Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 29.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема ББС- Хари Потър, Библията и Властелинът...нови  
Автор Celeborn Dumbledore (Премъдрия)
Публикувано09.04.04 16:34



Понеже миналата седмица приключи изследването на ББс за най- четен роман в света, първите бяха Хари Потър и Властелинът на Пръстените, между тях Библията, която стана най- харесваното фентъзи в САЩ. ( Както казах на шокираните, не е важно като какво я приемат, важно е какви поуки си вадят от нея); Интересно ми е... как гледате вие на това, нашата свещена книга, фентъзи...
В тази тема ще изброя коя книга от Харито и Властелинът на Пръстените задоволява цял народ.
Европа
Великобритания- Властелинът на Пръстените
Германия- Властелинът на Пръстените
Испания- Хари Потър и Орденът на Феникса
Франция- Хари Потър и Затворникът от Азкабан
Швеция- Хари Потър и Стаята на тайните
Швеицария- Хари Потър и Затворникът от Азкабан
Италия- Хари Потър и Философският камък
Азия
Русия- Властелинът на Пръстените
Япония- Хари Потър и Огненият бокал
Китай- Хари Потър и Огненият бокал
Австралия- Властелинът на Пръстените( без конкуренция, коментатора каза, че там 90 % от обществото намират Властелинът за най- добрата книга)
Северна Америка
САЩ- Хари Потър и Орденът на феникса (без конкуренция, пълен фаворит)
Канада- Хари Потър и Орденът на феникса
С това без да изброявам Библията класация завърши, най- четените книги на всички времена:
1. Хари Потър
2. Библията
3. Властелинът на Пръстените ( Живото доказателство, как един хубав филм може да превърне една застаряваща книга във литературен феномен)



Тема Re: ББС- Хари Потър Библията и Властелинът(no txt)нови [re: Celeborn Dumbledore]  
Автор Aнrya фoн Юбepвaлд (ръмжаща)
Публикувано09.04.04 20:05





Ние можещите водени от незнаещите вършим невъзможното за кефа на неблагодарниците


Тема Келеборне...нови [re: Celeborn Dumbledore]  
Автор sweet_amber (vampire)
Публикувано09.04.04 20:42



Имаш късмета, че имам щастието да не те познавам, защото ако бях около тебе щях да ти счупя главата... Какво се оплакваш, че Властелина задоволява цял народ и че е най-добрата книга без конкуренция? Ми има защо...
И какво по дяволите беше онова за застаряващата книга?!???!??!??!??!!??
Мога да ти кажа, че във Властелина се говори за ценности, които и след 1000 години няма да остареят. Това обаче ти не си го проумял. Което навежда на мисълта, че или не си прочел книгата достатъчно добре, или не си я схванал, или не си способен да го направиш...

"Само в мълчанието има слово; само в Мрака- светлина; само в Смъртта-живот"


Тема застаряваща книга?!? /бт/нови [re: Celeborn Dumbledore]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано09.04.04 22:36



?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: ББС- Хари Потър, Библията и Властелинът...нови [re: Celeborn Dumbledore]  
Авторltilon (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 22:40



Застаряваща книга!!!
Някой книги са вечни, доказателство е точно Библията, която по твойта логика трябва да е отдавна мъртва.
Btw като направят същото изследване след 10 години Библията и Властелина пак ще са си в първата тройка...познай кой няма да е там обаче...



Тема Re: ББС- Хари Потър, Библията и Властелинът...нови [re: Celeborn Dumbledore]  
Автор DarkWolf (Barbarian)
Публикувано09.04.04 23:51



Такам. Това са най-четените книги в момента. Колко прочитания има Библията за скромните 20 века според теб?
За останалото ще се въздържа от коментар.



Тема Евала...нови [re: ltilon]  
Автор sweet_amber (vampire)
Публикувано09.04.04 23:52



Цаисмена...
Освен ако мислещите хора не бъдат погълнати от шайка простаци...
Келеборне, внимавай ако някой те запознае с вампир....

"Само в мълчанието има слово; само в Мрака- светлина; само в Смъртта-живот"


Тема Re: ББС- Хари Потър, Библията и Властелинът...нови [re: ltilon]  
Автор sweet_amber (vampire)
Публикувано09.04.04 23:57



А по повод на Библията-да, вечна е била и вечна ще бъде... колкото и да не ми се иска да го призная...
Но пък от друга страна, "Властелина" е по-красива дори от Библията... И съм сигурна, че също ще е вечна. Книги като нея ще се четат винаги...
А НЯМА ДА "ЗАСТАРЕЯТ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Само в мълчанието има слово; само в Мрака- светлина; само в Смъртта-живот"


Тема вечни? [re: sweet_amber]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано10.04.04 03:50



Мисля, че малко се изхвърляш и много се надъхваш. Колко ще се чете Властелина не се знае. Вярно че е Явление, ама е доста скорошно, а си има поговорка точно на тая тема: "Всяко чудо за 3 дни."
Пък и за библията съм склонен да поспоря... религията малко или много запада. Няма да се учудя с тия темпове на развитие ако след 200 години и тя е вече архаична книга...
Не ме гледайте така. Ще си говорим пак след 200...:)

Say what you mean and mean what you say!


Тема Re: вечни? [re: Paganel]  
Автор sweet_amber (vampire)
Публикувано10.04.04 08:26



След 200 години ми се обади...ще ме намериш да изгарям именно някоя църква...защото съм твърдо против християнството, съответно и Библията не ми е много по вкуса.
Но-факт-в Библията са написани наистина красиви неща, колкото и фанатични да са... да почитаме ближния, да не вредим другиму... Съгласна съм с част от тях. Не че съм тръгнала да ходя по разни църкви, да се моля на някакъв "спасител" който НЕ ме е спасил, да слугувам на бога...
Религията ще е минало. Няма да е толкова широко разпространена, колкото в наши дни...
Но нищо не пречи на една книга да остане вечна, дори ако вече не я четат толкова много хора... важното е кой я чете
А колкото до Властелина, смятам, че случаят е именно такъв...
Като казвам "вечна книга", казвам, че поне докато има хора, ще се чете...
Съвсем наясно съм, че вечните неща.... и на пръсти не се броят...
Така че, може и да съм се поизхвърлила малко, но причината са нечии безумни изказвания и-според мен, избиване на комплекси, но това си е лично мое мнение... -относно Властелина.


"Само в мълчанието има слово; само в Мрака- светлина; само в Смъртта-живот"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.