Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 25.09.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема относно Л.Николовнови  
Автор little_fairy (fei4ka)
Публикувано12.03.04 17:27



доста размишлявах върху думите на Л.Николов за това как ли би изглеждал най-великият мягьосник ако Гандалф като един от великите на външен вид е като някой изнемощял дядо/е не 4ак изнемощял де:)/
имам и питанка към вси4ки които са били на семинара и са останали и за словото на Л.Николов.какво ще кажете за неговата идея за "продължение" на Властелина?интересно ми е да разбера какво мислите вие защото аз....ауе няма зна4ение какво мисля аз колкото това 4е ме интересува какво мислят другите.
сега сте вие.....

и да се усмихвате



Тема Re: относно Л.Николовнови [re: little_fairy]  
Автор Monster (аз)
Публикувано12.03.04 17:40



Това с продължението не ми хапесва. Относно Гандалф- винаги съм си представяло магьосниците така.



Тема Re: относно Л.Николовнови [re: Monster]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано12.03.04 18:51



Казах го тогава,ще го кажа и сега.Не е възможно един човек да пише без да влага личното си мнение и да влиза под кожата на друг.Не ме дразни толкова самото продължение колкото теорията му че не налага собствени идеи и не противоречи на Толкин.Инак никак не ми допадна.Когагото на телослушанието на всички присъстващи го попитах смята ли "че е влязъл под кожата на Толкин" той разтегли няколко лукума,добави че това неговото е една обективна визия и толкоз.

Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема Re: относно Л.Николовнови [re: little_fairy]  
Автор Son of Gondor (Dunedanetz)
Публикувано12.03.04 18:54



За повече информация - темите "Офф - Рожденния ден на клуба - пълна ексцесия" и "Разкажете за семинара", които се намират на втора страница в архива! Като ги прочетеш ще ти бъде отговорено на въпроса!!!!

Ай на ведуи! Мае гованен!


Тема Re: относно Л.Николовнови [re: little_fairy]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано12.03.04 19:21



Аз лично смятам, че ще станем свидетели на най-качествения фенфикшън по Толкин, който освен стилово и сюжетно, ще бъде напълно издържан и логически.
Мисля, че ще се получи произведение, което ще е много ценно само по себе си и много приятно за четене. Напълно вярвам на Л. Николов, харесвам другите му книги, идеите му и стила му на писане и не смятам, че това, което той в момента пише трябва да се приема като конкуренция на Толкин или въобще с някаква такава недоразбрана претенция.
Най-хубавото е, че той прави това предимно за свое удоволствие, не бърза, иска да обмисли добре нещата, за да се получи колкото се може по-добре. И за разлика от повечето писатели, които се мъчат да плагиатстват от Толкин как ли не, Л. Николов наистина може да пише добре.
Така че аз му вярвам напълно и мисля, че това, което ще напише ще е хубаво и няма по никакъв начин да дразни фанатиците, вярващи в свещения текст на Толкин, защото те са свободни да не го четат ако не искат

Матрицата: Революций и неговият брат - Конфуций


Тема Re: относно Л.Николовнови [re: arc-en-ciel]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано12.03.04 19:56



Никой не казва че Л.Николов не пише добре или че няма качествени и стойностни книги.Но той не е Толкин и струва ми се никой друг не е, така че незнам защо се опитва да бъде и да разсъждава като него.
Незнам дали arc-en-ciel е бил/била на семинара,но ако е бил/била там определено нямаше да смята така.

Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема Re: относно Л.Николов [re: Eowyn_]  
Автор Strider (Ефи)
Публикувано12.03.04 20:00



Ай, Принцесо Роханска! :) Арк не само беше на семинара, но е и един от инициаторите и организаторите му.



Тема Re:Съжалявам,не знаех...(бт) [re: Strider]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано12.03.04 20:05





Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема виж, моето момиче :) [re: Eowyn_]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано12.03.04 20:15



(това беше доброжелателно обръщение)

Аз съм говорила с Л. Николов за плановете му за продължение поне година преди този семинар, ако не и повече. Той ми/ни е разказвал за легенди, които смята да включи и т.н., които да разказват за най-различни неща, свързани с някакви събития от Средната Земя. Виждала съм и как се отказва от идеи, защото се оказват неиздържани логически, заменя ги с други и т.н. Може би ще се изненадаш, но той на семинара не каза нито една дума, която аз вече да не знаех. И въпреки това идеята му ми се вижда много интересна.

Колкото до това, че той не е Толкин, мисля, че правиш една основна грешка. Той няма претенцията да е Толкин, разбираш ли?! А за нещата е най-добре да съдиш според претенциите им.
(Пипи дългото чорапче не е сериозна колкото Война и Мир, значи нищо не струва!)
С това, че иска да влезе под кожата на Толкин или както там го каза, той искаше да каже, че ще се опита да се доближи максимално до неговия свят и неговите идеи, а не да си измисля свои върху изградения вече от Толкин свят. Не е казвал, че има претенцията да напише нещо, което да достигне Властелина по стойност, а да създаде мелодия, която да бъде в същата тоналност и да не е в дисхармония с основната. Просто ми се струва, че не си разбрала претенциите му и си мислиш, че е тръгнал да достига Толкин и да покорява Еверест, обаче няма такова нещо. Искаше просто да каже, че ще се опита да не е в дисхармония със толкиновия свят и аз мисля, че ще се справи.

Недей да му приписваш претенции, каквито той няма, и с това да си създаваш враждебно отношение.

Матрицата: Революций и неговият брат - Конфуций


Тема Re: относно Л.Николов [re: little_fairy]  
Автор XaxaB (разхобит)
Публикувано12.03.04 20:18



Доколкото си спомням не мога да цитирам дословно ама г-н Николов каза нещо от сорта на това как иска да мисли като Толкин и прочие ама не мислите ли, че това си е направо шизо - колкото и да се стараеш не може да не влагаш нищо от себе си и така иска неиска изкривява цялата прадстава с неговите догатки за Ам-гъл и тн.
П.П. ДДП това си е направо ъпсурдно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.