Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 26.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: За края на Властелинанови [re: tchupakabra]  
Автор Seaborn (JETHRO TULL!)
Публикувано11.02.04 14:30



Защо не усетиха Сам, когато си сложи Пръстена? Ами най-разумното обяснение е, че не го усетиха, защото още не беше влязъл в Мордор. Така, че нещата са съвсем различни ако сложиш пръстена извън Мордор и в самото му сърце. А иначе Носителят на Пръстена излъчва някаква сила дори когато не носи Пръстена. Пример- оркът, който усеща "незнайната заплаха, изпълнена със съдбовна мощ" идваща от Сам при кулата на Кирит Унгол.

А за Фродо- мрачен господар . Не може да стане, но ми напомни един много забавен момент от книгата. Пак там и пак Сам:
"Безумни фантазии се зародиха в главата му; видя как Самознай Силни, Герой на епохата, крачи с пламтящ меч из помръкналите земи и позовани от него армии се стичат в поход да разрушат Барад-дур. А сетне облаците бягат, грейва ясно слънце и по негова заповед долината Горгорот се превръща в градина с цветя и плодни дръвчета. Трябваше само да надене Пръстена, да го обяви за свое притежание- и всичко това можеше да се сбъдне."
Хобитови фантазии- хубаво, но не може да стане наистина .

Imagine...!

Редактирано от Seaborn на 11.02.04 19:10.



Тема Re: За края на Властелинанови [re: Seaborn]  
Автор Finglas ()
Публикувано11.02.04 14:54



В отговор на:

А иначе Носителят на Пръстена излъчва някаква сила дори когато не носи Пръстена. Пример- оркът, който усеща "незнайната заплаха, изпълнена със съдбовна мощ" идваща от Сам при кулата на Кирит Унгол




Говориш за този пасаж, нали:
Сам чу пресекливия му дъх и зърна блясъка в кръвясалите очи. Грозната твар спря втрещена. Бе видяла не дребен, изплашен хобит, който се мъчеше да удържи меча в треперещата си десница - на фона на колебливата светлина се извисяваше огромен безмълвен силует, обгърнат в сива сянка; в едната си ръка държеше меч и самото му сияние ослепяваше, а другата бе стисната пред гърдите му, ала прикриваше някаква незнайна заплаха, изпълнена със съдбовна мощ.

Мислиш ли обаче, че точно от Пръстена идва това излъчване на Сам?

Аз все си мислех, че цялата сила и "съдбовна мощ" на Сам идва от огромната му обич към Фродо и желанието му да го спаси.
Но може и да бъркам...



Тема Re: Мое мнениенови [re: Roheryn]  
АвторMANlMAL (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 15:16



и аз мисля,4е Фродо е много дале4 от преврьщането вьв Мра4ен владетел. явно е ,4е на хобитите Пръстенът влияе много по-бавно-и Гандалф го забелязва.При4ината е най-вероятно,4е Пръстенът изкарва наяве скритите амбиции и лоши страни и ги усилва-а хобитите са си 4исти по душа и освен от пиво и пушилист не се нуждаят от много,за да са щастливи.:))
А за вьпроса какво щеше да стане- ами какво-най-вероятно Саурон щеше да докопа пръстена и оттам да се разсъждава май няма смисъл



Тема Re: За края на Властелинанови [re: Alastis]  
Автор lkew (Soul reaver)
Публикувано11.02.04 15:55



буахахаха, макс злобно : Гигантски невидим безшумен пaяк, пускащ гигантска невидима паяжина

Елате пиуетa... елате!

а някой представя ли си шизофренични разсъждения тип прешшшъс от нейна страна?

фенерче на слънчеви батерии


Тема Re: За края на Властелинанови [re: Finglas]  
Автор Seaborn (JETHRO TULL!)
Публикувано11.02.04 18:54



Finglas, никога не ми е идвало на ум, че тази сила не идва от Пръстена а от обичта на Сам към Фродо. Хубава идея, но аз все още си мисля, че е от Ring-а.

А това следващото го прочети само ако имаш време .
Това сме го обсъждали и на други места. Даже е ставало въпрос и за подобен момент във филма. Въпреки, че е много различно имаше по едно време една оргомна дискусия в един друг форум, че щом Назгулът вижда Фродо с Пръстена в Осгилиат (в Двете Кули- филм), това че в "...Краля" Саурон си мисли, че пръстенът е в Пипин в Едорас е огромна дупка и грешка в сюжета. С две думи- Саурон знае, че Пръстенът е в Осгилиат, а пък същевременно си мисли, че е в Едорас на 200 мили от там. Звучи като супер грешка, но... такива film geeks като мен и много други изкочихме с контра теория- че Назгулът изобщо не е разбрал, че Пръстенът е в Осгилиат. В цялата тая теория, която, вярвай ми, ако се събере на едно място сигурно ще поне 10 страници, беше издържана отвсякъде. Имаше купища цитати от филмитe и Книгата, сравнения, обсъждане на остротата на зрението на Назгулите и десетки други глупости. И помогна и тоя абзац дето ти го цитираш. С две думи (пак)- Назгулът отива в Осгилиат да плаши наш'те армии, обаче вижда един безстрашен тип (а може би усеща и някаква скрита сила) на едим мост и отива да му се прави на зъл. Освен това е ден и тъй като през деня не вижда добре, Назгулът изобщо не разбира за Пръстена. Осъзнавам, че това което сега написах сигурно звучи като глупави фенски задълбавания в подробности или отчаяни опити да се защити филма и сигурно е така . Но все пак беше забавно. Понеже не искам във всеки втори post да давам линкове към други форуми ще се въздържа.

А редакцията е за да се удивя на себе си къде ме отвя...

Imagine...!

Редактирано от Seaborn на 11.02.04 19:09.



Тема Re: За края на Властелинанови [re: Seaborn]  
Автор Finglas ()
Публикувано11.02.04 19:31



А пък аз все си мислех, че понеже в тоя момент Сам изпитва огромен гняв, обич и желание да спаси Фродо, затова изглежда такъв и чувства прилив на сили. И никога не ми е минавало и през ум, че може Пръстенът нещо да му "помага".
Явно различие във възприятията ни.:)

Теорията ми беше интересно да я прочета, обаче имам две "но-та"

Първо, ако се разровим из книгата, ще намерим следното изречение:
Те имат и други сетива освен нюх и зрение. Ние усещаме присъствието им - то разтревожи сърцата ни веднага щом дойдохме, още преди да ги бяхме видели; те ни усещат още по-остро. Освен това - добави той и гласът му се снижи до шепот - Пръстенът ги привлича.

По моята логика, след като Назгулът беше толкова близо до Фродо в Осгилиат, би трябвало да не му е нужно да го види, защото ще гоусетил.:) Демек, няма как да не е разбрал, че Пръстенът е там.

И второ, аз поне не си спомням никъде във филма да се казва, че назгулът си мисли, че Пръстенът е у Пипин. Поправи ме, ако греша, не твърдя със сигурност, че е така, но просто не помня да се е казвало такова нещо... Ако се е казало- черна точка в актива на Джаксън.:) Ако не се е казало- никаква дупка няма в сюжета.:)))



Тема Re: За края на Властелинанови [re: Finglas]  
Автор Seaborn (JETHRO TULL!)
Публикувано11.02.04 20:11



Finglas, приятелю, направо ме е страх да го почна тоя разговор (пак) .
Ами какво да ти кажа? Тези прекрасни реплики на Арагорн дето сега ги цитираш и аз ги цитирах, ама в полза на другата теза. Явно имаш време да четеш, пък и аз имам така че.... поемам дълбоко дъх и...

В книгата има един момент (и във филма го има подобен), където Назгулът, който при това търси Пръстена, още в Графството спира на 2 метра от Фродо, Пипин и Сам, които се крият наоколо, но въпреки това не ги усеща. Което ще рече, че или приемникът му е много слаб или усеща Пръстена само когато последният е в ON-mode, т.е. на пръста. A и имай впредвид, че в Осгилиат (филмово измислена сцена, разбира се) Назгулът дори не е там да търси Пръстена, а просто като военен-Назгул, пък е и светло. Реплика на Гандалф от Задругата: "Never put it on, for the agents of the Dark Lord will be drawn to its power!" Така, че във филмите (пък май и в книгата) Назгулите усещат Пръстена само когато е в ON-mode. Иначе защо биха нападнали празна стая в Брее? През цялото време се обръща много голямо внимание на изкушението на Фродо да си сложи Пръстена. Дори и по време на сцената в Осгилиат П.Дж. се е стремил да покаже, че пак основният въпрос е дали Фродо ще си сложи Пръстена или не- Сам отива да му помага и първото което прави е да предодврати точно това. Той първо хваща ръцете на Фродо и чак после го бута на земята. Мога да продължавам така до утре, както ти казах цялото нещо сигурно е около 10 страници събрано... и е непробиваемо .
А по другия въпрос дали някой казва, че Назгулът си мисли, че Пръстенът е във Фродо работата е следната:
В "Двете Кули" Назгулът в Осгилиат ако е разбрал, че Пръстенът е там (той не е, но хипотетично...) и Саурон би разбрал, щото щеше да му бъде съобщено. А в "...Краля" Саурон си мисли, че Пръстенът е в Пипин след като Пипин поглежда в Палантира. Това го казва Мери в Едорас. И т.н....

Пак се отвях...

Imagine...!


Тема Re: За края на Властелинанови [re: Seaborn]  
Автор Finglas ()
Публикувано11.02.04 20:29



Хм.:))
Смути ме с твойте приказки...
Хем звучат много логично, хем някак си не ми се вярва да е баш така.

Виж продължението на онез думи, които ти цитирах преди:
- Няма ли спасение? - запита Фродо и отчаяно се огледа. - Ако побягна, ще ме видят и ще ме преследват! Ако остана, ще ги привлека към себе си!

В отговор Бързоход не му казва нищо от рода на " не го слагай и няма да ги привлечеш".:)
Което ме навежда на мисълта, че все пак по някакъв начин го усещат и когато е офф. А в Осгилиат не беше и на два метра даже(всъщност не знам на колко метра е бил, ама няма да ги мерим), беше му под носа. Фродо се постара и да го извади на бял свят.... знаеш ли, хрумва ми току-що друго нещо-във филма казва ли се, че назгулите не могат да виждат?.. Всъщност това е само сламка, за която се опитвам да се хвана за да оправдая действието.:///

Но понеже вече изместихме достатъчно темата, ти предлагам ако имаш желание да ми ги пратиш на бележка тия десет страници- ще ми бъде много интересно да прочета "тезата"



Тема Re: За края на Властелинанови [re: lkew]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано11.02.04 21:48



На мен пък са ми минавали следните две мисли:

1.Ако Арвен наистина беше заминала за заливите?Дали Арагорн нямаше да отвърне на Еовин?Само догадки.
2.Ами ако носителите на Трите пръстена не бяха заминали с тях на запад?Дали силата им щеше съвсем да изчезне заради унищожаването на Единствения?И ако е така надали Лориен и Ломидол са щели да останат така прекрасни места както по времето на Трите.Друг е въпроса какво ли ще и е на Галадриел.

Тя не биваше да загине-тъй красива,тъй отчаяна!


Тема Re: За края на Властелина [re: Eowyn_]  
Автор Seaborn (JETHRO TULL!)
Публикувано11.02.04 22:12



О, за това второто книги са изписани.
А за първото- май "Арлекин" издадоха нещо .


Finglas, изпратих ти бележката .

Imagine...!

Редактирано от Seaborn на 11.02.04 22:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.