Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 03.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема ВСИЧКИТЕ 11 Оскар-и паднаха!нови  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано01.03.04 04:03



1. За дизайн на продукцията. Няма да ви казвам имената, знаете си ги.
2. Костюми.
3. Визуални ефекти.
4. Грим.
5. Звук.
6. Оригинална музика.
7. Монтаж.
8. Оригинална песен.
9. Адаптиран сценарий.
10. Режисура.
11. Най-добър филм!!!

(Малък Оф-топик: моите скромни поздравления към двама души, които очевидно заслужават цялото внимание, което им отдадоха: Чарлийз Терън и Шон Пен - великите са най-тихи и пестеливи на празни приказки.)

Наградите на тази така наречена Филмова Академия отдавна не са това, което претендират да са. Въпреки това този сбор от награди е ако не друго, то поне един прекасен повод да кажем едно "Благодаря!" на малкото дебело усмихнато човече (звучи като хобит, нали) Питър Джексън. Въпреки профански забележки, пуритански възмущения, дилетантски съвети това е един прочит на "Властелина на Пръстените", който ще остане единствен за милиони по света и ще подтиква още поколения към прочит на книгите. Недоволните, "добронамерените" критикари, ядните пазители на свещената буквалност на книгата могат да забравят, че това е 8-годишен труд положен в опита да се предаде не една книга, а една вселена. Аз и милиони като мен няма да го забравим.

Благоаря на Джексън и екипа му за безбройните нови издания на Толкиновите книги, които предизвикаха. Благодаря им, че подтикнаха толкова много тийнейджъри, които надали щяха през живота си да хванат по-дебела книга от тези на Арлекин, да четат истински книги - такива с повече от три оредни страници без диалог. Благодаря им, че дадоха поле за изява на най-добрите материализатори на Толкиновите фантазии.

За тези, които сега ще гракнат отново за кощунствата на филма ще напомня: ако го нямаше този филм нямаше да имате къде да се оплаквате, защото този клуб видя бял ден именно благодарение на филма. Тъй като сме в нощта на Оскар-ите и в нея се благодари много искам да благодаря и на Хауър Шор, който освен, че илюстрира филма ми даде прекрасен музикален фон, който да тапицира издишащата ми фантазия, когато в бъдеще чета Толкин.

Редактирано от Бeopн на 01.03.04 07:25.



Тема Още! Още!нови [re: Бeopн]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано01.03.04 05:41



Освен да ти пожелая повторно редактиране на темата... Не еднократно...

Обаче музиката, която съпътства обявяването на наградата за Властелина, изобщо не ми харесва. Безлична и ненатрапваща се.
Никакъв драматизъм!

П.П. А как ще работим след няколко часа не ми е много ясно...




Тема 6 пъти я редактирам и не искам да спирам!нови [re: Kpиc]  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано01.03.04 06:03



Аз съм си взел свободен ден.
Аз още миналата година бях казал, че тази кодина продажниците от Академията ще си мият ръцете за две години "въздържане".



Тема Прелест...нови [re: Бeopн]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано01.03.04 07:23



3 дребни забележки имам само.
Първата е, както вече отбелязах, че не ми допадна твърде музиката, избрана за представяне на Властелина. От кой момент точно е тази музика?!
Втората - че тази церемония ми беше някак предвидима и при представяне на номинираните все гледах в снимката на бъдещия победител с твърдото убеждение, че "Не може да е друг!"
Третата - че отивам на работа. Въпреки че, да си призная, ИЗОБЩО не ми се спи... Адреналинът е в излишък...



Тема Re: Прелест...нови [re: Kpиc]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано01.03.04 07:27



Музиката беше от запалването на кладите.
Само че доста осакатена.



Тема ?!?!?!? [re: D.H.V.]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано01.03.04 07:37



От ЗАПАЛВАНЕТО НА КЛАДИТЕ?!?!
От любимия ми момент от целия филм?!?
От мелодията, която от миналата неделя (откак се сдобих с третия диск) слушам всеки божи ден?!

Е нищо общо не чух.
Не че споря, просто се удивлявам. Довечера ще внимавам повече. Ще изслушам мелодията 3-4 пъти преди церемонията и ще си водя записки.



Тема Хроника на един предизвестен триумф. [re: Kpиc]  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано01.03.04 07:38



1. "Задругата..." - как да му дадат всички важни Оскар-и, ами догодина какво ще правят?
2. "Двете..." - ако сега му дадат ще торпилират следващия защото не могат две години поред да награждават един и същи филм, ми то тогава всички ще почнат да си правят филмите в много части.
3. "Завръщането..." - е сега е момента да дадат награди. Филма си ги заслужава, защото въпреки недостатъците в очите на дай-хард феновете, самостоятелно като филм е прекрасен. Неприлично е обаче да им дадат и актьорските награди, те са млади, ще имат и други шансове, особено с такъв "трамплин". МакКелън? Ми той си е вече сър! За какво му е Оскар? При това е обратен, а и покрай тия хомо-сватби само ще си развалим политически коректната церемония.

Горе-долу така са протичали мислите в кратуните на "академиците". Само дето още отсега предусещам любителите на европейски драми, в които, за да ги признаят всеки главен герой трябва да умре мъчително или да страда зверски още преди 40-тата минута на филма, как ще зейнат. Млъквам, за да се кефим дружно на момента, а не да се тровим, заради завистници! Наздраве, лека нощ, добро утро или приятна работа - всекиму според настоящите житейски обстоятелства!



Тема Re: ?!?!?!? [re: Kpиc]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано01.03.04 07:43



Аха!
И аз в началото се чудех коя е пък тази музика...
на третата награда изведнъж зацепих.
прииска ми се да удуша негъра-диригент... (май беше негър, не съм сигурен)



Тема Re: ВСИЧКИТЕ 11 Оскар-и паднаха! [re: Бeopн]  
Автор Sparhawk (kmet)
Публикувано01.03.04 08:05



V starite arcadki na tova mu pi6eha PERFECT!

.


Тема ДДП! [re: Бeopн]  
Автор Bel (evergreen)
Публикувано01.03.04 08:14



Е то бива измимаване на ръце, ама като са решили да бутнат Оскар за всяка номинация на Властелина, поне да бяха гледали къде го номинират.
Все пак тия награди се дават за ЕДИН филм, не за цялата трилогия. И най-болезнения приемар - ако някоя от 3-те части трябваше да взима за адаптиран сценарии, то това беше Задругата!

Както и да е, не ми се говори, простотия до шия (и Джони Деп без Оскар). Титаник ше се обърне на дъното (а може и да потъне втори път) като разбере. А то ще стане бързо, нали знаете - нищо не се движи по-бързо от лошите новини. (За да обоснова твърдението си ще приложа факта, че преди половин час ме събудиха с смс, за да ми честитят Баба Марта и м/у другото да ме светнат за 11-те Оскара. Затова съм и тук. Не ме разбирайте грешно - и аз бях на мнение, че е крайно време Властелинът да вземе за Най-добър филм. Но 11 Оскара ми дойдоха... в повечко.)


yes. no. ..maybe... i don't know!..
Can you repeat the question?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.