Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 19.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Krozondo]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано23.03.04 18:19



Могат, ама ако спрат да живеят в горите, слязат от клоните (т.е. построят си къщи), почнат да орът ниви, да садят, да поливат, да плевят, да берат, да белят шушулките и т.н., вместо да пеят песни по цял ден, чак тогава могат да го ядат... иначе НЯМА БОБ!


Подпис: Паландро.

Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Gallandro]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано24.03.04 09:57



То за 3-4000години да си фермер никак не е привлекателно - много често (за тяхното бързо-бавно живеене и както беше минаването на света) трябва да си сменят нивите, защото земята се изтощава, за човешки живот не е толкова проблемно, но за един елфски - ще се получи някаква гонитба със съседите кой къде да засее следващия век...
Може би могат да са земеделци, но хич не им се ще, като има друг начин... Като може хората да работят и да правят вино и за тях, защо да се морят?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Umai Maia]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано24.03.04 10:30



Мдааа... излиза, че са лентяи, мързели и пияндета . Е, как да не им се издразни някой. Лентяйстват, пеят и т.н., а когато им свършат запасите идват да ти хленчат за им дадеш винце . Мда, нищо чудно, че никой от съседите им не ги понася . Също така е ясно и защо западат...

Имаше едно стихче:

- Бабо Мравке, где така?
- Тичам Щурчо за храна,
а ти где с таз гадулка?
- Днес Светулката е булка,
та съм канен на свирня.
... и т.н.




Подпис: Паландро.

Редактирано от Gallandro на 24.03.04 10:31.



Тема Re: За пиячката...нови [re: Gallandro]  
Автор Итилдин (starmoon)
Публикувано24.03.04 17:52



Не си спомням някъде да се споменава бренди, джин или нещо такова...

Gallandro, аз си спомням, защото много се смях като го прочетох - хобитовото име на река Барандуин, Брендивин (Brendywine).

А за ловците и събирачите не съм съгласна с теб, защото сред тях е имало много интересни цивилизации. Не мисля, че напредъкът трябва да се измерва с това дали се занимаваш със земеделие/индустрия и с какъв капитал в материални продукти разполагаш, а според жизнеспособността, културното развитие, социалната стабилност. Елфите определено водят пред другите народи според тези показатели.

Приматите - звучи забавно, но пак не съм съгласна. Но тук не мога да обяснявам защо, все пак е клуб "Толкин", а не "Чарлз Дарвин".



Тема Re: За пиячката...нови [re: Итилдин]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано24.03.04 18:08



Е, отговорите ми са в кръга на майтапа разбира се .

И все пак... щом се изхранват само от лов и каквото наберат, то те са си ловци-събирачи .

Пък и си държа на аналогията с прпиматите при хората . Значи първобитните хора са се изхранвали с лов и събирачество и са ни оставили много красиви рисунки по стените на пещерите и т.н. Елфите също са се изхранвали с лов и събирачество и са развили изкуство. От първобитните хора сме произлези ние - високо техналогична цивилизация, която не я е еня много за природата и като цяло е доста войнствено настроена. От елфите са произлези орките - високо техналогична цивилизация, която не я е еня много за природата и като цяло е доста войнствено настроена. Да забелязваш съвпадения?


Подпис: Паландро.

Тема данови [re: Gallandro]  
Автор Итилдин (starmoon)
Публикувано24.03.04 18:23



Забелязвам съвпадения. Но не съм сигурна какво е мислил Толкин по въпроса за природозащитата (ако въобще е).



Тема Re: данови [re: Итилдин]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано24.03.04 18:29



О, не му приписвам никакви мисли! Съмнявам се, че се е сетил и че така описани елфите де клосифицират като ловци-събирачи .

Въпрос на тълкуване и анализ на предоставените факти е ... Е, примесено с щипка хумор .


Подпис: Паландро.

Тема Re: Какво ядат елфитенови [re: Gallandro]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано25.03.04 02:00



Ами то в случая щурецът е по-симпатичният

Ти бтв описа елфите като финландци:))))))))))))

Необходимото Ми Зло


Тема Много гневно към всички: [re: Eowyn_]  
Автор Фeaнop (дух на огъня)
Публикувано26.03.04 00:29



Елфическата третина от тройната ми шизофрения не може и не иска да приеме всичките щуротии, които се изписаха тук за Първородните чеда на Илуватар! Я сменяйте тона, че ще има джихад! Да ми приравняват елфите на неандерталци, питекантропи, ловци-събирачи, финландци и кво ли още не! Срамота!

А това, че караме хората да вършат работата вместо нас само показва, че сме по-развити от тях. Правото на силния!

Балрогът няма рога, не може да лети и не се размножава


Тема Re: Много гневно към всички: [re: Фeaнop]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано26.03.04 10:19



Ха! Те пък хората все едно ви ги дават даром . Правилото на пазарната икономика. Който е по-развит продава излишните си блага на по-слабо развитите. В такива условия ПО-СЛАБО развитите:

1. Започват да отмират и броя им намалява.
2. За да не загинат съвсем започват да мигрират. Обикновено на далеч, където да нямат досег с по-високо развитите от тях цивилизации.



Хъм... звучи ми познато... май съм чел нещо подобно, ама къде ли беше...

П.П.: Хубав ник . Връзва се с думите .

П.П.П.: Ако развиеш малко чувство за хумор няма да ти дойде зле...


Подпис: Паландро.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.