Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 28.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема В на4алото бе словото....или?:))нови  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано03.03.04 17:45



спомня ли си всякой тука ,как и къде за пръв път е 4ул за Властелина или Толкин? т.е. как се е слу4ило това времево-пространствено 4удо,което в крайна сметка ви е докарало дотам,т.е. дотук, 4е да про4етете книгата??? оттам нататък(след този разтръс) мисля,4е сценария за вси4ки е еднакьв:))) е щом сте тук,зна4и е така! :)
та ше запо4на аз- вси4ки имена ,дати и места са истински:))
аз за пръв път 4ух за толкин преди години (няма казвам колко и призовавам и другите-щото пак ше запалим спор стар) като про4етох в едно интервю на металиса-моя любима група и преди,и сега даже понякога
та про4етох как на въпроса коя,аджеба,е любимата ви книга: кирк-ата отговаря : Lord of the rings! и аз си викам ,бре,какъв лорд,какви рингове...признавам отна4ало се у4удих дали няма впредвид: Lord of the flies,щото нея 4етях тогавааа. ма тъпа тиква манималска:)) и сега ми става смешно....
не знам защо не помня другите какво отговарят- предполагам джеймс от пиене е нямал време за 4етене,а ларс-от говорене бла бла бла,също не му е оставало време... оба4е аз се амбицирах въртях телефони като луда,луда жаба и я намерихххх:))) и така се по4на .... тогава слушах и блайнд гардиън с албума дето е посветен на книгата:май беше тейлс фром дъ туалайт уърлд.
и от геви металааааа ей ма сегааааааааа- седя тук заровен в манималски спомени мили,спомени стари...
някак свързвам много неща от тази книга с живота ми,колкото и да е странно. не знам друг дали го е изпитвал... при поредното препро4итане-както си 4ета изведнъж се сещам за неща,които са ставали преди,когато съм 4ел.... и така... отново и отново...установявам,4е дори и спомените ми са свързани с тази книга по някакъв странен на4ин...май трябва да отида на ветеринаропсихиатър...хмннннн
в как запо4на приклю4ението при вас?????:)))

Let me see you
Stripped down to the bone


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: MANlMAL]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано03.03.04 17:57



При мен беше точно в обратен ред. Имаше навремето едно списание "Дъга". Та там имаше една серийка "Билбо Бегинс". Един ден тая серийка взе, че свърши... в 35 брой. А в 36 почна продължението - "Господарят на пръстените". Брех, то се оказа по-интересно даже. Само че след 39 брой настана една кошмарно дълга пауза до излизането на 40... И в тая пауза майка ми донесе отнякъде една странна черна тухла на име "Властелинът на Пръстените". Взела я, вика на риск, можелж и да не ми хареса. Е, да де, ама още с първото отваряне се натресох на Черни конници и си викам "Триста слепи игуани! Кво стана тук?" Зачетох я, стоплих какво се оказа и оттогава ме държи - а беше през 91 това...

А като зачеса музиката - аз на Блайнд Гардиън първата касета (The Forgotten Tales) си я взех през 96 само заради песента Lord Of The Rings... Питай околните какво ми е отношението към Гардиън понастоящем... Хипер любима група.


You'll never walk alone


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: MANlMAL]  
Автор Fairy (Dark Bregalad)
Публикувано03.03.04 18:05



Абе струва ми се, че нейде из задните страници още се мъдри една такава тема, но понеже не си спомням къде е, та да ти дам линк и понеже днеска съм икстриймли добричка, ще си кажа мойта история :)))

Първият ми спомен, свързан с Толкин е как брат ми разкарваше напред-назад Билбо Бегинс и ме караше да я прочета, а аз откровено го смятах за луд, защото как така ще взема да чета неква тъпа книга при наличието на литературното чудо "Приключенията на Лукчо" Някъде на шест години съм била, когато за пръв път тайно от брат ми(няма да си давам ината,я!) я хванах, обаче прочетох единствено гатанките и нищо друго.

(Голяма скоба отварям- обаче пък да знаете какъв кеф беше като в училище си задавахме гатанки и аз им излизах с тази- Поглъща всичко в този свят, животно, птица, лист и цвят.... Мания, никой не се сещаше за отговора)

Но гатанките явно са ме впечатлили, защото след година-две (не помня кога) прочетох цялата книга. И ми хареса много, затова когато след време майка подари на брат ми първия том на Властелина и разбрах, че се разказва за същите неща (отде да знам, че не е баш за същите:), я награбих веднага.... И така, та до днес. Тоест дължа щастието си да я познавам тая книга на майка и батко.

А по повод на Металика и любимата книга- това сигурно е някаква зависимост, разни там метъли, рокаджии и тям подобни да си падат по Властелина (сигурно има някаква социална връзка, която още не съм открила), защото май фейвърит Брайън Мей също казва, че е една от любимите му книги. Много четат тия музиканти, брей!

Let's go chasing rainbows in the sky


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: Taлиecин]  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано03.03.04 18:06



тал,и аз събирах дъга преди време,ама явно съм спрял то4но като са взели да издават Властелина! :) зна4и поздрави искрени,4е майка ти те е вкарала в/на/по пътя!
форготън тейлс е после:)) и там са по скоро преработени версии:) оригинал е в другите тейлс ,които са по рано!:)
по тоя слу4ай те поздравявам с това-нещо от което като го 4уя винаги настръхвам:)) ти си знаеш какво е!:



Now You all know
The bards and their songs
When hours have gone by
I'll close my eyes
In a world far away
We may meet again
But now hear my song
About the dawn of the night
Let's sing the bards' song

Ref.:
Tomorrow will take us away
Far from home
Noone will ever know our names
But the bards' songs will remain
Tomorrow will take it away
The fear of today
It will be gone
Due to our magic songs

There's only one song
Left in my mind
Tales of a brave man
Who lived far from here
Now the bard songs are over
And it's time to leave
Noone should ask You for the name
Of the one
Who tells the story


Let me see you
Stripped down to the bone


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: MANlMAL]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано03.03.04 18:07



Темата наистина е много интересна.Ето какво стана при мен...
Дълго време преди да се чуе каквото и да било за филма един ден майка ми започна да ми разказва разни неща за Властелина-за един пръстен който трябва да бъде унищожен и прочие.Тогава не обърнах почти никакво внимание.И близо година по-късно БАМ излезе филмът.И аз си казах "За да има такива приходи и толкова фенове сигурно си заслужава да я прочета".И твърдо реших че преди да прочета книгата няма да гледам филма.В крайна сметка прочетох Задругата гледах я на кино а в следващите 2 месеца прочетох и Кулите и Краля...Беше най-невероятното преживяване на света.

През септември миналата година една събота бях в Рила на едно разкошно място-трева,цветя,дървета,някакво река...въобще същински Итилиен.И тогава реших че отново искам да прочета Властелина.И то направихЧестно казано мисля пак да го направя през лятото когато ще имам време и когато надявам се на плещите ми нама да тежи това кандидатстване..

Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: Fairy]  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано03.03.04 18:13



и не само те,фейри:))
някъде 4етох,4е и тони блеър бил луд фен! не знам дали е истина...

а за темата-не знаех,4е се е говорило и преди за това! вси4ки се умъл4аха и на мен това ми бродеше в манималската тиква,та така:)

Let me see you
Stripped down to the bone


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: Eowyn_]  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано03.03.04 18:16



:))) къде е това място,което е като итилиен?:) любопитно ми е да го видя-ще ни заведеш ли някой хубав летен ден!:)
итилиен е едно от любимите ми места,които са в книгата:))

Let me see you
Stripped down to the bone


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: MANlMAL]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано03.03.04 18:27



Ами виж сега,аз немога да намеря входа на Софийския университет,а ти ме караш да си спомня как се стига до място,на което съм била преди 6 месеца,на нам си колко км от София до което съм пътувала в периода 6-8 сутринта...Боя се че немога да ти помогна,Манимале.

Има два вида хора-гърци и всички останали на които им се иска да са гърци...


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: Eowyn_]  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано03.03.04 18:29



ок:)))
ще го потърсим къде е:)) от доста време търся итилиен!
а входа на университета е там дето седят,седят,седят двамата братя георгиеви!:)) и продължават да седят........ нещо като Аргонавт,ама седнали...

Let me see you
Stripped down to the bone


Тема Re: В на4алото бе словото....или?:))нови [re: MANlMAL]  
Авторarwen4eto (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 18:46



амии то първо гледах фелма и от там се запалих да пточета книгата и когато я прочетох попаднах под нейната магия и от тогава...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.