Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 15.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема За същинските герои и вси4ко останалонови  
Автор MANlMAL (SON OF ANIMAL)
Публикувано19.02.04 16:03



4естно си казвам,темата на Йоан (с много респект) ме накара да се замисля за истинските същински герои. та дали е гандалф,фродо,сам,елесарят или някои друг-ясно е.оба4е без кой не може-без едни4кия най-грозен ам-гьл(смеагол). не знам да има по същински герой във властелина. преди време имаше тема-какво щеше да стане ако фродо бе запазил пръстена. е,ако го нямаше бедния смеагол то4но това щеше да стане.
4естно си признавам в на4алото недоумявах защо толкин запазва амгъл в властелина като можеше да го бастиса след хобит-още пове4е 4е щеше да изглежда по достоверно,след като горкия е без пръстена. оба4е той го запазва и дори като мотивация го прави много по силен образ от който и да е от останалите.
без да навлизам в хуманно-философски брътвежи, според мен толкин то4но с амгъл показва,4е за всеки има шанс-колкото и да е закъсал или пропаднал-да извърши нещо изклю4ително,нещо от изклю4ителна важност за вси4ки. е,да,мотивите на амгъл наистина едва ли са толкова благородни,но резултата е налице. без амгъл мисията на фродо щеше да излезе ....хмммм да не казвам какво.и може би гандалф на това и се е надявал донякъде-на амгъл4о!
та мислълта ми беше,4е едва ли има по-оригинален,по-клю4ов и по-"същински" герой от малкия грозник.:)сигурно и затова п. джаксън му отделя толкова време и работа,4е да го изпипа. дали е успял няма да споря! аз си го представям още по грозен,даже доста по-!:)))

ONLY THE GOOD DIE YOUNG
ALL THE EVIL SEEM TO LIVE FOREVER


Тема Re: За същинските герои и вси4ко останалонови [re: MANlMAL]  
Автор Jill (на война)
Публикувано19.02.04 16:15



Аз мисля, че Гандалф изобщо не се е надявал за нищо на Ам Гъл. Чисто и просто неговият морал съдържа една много ценна мисъл - не наранявай друго създание без причина, от страх или отмъстителност.

Happiness is that state of consciousness which proceeds from the achievement of one's values


Тема Re: За същинските герои и вси4ко останалонови [re: MANlMAL]  
Автор Бeзцeнни (ваканционен)
Публикувано19.02.04 18:31



Уау...
Искаме и ние кажем нещо!
Това е първата такваз тема/свързана с Ам-гъл/, която засичаме тук, откакто пребиваваме в клуба:)))
/me радва сссе:)))
Обаче пак се отнася до действия://
Това не, че не го обичаме, но героите като цяло са по-ценни като същност, а не като това, което правят:))/не, и по това са ценни, защото действията говорят за тях, но в този случай това не важи/
Мда, Толкин показва чрез Ам-гъл/може би/, че за всеки има шанс. Но не винаги този шанс е да извърши нещо велико- в случая всичко опира до случайността. Поне това с унищожаването на Пръстена.
По-скоро показва, че за всеки има шанс да бъде по-добър и т.н. и т.н., стига да му се помогне малко:)) А ние сме убедени, че по някое време, Ам-гъл наистина искаше да помогне на Фродо и то не защото е господар на Безценното.
И да, Гандалф е прозирал нещо там в бъдещето, но дали е имал точно това предвид... Кой може да каже?
"та мислълта ми беше,4е едва ли има по-оригинален,по-клю4ов и по-"същински" герой от малкия грозник.:)"
С голяма част от тукнаписаните неща сме съгласни, все пак говорим за наш любим герой. Но няма да започнем с лирическо отплесване кое му е най-оригиналното, хубавото, ключовото и т.н., защото знаем, че това не е за всички така:)))
А П.Дж. не знаем защо му отделил толкова време, обаче едва ли точно това е критерий за това, че даден герой е важен:))

Ich bin der Reiter
Du bist das Ross
Ich steige auf
Wir reiten los...


Тема Re: За същинските герои и вси4ко останалонови [re: MANlMAL]  
Автор Son of Gondor (Dunedanetz)
Публикувано19.02.04 18:34



Не съм много съгласен, защото всичко това накрая става случайно. Единственото към което се е стремял Ам-Тъл е да се докопа пак до "Безценното си", да свети маслото на Фродо и Сам, и да гние с него в някоя пещера, ако не го хванат Назгулите. Вярно, има момент на разколебаване, но той трае кратко. И това че без да иска унищожава пръстена, не трябва да се приписва за негово съзнателно действие. Унищожаването на Пръстена е една голяма случайност!

Ай на ведуи! Мае гованен!


Тема Re: За същинските герои и вси4ко останалонови [re: Son of Gondor]  
Автор Бeзцeнни (ваканционен)
Публикувано19.02.04 18:38



Щастлива случайност, да.
Обаче сме готови да поспорим затова, че през по-голямата част от времето Ам-гъл иска да "свети маслото" на Фродо и Сам/добре де, неговото може и да иска да го свети.../ По някое време Ам-гъл обиква Фродо, мдасс, ама заради тая лепка Сам ходят при Корубанчето.

Ich bin der Reiter
Du bist das Ross
Ich steige auf
Wir reiten los...


Тема Re: За същинските герои и вси4ко останалонови [re: Son of Gondor]  
Автор Belgarion (небесен спускач)
Публикувано19.02.04 18:42



тая тема наистина е доста умоемка. според мен АМ-ГЪЛ е може би единственият който наистина върши нещата както трябва, т.е. той единствено знае какво иска и как да го постигне, независимо от цената която плаща(болка, страдание, унижение и т.н.). доста мъжки постъпва и той наистина е един от истинските герои, да не казвам единственият.

остър леден връх
от окото на една звезда
аз идвам за да ви убия


Тема Re: За същинските герои и вси4ко останалонови [re: Бeзцeнни]  
Автор Fairy (Dark Bregalad)
Публикувано19.02.04 18:45



Дори Ам-гъл да обиква по някое време Фродо, той едва ли би могъл да го обикне повече от Безценното му, така че струва ми се със или без Сам отиването при Корубана е неизбежно.

Let's go chasing rainbows in the sky


Тема Аз..аз....нови [re: Belgarion]  
Автор Fairy (Dark Bregalad)
Публикувано19.02.04 18:49



ти ме разби напълно!

Ам-гъл е ЕДИНСТВЕНИЯТ, който знае какво иска?! И как да го постигне?! И постъпва мъжки?!

Другите не знаят какво искат според теб ли?!
Или не знаят как да го постигнат?!

А какво мъжество виждаш в подлото завеждане на Фродо и Сам при паячката, която да му свърши мръсната работа, в дебненето от засада и нападането в гръб!?

Let's go chasing rainbows in the sky


Тема Re: За същинските герои и вси4ко останалонови [re: Бeзцeнни]  
Автор Son of Gondor (Dunedanetz)
Публикувано19.02.04 18:51



То и аз това го казах - че за кратък период от време има разколебаване в него! То е ясно че в един момент иска да се промени, но не успява!


Ай на ведуи! Мае гованен!


Тема Re: За същинските герои и вси4ко останало [re: Son of Gondor]  
Автор Belgarion (небесен спускач)
Публикувано19.02.04 19:00



подло.... завси от гледната точка. това че фродо играе добрите в случая не значи че всеки който е против него е подлец. Амчо е просто хитър.... още повече че пръстена си е негов. билбо е крадеца, а горкото черно същество си го иска обратно. например ак някой открадне от мен и аз ще направя всичко което ми е по силите да си го върна.
мъжки защото наистина хич не му е леко, бая си го гърчат през цялото време, но той дори и не се поколебава, докато например ВЕЛИКИЯТ фРОДО е напът да се скърши.

остър леден връх
от окото на една звезда
аз идвам за да ви убия



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.