Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 26.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Вечната любов?нови [re: Пypпyp]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано25.03.04 23:29



Айде пак се почна с глупостите...

Вечна любов... може и да има такова животно, ама докато не видя минимум следи от стъпките му (демек - не го почувствам споделено), не вярвам.

А в книгите - ми има я, що? Пък и кое е вечното в любовта на Берен и Лутиен и Арагорн и Арвен? Все пак това са... така де, "връзки" с ясен край - смърт. Това не е вечна любов, сори. Колкото до Тингол и Мелиан, силно подозирам, че някои раси са ампутирани от чувство за отегчение и досада, та сигурно не им омръзва.

Сигурно не е глупост, знам ли. Едно, че не ща да мисля по тая тема, второ, че за мен любовта в едно литературно произведение винаги отива на най-заден план и не и обръщам кой знае колко внимание. В живота е друго, ама там мнението ми е малко особено...

П.П. Съгласен с Галандро (каква изненада...)

П.П.П Бтв, коя ти би шута така грубо, че си го изкарваш тук?

...burn the visionaire kill the ideologies mankind must die...


Тема Аз пак:нови [re: Пypпyp]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано26.03.04 11:05



Няколко цитатчета по темата. Жалко че не ги открих още вчера:

С истинската любов е като с призраците; всеки говори за тях, но малцина са ги виждали.
Ларошфуко

Има само два начина да се справиш с жените..., но никой не ги знае.

Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завинаги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил.

Ако видиш честен човек - убий го, за да не се мъчи.


Тема Re: Аз пак:нови [re: Taлиecин]  
Автор DarkWolf (Stormrider)
Публикувано26.03.04 11:13



Второто ми хареса. И сякаш има истина в него.



Тема Re: Вечната любов?нови [re: Пypпyp]  
Автор Aerienroad (сибила)
Публикувано26.03.04 15:58



Вечната любов - има ли я или не?
Любовта съществува вечността също, защо тогава да няма и вечна любов?
Отделен въпрос е вече това, че никой от нас не е вечен, а и самата вечност е нещо относително! Да не говорим пък за любовта за нея говорят само тези които са я изпитали. Другите я отминават с презрение, но все пак един ден и те ще я познаят.................



Тема Re: Вечната любов?нови [re: Пypпyp]  
Автор Celeborn Dumbledore (Премъдрия)
Публикувано26.03.04 16:45



Aми вечната любов е между Галадриел и Келеборн!

Не сме безгрешни, но сме истински...



Тема Re: Вечната любов?нови [re: Celeborn Dumbledore]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано26.03.04 19:33



Ама че сте скептици.Какво ви е обхванало?Властелинът е художествено произведение,защо в него да няма такова нещо като вечна любов.Може да звучи хиперболизирано,но любовта не свършва със смъртта:

"...толкова била голяма,между тях любовта,
че отново били двама,след смъртта отвъд света!


Така че каквото и да говорите не можете да ми промените мнението,че поне във Властелина вечна любов има.

Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема Re: Вечната любов?нови [re: Пypпyp]  
Автор the_witch (ама наистина)
Публикувано26.03.04 20:59



Любовните истории в Арда са повлияни от любовните преживявания на самия Толкин. Той е имал една съпруга и я е обичал до края на живота си доколкото знам. Значи нормално е и героите му да живеят по същия модел. (Пък и никак не е лош модела :)))
Колкото истински е виждал своите ивства, толкова е описал и тези на персонажите. А истинските неща се виждат със сърцето, те са невидими за очите, ако продължим линията цитати :)

Т.е. .... ти сапунена опера ли искаш да ти се разиграе, та да видиш, че Арвен и Арагорн се обичат?
Те си имат норми, имат си чест, достойнство, дълг.... първо спасява света, после се жени човек ;)

sleep. dream. wake. cry.


Тема Re: Вечната любов?нови [re: the_witch]  
АвторpatiLAN42O (Нерегистриран)
Публикувано27.03.04 08:47



baladata za Beren i Lutien ne e prosto sa4inenie na mladia vluben Tolkien,
a prevod na dreven geroi4en epos.

ako niakoi pro4ete tazi legenda i ne poviarva vav Silata
na Lubovta, zna4i niama da poviarva nikoga.
az znam 4e ia ima, ne mi triabva da viarvam.



Тема Re: Вечната любов?нови [re: patiLAN42O]  
Автор the_witch (ама наистина)
Публикувано27.03.04 19:50



И аз знам че я има :)))

Кой е точно древния героичен епос? Предполагам някой от скандинавските, които не съм чела..... Разкажи повечко

sleep. dream. wake. cry.


Тема Хм! [re: Пypпyp]  
Автор SilverElf (сребърна мама)
Публикувано27.03.04 20:45



А какво ще кажете за Елронд и Келебриан? Как смятате, той защо заминава оставяйки Аруен в средната земя. Определено не защото елфите някой ги гони от средната земя. Ама това си е направо за цяла тема... Дори мисля да я пусна.


Има я любовта, има я!

Дани




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.