуми истерията около филма, много голяма част от сегашните Толкин-маниаци ще забравят, че са били такива. Но това не означава, че някои от тук пишещите (или по-скоро четящите като моя милост, защото аз май съм писал тук два-три пъти...) не са били преди да направят филма 4ак толкова запалени по тази книга. Определено са били, повярвай ми! Има такива! Може би са огромно малцинство на фона на сегашната маса, но има такива!

Недей слага всички под един знаменател. Не е редно. Това се отнася също и за съпоставянето книга - филм. Не съм гледал досега филм, направен по книга, който да ми е харесал повече от книгата. Никога филмът не може да пресъздаде на 100% идеите на автора.

Виж, за едно си прав. За задълбаването. Тук има ИСТИНСКИ маниаци! Болни на тема Толкин. Чак ми е смешно някой път като чета... Но всеки си има слабости в края на краищата и няма нищо лошо в това. Аз лично не съм се задълбавал чак толкова - нямам време, а и нямам желание най-вече... Щото човек като има желание, време се намира. И затова не се обаждам много-много тук, а се задоволявам с четене. Комай не ми е мястото в този клуб, затова избягвам да се изказвам...

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо

Редактирано от Яceн_ на 20.04.04 15:04.



Тема Re: Не ми се сърдете.а малко помислетенови [re: Mra4niqt]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано20.04.04 15:03



Едва ли ще кажа нещо по-различно от останалите, но мен лично филмът не ме е направил ни най-малко по-голям фен.
Даже ще стигна и по-далече в предположенията си - мисля, че ако не бях чела книгата в младините си, сега щях да съм съвсем различен човек и не съм сигурна дали този филм би провокирал у мен някакъв интерес към Толкин или към самия себе си. Сигурно е от ЕГН-то

Колкото до въпросите, които задаваш, искам и аз да те питам нещо:
Какво значение има!?
Всеки си задълбава там, където го влече, на теб къде ти е проблема?!

А, пропуснах да кажа, че много от хората, които са прочели книгата след като са гледали филма, са не по-малко фенове от другите и не реда на прочитане/гледане определя кое колко му харесва на човек.

Редактирано от arc-en-ciel на 20.04.04 15:05.



Тема Re: Не ми се сърдете.а малко помислетенови [re: Mra4niqt]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано20.04.04 15:12



Много, ама адски много мразя хора, които падат от Марс и почват да дават акъл, особено когато не им го искат и не са наясно. Тук е клуб Толкин, демек точно мястото, където СЕ задълбава! Като не ти отърва - хващаш пътя и да те няма Няма да ми липсваш особено...

В отговор на:

Не мислите ли 4е преди да направят филма не сте били 4ак толкова запалени по тази книга


- не, не мисля. Изненадан? Твой проблем...

В отговор на:

аз съм 4ел книгата много преди филма и за това говоря така


- аз също. Както и повечето тук пишещи. Е, и?

В отговор на:

Просто като излезе филма много хора,които не знаеха за книгата,станаха ама много големи фенове(щтото такава е модата,поне те така си мислят)


- толкова ми е писнало да го коментирам това, че няма накъде повече...

И както ти каза Ясен - има и други клубове. Там не задълбават толкова в Толкин...

...would you choose to walk away...

Тема Re: Не ми се сърдете.а малко помислетенови [re: Taлиecин]  
Автор little_fairy (Prizrachna)
Публикувано20.04.04 17:13



хей,хей.какво е това отношение тук.според мен всеки тр да си има мнение и никой да не го налага на никой.ако харесваш книгата така 4е да я обожествяваш-оки,теой си проблем ако го приемаш така.ако я намираш за малко ску4на-пак оки.никой не те кара да я намираш за нещо пове4е.ако искате моето 4естно признание-препро4итам ВнП и съм зациклила на мъртвите блата от месец.може 1вив път да съм 4ела така сякаш хапвам топъл хляб но определено не разбирам хората които наистина "задълбават".в смисъл срештала съм хора които знаят ВнП и само ВнП.само тва 4етат и само Толкин заят.аз нямам нишо против тях но определено това а мен е агуба на време.нека тези които практикуват "4етене на Властелина нон стоп" да се замислят колко много неща има навън.неща които не можеш да нау4иш от една книга колкото и да се доближава до идеалността тя.
и ще кажа още едно нещо:ако няма нищо идеално и никои не е идеален защо тогава се стремим да бъдем нищо и никой?
Mra4niqt по скоро ти не се сърди


I hate to look into those eyes and see an ounce of pain


Тема Re: Не ми се сърдете.а малко помислетенови [re: little_fairy]  
Автор lkew (mortal slug)
Публикувано20.04.04 17:29



нещо не схващаш. Мра4ния е провокатора в случая, не Тал.

Проблема е, че на клуба толкова му е писнало от ТОЗИ ВИД провокация, че хич не му пука вече.

стадо охлюви танцуват



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.