Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 22.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За Бомбадил и Дървобраднови  
Автор Son of Gondor (Dunedanetz)
Публикувано04.03.04 19:58



Винаги съм се чудел кой е първи - Том Бомбадил или Дървобрад? Защото когато хобитите срещат Том Бомбадил той започва да им разправя че той е Първородния, бил тук преди реката и дърветата, преди елфите и Мрачния владетел! Сещате се! А пък Дървобрад казва на Гандалф че той е първия и най-стария! Какво става сега? Мътна зона!

А може би се изка да каже че Том Бомбадил е най-стар по принцип, докато Дървобрад е най-стар сред ентите?!?!?

Знам, че никъде не се описва аджеба какъв е и откъде идва Том Бомбадил, ама от много време се изкошавах да ви питам какво мислите по този въпрос!

Ако имате предложения и мнения - казвайте!!!

Ай на ведуи! Мае гованен!


Тема Re: За Бомбадил и Дървобраднови [re: Son of Gondor]  
Автор Ивpин (пел палан)
Публикувано04.03.04 20:00



Дървобрад е най-стар сред ентите.



Тема Re: За Бомбадил и Дървобраднови [re: Ивpин]  
Автор little_fairy (fei4ka)
Публикувано04.03.04 20:11



интересен вупрос.това ми зву4и като:Кое е 1во-яйцето или кокошката?"
да си кажа 4естно стува ми се 4е Том е по-по-наймакар 4е кой би могъл да знае по добре от Толкин?колко жалко 4е не можем да го попитаме.



Тема Re: За Бомбадил и Дървобраднови [re: Son of Gondor]  
Автор Son of Gondor (Dunedanetz)
Публикувано04.03.04 20:24



Какво мислите - защо Толкин не си е обяснил произхода на тез двама персони! Надълго и нашироко се обясняват родословията на най-различни родове елфи, хора, джуджета, а пък тез двамата - НИТО ДУМИЧКА!!! Какво е целял Толкин за да направи това свое действие? След като той има такава страст да обяснява за историята на елфи, хора, родословия и т.н. Според мен това е напълно умишлено направено от Толкин, но не зацепвам с каква цел! Просто е изключено Толкин да забрави да опише историята на Бомбадил и Дървобрад! Нарочно си е според мен! АМА ЗАЩООООООООО????

Ай на ведуи! Мае гованен!


Тема Re: За Бомбадил и Дървобраднови [re: Son of Gondor]  
Автор little_fairy (fei4ka)
Публикувано04.03.04 20:32



не само те не са обяснени.а защо Толкин ще вмъква в най великата си книга/или поне за мене е такава де/-ВнП- някакъв си елф за който никъде преди не е споменавалдаже и в родословните дървета не се намира.става дума за Леголас.никъде не намерих а него.а дали просто не е забравил?ммм...не!тъпо е.но...истината е някъде там!може ми някой ден когато последваме Толкин и вси4ки останали по ве4ният път .....никой не знае.защото никой не се е върнал за да каже дали има ТАМ.е аз вярвам 4е има.и именно Там ще проведа един дъъъъъълъг разговор с Толкин:)ама ади няма да е скоро



Тема Re: Казал е, казал е :))))нови [re: Son of Gondor]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано04.03.04 20:39



За Дървобрад (за ентите по-скоро), пише във Куента Силмарилион. Като противес на това, че джуджетата ще рушат, кършат и изтръгват от корен, се позволяват ентите, които да се грижат за онези, които могат да бъдат рушени, кършени и изтръгнати от корен. И най-вече на дърветата, като любимци на Явана (ако не бъркам)


За Том Бомбадил казва, че в винаги трябва да има "енигма", и във Властелина това е Том.


Естествено, че няма нищо случайно :)

Обичай съдбата си


Тема Re: Казал е, казал е :))))нови [re: Roheryn]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано04.03.04 20:41



Аз много ясно си спомням един абзац от Силмарилион,в който накратко се споменаваше,че елфите са дали живот на дърветата,научили са ги да говорят и прочие,защото много ги обичали.Логично е Бомбадил де е по-първороден от Дървобрад

Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема Re: Грешката ти е...нови [re: little_fairy]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано04.03.04 20:41



.. че не отчиташ факта, че само Властелина и Хобит са публикуваните от Толкин книги.


Къде според теб да го има Леголас?

Обичай съдбата си


Тема нямам гре6ка цупнови [re: Eowyn_]  
Автор little_fairy (fei4ka)
Публикувано04.03.04 21:07



ами нямам грешка пък.нали и Силмарилион е издаден.ако не го знаеш така е.и там си има вси4ките родословни дървета на който се сетиш.ама Леголас...ядец.нямааааааааа



Тема Re: нямам гре6ка цупнови [re: little_fairy]  
Автор Ивpин (пел палан)
Публикувано04.03.04 21:11



Да, мила, ама "Силмарилион" е публикуван не от Дж.Толкин, а от сина му.
След смъртта на Професора.
Ако ти не го знаеш-"Силмарилион" е бил разхвърляни несъбрани записки, които Кристофър Толкин и Гай Кей са събрали.
И... не се цупи...някак си не си отива за такива неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.