Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 26.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Вечната любов?нови [re: patiLAN42O]  
Автор Monster (аз)
Публикувано28.03.04 13:05



Дори да е писано на латиница е добре казано



Тема Re: Вечната любов?нови [re: Пypпyp]  
Автор little_fairy (fei4ka)
Публикувано28.03.04 16:32



"И сякаш времето спря,а Всвмирната душа се появи пред него с цялата си сила.Когато видя 4ерните й о4и,колебаещи се между усмивката и мъл4анието,разбра най-важната и най-мъдрата 4аст от Езика, на който говореше светът и който вси4ки хора на земята дълбоко в сърцата си бяха способни да разберат.Тя се нари4аше Любов и бе по-стара от хората и от самата пустиня,но въпреки това се появяваше отново със същата сила навсякъде, където два 4ифта о4и се срещнеха,както се срещнаха тези два 4ифта о4и до един кладенец.Накрая устните избраха усмивката и това бе поли4ба.Поло4бата,която без да знае, мом4ето бе 4акало през целия си живот и която бе търсило .....
....когато се открият и о4ите им се срещнат,миналото и бъдещето ве4е изгубват всякакво зна4ение,съществува само този момент и тая невероятна увереност,4е вси4ки неще под слънцето са написани от една и съща Ръка.Ръката,която събужда Любовта и която е създала сродна душа за всеки.....Защото ако не беше така .ме4тите на 4овешката раса нямаше да имат никакъв смисъл"
Паулу Коелю "Алхимикът"

I hate to look into those eyes and see an ounce of pain


Тема Re: Вечната любов?нови [re: little_fairy]  
Автор Nyut (daydreamer)
Публикувано28.03.04 16:51




Не е точно по темата, но на мен ми допадна :)



Тема Re: Вечната любов?нови [re: little_fairy]  
Автор Пypпyp (слънце)
Публикувано29.03.04 07:45



Но ти говориш за един миг - за мига на влюбването! Той, действително, е нещо такова - чувство на преопределеност, на еуфория; сърцето тупти, очите виждат красота, доброта, истина...

Ами после? Ами когато чувствата изчезнат и всичко стане навик? АМи когато започнеш да виждаш всички недостатъци на отсрещния човек и започнеш да се чудиш какво, по дяволите, те е накарало да се влюбиш?!

Помислете за всичките години, в които Арвен е чакала ли, чакала Арагорн! Помислете за смъртните опасности, пред които се е изправил Арагорн, само за да угоди на "тъста"! Помислете за всичките години, в които Мелиан е виждала безмисленото упорство на Тингол срещу любовта на дъщеря им, жестокостта му спрямо Берен и всички други (джуджетата например, нищо че накрая го убили)! Помислете за Лутиен и опасностите, пред които се е изправила, за да свърши на някакъв остров, остаряваща и умираща, оставаща само спомен за хубостта си! Помислете за Берен и това, че любовта го докарала до самата смърт! Помислете за всички жертви, които са направили всички те, само за да запазят жалките останки от глупавата си "любов"!

И сега ще ми кажете, че жертвите показват колко е силна любовта! Хубаво, всички правим жертви за "вечната" любов. Кълнем се, обичаме, а после просто се уморяваме и пускаме също толкова уморените обекти на "любовта" ни да си вървят, за да започне всичко отново.

Няма вечна любов! Всичко е временно. Не мислите ли, че и тези герои на Толкин, които толкова много са се "обичали", не са се уморявали? Вземете Галадриел и Келеборн (отново). Тяхната "любов" е от толкова дълго, че от нея са останали само навикът и борбата за надмощие (в каквото щете си мислете, че се изразява - има го!)

П.П. Не мисля, че личния ми живот не е тема за обсъждане, Талиесин!

Залезът на една личност винаги предшества изгрева на друга.


Тема Re: Вечната любов?нови [re: Пypпyp]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано29.03.04 08:42



и всичко стане навик? - кое стане навик?



Необходимото Ми Зло


Тема Re:оффнови [re: Umai Maia]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано29.03.04 09:11



Знаеш ли ,Пурпур,имам една учителка по рисуване,която е напълно побъркана горката,и всеки път като се опеташ да и кажеш неща се прави,че не те чувя.Същия си като нея.
Властелинът е художествена литература.Да приемем,че разбирам малко повече от теб в тази насока.Това че си настроен враждебно не значи,че мнението ти е правилно.До сега не съм срещала човек,толкова ограничен в мислите си,та да вижда "навик" и "досада" в любовта.Още повече-за любовта на Берен и Лутиен.Как можеш ие да си представяш,че накрая тя се затрива на некъв о-в,стара ,грозна и умираща?????????Просто не мога да го приема и не осмислям възможно ли е,да има хора,които го мислят.В едни толкова прекрасни произведение като Силмарилион и Властелина няма място за подобен тип мисли.Може и да не знаеш,но на гробовете на Едит и Толкин пише Лутиен и Берен.

Защо трябва да свързваш вечната любов от реалността,която наистина не съществува,с тази от литературата???!!!Немога да повярвам,че смяташ възвишената,красива,чиста,свята любов на Берен и Лутиен за пропиляна ,за еднообразна,за недостойна...А ако виждаш в нея само грозен завършек,значи Силмарилион не е книга ,която да ти хареса.

Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема Re:оффнови [re: Eowyn_]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано29.03.04 09:27



Да,
и в цялата дискусия изглежда има някакво объркване на понятията - за какво се спори всъщност: дали любовта я има или дали е вечна?

И ако говорим много буквално, значи второто отпада, понеже хората умират. Какъв е проблемът на Пурпур - това, че хората умират, следователно трябва да обезмисля каквото са правили и чувствали през живота си ли?

Наистина не мога да те разбера, Пурпурни Явно си доста възмутен и обезверен, но как пък намери точно с Толкин да се аргументираш...чудя ти се

Необходимото Ми Зло


Тема Re:оффнови [re: Eowyn_]  
Автор Fairy (Dark Bregalad)
Публикувано29.03.04 12:31



Еовин, ще те помоля най-учтиво да бъдеш по-внимателна, когато пишеш!
Нападателният тон и епитети от рода на "ограничен", "побъркан" и т.н. мен лично ме дразнят и не искам да ги виждам.



Пурпур, на въпроса ти:).
Не мисля, че когато обичаш наистина някого, идва момент, в който този някой ти омръзва и ти си с него само по силата на навика.
Макар че неизбежно първоначалните трепети, вълнения, пърхащи чувства и т.н. си отиват в един момент, те биват заместени от други- не толкова възторжени, но за сметка на това много по-дълбоки и трайни.
И не мисля, че когато обичаш, отрицателните качества могат да те накарат да започнеш да обичаш все по-малко.
Напротив. Всяко едно качество на този човек, независимо дали е хубаво или лошо, е част от него. Познаването на всяко едно от тях води до това, че ти познаваш все по-цялостно човекът срещу теб.
Всеки иска да бъде обичан. И то да бъде обичан такъв, какъвто е. И така както ти очакваш да те приемат заедно с всичките ти недостатъци, по същия начин и обектът ти на обич очаква същото.
А любовта(и приятелството) означават точно това- да познаваш някого и въпреки това да го обичаш:))).


А пък Арвен и Арагорн примерно не се обичат вечно. Вярно, обичат се дълги години, но в крайна сметка животът им свършва и те се разделят:).

Let's go chasing rainbows in the sky


Тема Вечната любов и истинския животнови [re: Пypпyp]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано29.03.04 13:21



На колко години си, че можеш категорично да заявяваш какво има и какво няма в ”истинския живот”!?
Ти какво точно си видял от него? Всичко? Ама наистина ли? Кога успя!?
(Това и за Еовин се отнася!)

Просто не си живял достатъчно за да я срещнеш. Вечната любов.
Ако чувствата изчезнат и всичко стане навик, значи това не е тя, много е просто. Най-важното за тази любов е, че не е първа, а последна. Така че не се изненадвай, че не я срещаш в началото на живота си.
Има нещо много лесно, по което можеш да я познаеш. Когато влюбването и химическите коктейли, които бушуват в теб престанат да те заслепяват, тогава виждаш, че обектът на чувствата ти е още по-прекрасен от онзи фалшив образ, който си имал до сега. Виждаш недостатъците му и разбираш, че ги обичаш така, както и всяко друго нещо, което е част от него. И най-важното - разбираш, че си срещнал последната любов - вечната!


За толкиновите герои с теб не ми се говори. Ти сам си противоречиш и сам изкривяваш в тълкуването си очевидно написани неща. Ако не си го разбрал както Толкин го е казал, аз не бих могла да добавя нищо за да ти помогна с разбирането. Не е нужен аналог в личния живот, за да почувстваш тази история. Поне не би трябвало да е нужен.

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: Чакай да позная! [re: Пypпyp]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано29.03.04 21:09



В отговор на:

Да вземем Арвен и Арагорн. Тахната любов е толкова "хубава", толкова лигава *бъъчи нос в отвращение*!




За да не завъдиш трайни обезобразявания в областта на носа, би трябвало Арвен да се отърква о някой елф поне два пъти на сезон, а Арагорн след битка да споделя потно (и космато, Крал!) тяло с многобройни, но подбрани представителки на оплаквачките на враговете му ли?
И като се добере до Ломидол (не за друго, а за да може Елронд да излекува букетчето му болести), да фане Арвен за косата, да я заблъска в стената, и шутове, шутове. После, естествено, секс яко.
Три дни след това да има подробна сцена с обичаен семеен скандал:
Арвен крещи истерично, замахнала с тиган с гранясала мас ("Ти, мухльо смъртен!"), докато Арагорн си бърка с нокътя на кутрето в лявото ухо ("Разкарай се, ма! Втръсна ми!")



Познах ли?



Ако ти се говори, дай (както каза Майа) първо един речник:
любов е: ....
вечна любов е: ....
това е: ....
онова е: ....


Защото от думите ти наистина излиза само това, че ти не си срещал любов, която да ти помогне да разбереш отговорите на собствените си въпроси.

Обичай съдбата си


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.