Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 15.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво ядат елфитенови  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано21.03.04 20:10



Та още на офф-а стана въпрос и би ми било интересно да разбера според вас какво друго ядат елфите освен лембас.Можете да споменете и какво пият разбира се*В смисъл такъв,че те все пак трябва да преживят някак нали?И като стана дума,под елфическа храна нямам предвид пушено филе от същество с неясен ангбандски произход.


*Аджабалъ,не може да са се напивали само с вино...

Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Eowyn_]  
Автор Aлacтиc (Берлин)
Публикувано21.03.04 20:45



В "Билбо Бегинс" се говори за печено месо, както и за бокали, които се предават от ръка на ръка.



Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Eowyn_]  
Автор Итилдин (starmoon)
Публикувано21.03.04 21:39



Много интересен въпрос, май и друг път го е имало, но вече не помня какво отговаряха хората. Мен ако питаш повечето елфи са вегани. Приготвянето на храна и питиета от диворастящи pастения им е специалитет.

Доколкото си спомням от "Хобит" зелените елфи пият вино, но приготвено от хората в Есгарот. В "Силмарилион" пишеше, че Телерите са имали като оръжие единствено харпуните си за риболов. Прочети какво ядоха хобитите у Том и Златоронка, там май е най-изчерпателното описание.

Редактирано от Итилдин на 21.03.04 21:40.



Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Eowyn_]  
Автор DarkWolf (Barbarian)
Публикувано21.03.04 21:42



Някъде се споменаваше, че имат ловни лъкове, копия. Значи поне месссце си хапват. За останалото мога само да гадая. Крайно време е да си прочета пак Силмарилиона...



Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: DarkWolf]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано21.03.04 22:44



Аз пък си мислех, че са някакъв вид вегетарианци, защото повече си ги представям да си 'говорят' с животни и птици и отколкото да ги ядат. Но как е конкретно при Толкин не знам. Сигурно не са като Тинувиел:))

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Eowyn_]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано22.03.04 11:41



Значи, чувал съм за елфи, които имат харпуни, чувал съм за елфи, които имал лъкове и копия за лов. Значи ядат месо. Чувла съм, че ядат плодове. Добре, обаче не съм чувал да имат ниви, нито овощни градини, нито лехи с домати. Живеят предимно в горите, където земеделие не може да се развива. Не съм чувал и за елфи овчари... то и това не вирее в горите, трябват си пасища за него. Ще кажете имат лембас, да, ама той е пътнически хляв, който те не ядат всеки ден, а ползват за специални случаи. Спокойно могат да го правят от някакви семена, които се намират в гората.

Какво излиза? Елфите са на етап от еволюцията ловци-събирачи . Т.е. както винаги съм казвал могат да се класифицират, като нещо подобно на ниандерталеца, ако правим аналогия с хората .


Подпис: Паландро.

Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Gallandro]  
Автор Итилдин (starmoon)
Публикувано22.03.04 19:28



Хей, това за ловците и събирачите много ми хареса. За пръв път се замислих - напълно си прав че май елфите ще излязат такива. Само не разбирам защо мислиш, че ловците и събирачите са непременно неандерталци? Има много общества, които и до днес живеят така, например бушмените и пигмеите в Африка и Латинска Америка. И трябва да ти кажа, че за тях е характерно крепко здраве и дълголетие (е, не като при елфите, но по-добре от останалите хора). Дали пък точно този начин на живот не е в основата на елфическата жизненост и сила?



Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Eowyn_]  
Автор dragonfly (пел палан)
Публикувано22.03.04 19:47



Ама не...няма логка да ядат месо...да убиват други твари освен орките.Сега ми кажете, че ядат орки и тогава...

П.П.Ах, Еовин...тази тема исках аз да я пусна:)


Let your beauty come alive!


Тема Re: Какво ядат елфите [re: Итилдин]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано22.03.04 20:56



А може ли да са с много бавен метаболизъм и да ядат пренебрежително малко?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Какво ядат елфите [re: dragonfly]  
Автор DarkWolf (Barbarian)
Публикувано22.03.04 22:22



А ловните лъкове? Или орки или разни други твари... Избирай:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.