Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 17.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За края на Властелинанови  
Автор Son of Gondor (Dunedanetz)
Публикувано10.02.04 17:44



Много пъти съм се чудел какво ли би станало ако THE RING не беше унищожен "косвено" от Ам-Гъл с помощта на Фродо? Някой мислил ли е по този въпрос? Ако Фродо наистина беше надянал пръстена на Съдбовния връх и се беше чупил нанякъде? Дали и той като Ам-Гъл щеше да кеси в някоя пещера 500 години и да стане Ам-Гъл №2?


Ако някой има някакви идейки, да ги сподели!

Много ме интересува какво ще кажете!

Ай на ведуи! Мае гованен!


Тема Re: За края на Властелинанови [re: Son of Gondor]  
АвторSeaborn (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 17:54



Къде ще отиде?? Най-логичното е, че Фродо никъде нямаше да може да отиде, защото щяха да го хванат Назгулите и да му вземат Пръстена. Всъщност със сигурност така би станало.



Тема Re: За края на Властелинанови [re: Seaborn]  
Автор Son of Gondor (Dunedanetz)
Публикувано10.02.04 18:05



Абстрахирай се от филма, защото Джаксън размътва умовете ни! Ако си спомняш в книгата Сам, след като Фродо е ухапан от Корубана и е как да се изразя - "в транс", използва пръстена и не се споменава нищо че Саурон или Назгулите го усещат! Разхожда си се спокойно в Минас Моргул, използвайки пръстена! И това че Джаксън показва едно, не значи че в действителност наистина е така!

Ай на ведуи! Мае гованен!


Тема Re: За края на Властелинанови [re: Son of Gondor]  
АвторSeaborn (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 18:29




Цитат:
"-Дойдох- изрече той. - Но сега решавам да не върша онова, за което дойдох. Не ще го сторя. Пръстенът е мой!
Той го надяна на пръста си и внезапно изчезна от погледа на Сам.
..........
А нейде далече Силата в Барад-дур се разтърси и Кулата затрепера от основата до гордата и жестока корона, когато Фродо надяна Пръстена и го обяви за свой в Самат Наур, сърцето на черното царство. Мрачният владетел внезапно разбра за него и пронизвайки всички сенки, Окото му погледна отвъд равнината, към вратата, която сам бе създал; в ослепителен блясък той осъзна степента на собственото си безумие и най-сетне разкри замислите на противника" и т.н. Саурон побеснява, изплашва се, Назгулите тръгват към Съдбовния връх и...


Това май не е от Джаксън, уморазмътителя, а от баш автора. Е ако това не е споменаване. че са го усетили не знам...



Тема Re: За края на Властелинанови [re: Seaborn]  
Автор Son of Gondor (Dunedanetz)
Публикувано10.02.04 18:38



The Son of Gondor has been defeated!

Пак трябва да я прочета книгата! Не че няма да ми е приятно, даже напротив, но се дразня че толкова пъти съм я чел, и пак не си спомням някои неща, които са наистина важни!

Прощавай, Seaborn, аз никога по принцип не споря без причина!

Ай на ведуи! Мае гованен!


Тема Re: Всъщност,...нови [re: Son of Gondor]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано10.02.04 19:03



... забележката ти бе напълно логична, Гондорецо :)))


Струва ми се, че разликата е в това, че Фродо го обявява за свой, докато Сам не.
Сам биха могли да го уловят Назгулите, особено Хамул, но Фродо предизвика баш майтора Саурон.

Обичай съдбата си


Тема Re: За края на Властелинанови [re: Son of Gondor]  
АвторSeaborn (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 19:16




Не се притеснявай, Son of Gondor, на всеки се случва .

Между другото и на мен винаги ми е било весело да си мисля какво би станало ако...

Например:
Ако Исилдур беше унищожил Пръстена, щяха ли двамата с Елронд да умрат в лавата? Така де, орлите и тогава са помагали на The Free People of Middle Earth ама няма сведения да са били на битката на Последния Съюз. Все си представям Хюго Уивинг и Хари Синклеър (който играе Исилдур) сами на някоя скала, зaобградена от лава. Какъв ли сантиментален разговор биха провели ?



Тема Re: За края на Властелина [re: Son of Gondor]  
Автор dragonfly (dragon)
Публикувано10.02.04 19:35



А какво щеше да стане, ако пръстена беше даден на Арагорн, вместо на Фродо?
А какво щеше да стане, ако Гимли се беше предал на Злото?
А какво щеше да стане, ако назгулите можеха да умират?
А какво щеше да стане, ако Сам не беше взел пръстена?
А какво щеше да стане, ако Ам-гъл не беше хобит, а трол?

С други думи-въпроси много, но и да искаш, не можеш да гадаеш какъв ще е отговора им...

Не забравяй, че "чудовище" произлиза от "чудо"...


Тема Re: За края на Властелинанови [re: dragonfly]  
Автор Seaborn (JETHRO TULL!)
Публикувано10.02.04 19:41



С други думи-въпроси много, но и да искаш, не можеш да гадаеш какъв ще е отговора им...


Абе, всъщност можеш да си гадаеш колкото си искаш. В крайна сметка по-голямата част от Средната Земя си е плод на собственото ни въображение. Аз лично нищо лошо не виждам в забавните спекулации (в другия смисъл) .

Imagine...!


Тема Re: За края на Властелинанови [re: Son of Gondor]  
Автор Alastis (Ватикана)
Публикувано10.02.04 20:08



Наистина нямаше да може да се скрие. Вече попадаше в полезрението на осемте назгула и Саурон, а нямаше и кой да му помогне. Няма къде да избяга.

Но ако приемем, че се отвори врата в пространството и Фродо прекрачи в някоя далечна пещера, той няма да остане там, щото е наясно какво държи в ръцете си - не просто едно безценно, а пъстенът на всевластието. Нищо чудно да пробва и той лов на орки, но не с цел ядене. После ще стане мрачен владетел - това, което Гандалф и Галадриел вече отхвърлиха, въпреки че им беше предложено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.