Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 05.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Killing a maiar! killing a balrog!нови  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано06.04.04 17:08



има нещо,което ми се стори интересно: забелязал ли е някой как като убие маяр,убиеца си умира с него? пълно е с такива примери - ектелион и готмог, глорфиндел и балрога на кирит торонат,гандалф и балрога от мориа...... всъщност дали не важи само за балрози....хммм . едно от изклю4енията е в недовършени легенди - за туор ,който убива 5 балрога,но не умира... но пък май някъде се споменава,4е "ранните" балрози са били по-слаби...
ясно е ,4е маярите са безсмъртни,но пък има ли някакво правило,4е трябва да умрат с убиеца си...? тука ми хрумва и друг въпрос- ако маярите са безсмъртни-какво озна4ава описанието на смъртта на саруман:

" ... and rising slowly to a great height like smoke from a fire, as a pale shrouded figure it loomed over the hill. For a moment it wavered, looking to the West; but out of the West came a cold wind, and it bent away, and with a sigh dissolved into nothing."

нещо не ми се струва това да говори за безсмъртие май...
между другото като споменах саруман- и грима като убива саруман -не умира веднага-убиват го хобитите и зна4и и той е изклю4ение.... може би важи само за балрози.

SEMPER IN ABSENTES FELICIOR AESTUS AMANTES!


Тема Re: Killing a maiar! killing a balrog!нови [re: MANlMAL]  
Автор Гpaxчe (digger)
Публикувано06.04.04 17:21



така, така ... а сега сравни цитираната от теб сценка със смъртта на Саурон ...
случайно да установяваш някакви интересни сходства на самия процес - превръща се в потрепваща сянка и пуф! изчезва

имаше едно цитатче /ох как мразя цитатчетата/ където тая тъпа хиена Лутиен обяснява на Саурон, че ако не слушка ще има да се шматка като сянка пред присмиващите се очи на Моргот завинаги ... или нещо в този род. Голям отворенгяс е тая, как не можа Саурончо да и гризне гръкляна ... да, да отвличам се ... сори

Та от там, по неведомите пътища ми се стори, че Майарите тъй като не умират а по-точно се обезплътяват на няколко фази:
1 фаза: изчезва тялото, но остава фигура /като сянка/
2 фаза: изчезва и самата фигура

Дали това важи обаче за всички майари или само за Лошите, макар че в това за мен липсва логика ... А за двоичността, това е според мен от чисто чувство за равновесие, в крайна сметка Толкин пише драматично произведение а не американски екшън.

тук също му е местото да спомена и друго свое терзание. Пръстенът пада във вулкана ол райт, но той не изчезва а просто се разтопява. В природата нищо не се губи... което означава, че и Саурон не се е загубил, просто се е разпръснал. Аха, кош каити на туй?

Bumbullaum brumg, ghaashu ghaash аgh Finrod lumpuz ulоma-ugil.


Тема Re: Killing a maiar! killing a balrog!нови [re: MANlMAL]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано06.04.04 17:21



Те са си безсмъртни, ама телесните им обвивки не са. Ако утрепеш телесната обвивка(през третата епоха, преди е било друго яче) могат да получат нова само срещу молба в три екземпляра и бланка номер 42... които естествено бъдат одобрени . Самия им маярки "дух" си е безсмъртен.


Казват, че невъзможни неща няма. Не е така. Те съществуват, но и за тях има решение.

Тема Re: Killing a maiar! killing a balrog!нови [re: MANlMAL]  
Автор dragonfly (потъмнена)
Публикувано06.04.04 17:31



Интересно мислене имаш, признавам ти го

Спроред мен такова нещо няма... чисто и просто съвпадение. Не знам да тегне някакво проклятие над тези, които искат да убиват Маяри:)



Тема Re: Killing a maiar! killing a balrog!нови [re: Гpaxчe]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано06.04.04 17:39



тук също му е местото да спомена и друго свое терзание. Пръстенът пада във вулкана ол райт, но той не изчезва а просто се разтопява. В природата нищо не се губи... което означава, че и Саурон не се е загубил, просто се е разпръснал. Аха, кош каити на туй?

Ще кажа, че много си чела разказа "Не всяко злато блести"...


Казват, че невъзможни неща няма. Не е така. Те съществуват, но и за тях има решение.

Тема Re: Killing a maiar! killing a balrog!нови [re: dragonfly]  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано06.04.04 17:40



и аз се 4удих за това........ дали е съвпадение? ще се поразровя и за други примери... това,4е са безсмъртни,едва ли озна4ава,4е убиеца им трябва да умре с тях.

SEMPER IN ABSENTES FELICIOR AESTUS AMANTES!


Тема Re: Killing a maiar! killing a balrog!нови [re: MANlMAL]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано06.04.04 17:42



Едва ли е задължително и убиеца да умре... ама я пробвай ти да урепеш разярен балрог без да пострадаш .

Става като при японските камикадзе. Не е невъзможно с един изтребител да унищожиш голям кораб, който при това се отбранява, като все пак останеш жив... обаче е доста трудно. Виж, ако махнем дребния проблем, че трябва да оцелееш... вече не е толкова трудно с един малък изтребител да потопиш грамаден въоръжен кораб. Не казвам, че балрогоубийците влизат с такава нагласа в боя, но в последствие може би просто се стига до там.


Казват, че невъзможни неща няма. Не е така. Те съществуват, но и за тях има решение.

Редактирано от Gallandro на 06.04.04 17:48.



Тема Re: Killing a maiar! killing a balrog!нови [re: Гpaxчe]  
Автор dragonfly (потъмнена)
Публикувано06.04.04 17:53



Хм...
пръстена се унищожава, не просто се разпръсква.
Разбира се, има и такъв момент, че пръстена може би вечно ще се пази във спомените на средиземноморските твари. Как беше-"...ако му забравиш името, то ще изчезне".Нал тъу?:)
Но все пак Пръстена се унищожава. Съдбовните планини са мястото, където е бил създаден и това е единственото място, където може да бъде унищожен. Е, зависи какво се разбира под унищожен-дали унищожен в смисъла на "не мога да го пипна" или унищожен като тотално забравяне на всичко, свързано с него...



Тема Re: Killing a maiar! killing a balrog! [re: Gallandro]  
Автор Saruman the White (вълшебник)
Публикувано06.04.04 17:59



Да, ама нали по времето на Войната на Гнева балрозите (с изключение на Мориеца) са били унищожени, пък не съм чел някъде и убийците им да са загинали. . . може би просто са твърде силни и зли, та затова често се стига и до смъртта и на убиеца им, ама за проклятие, ала- бала () не вярвам.

Пръв дошъл един с величав облик и осанка, гарвановочерна коса, омаен глас и бели одежди


Тема Абе, плачете си... [re: dragonfly]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано06.04.04 18:09



...да видите ТОВА:





П.П.: В архива е и може да се зарежда бавно.


Казват, че невъзможни неща няма. Не е така. Те съществуват, но и за тях има решение.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.