Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 05.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: OKнови [re: antea]  
Автор Fairy (Dark)
Публикувано26.01.04 23:17



Колко точно време ще отнеме да се каже репликата "Тези наметала ще ви предпазват от неприятели, защото ви правят невидими за вражеско око" (съвсем примерно и на прима виста казвам репликата)?

Около десет секунди...айде 30.
Галадриел вместо да глади Арагорн по брадата и да му разтяга глупости как няма да се видят повече, може да го каже това, нали? :)

А това, че ако не си чел книгата не разбираш много неща е отделен въпрос.
Продължавам да твърдя, че това е филм, който беше смислен за мен САМО защото имах книгата като бекграунд (това важи в особено голяма сила за последната част).

We're only living in our dreams


Тема Re: OKнови [re: Fairy]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 23:18



да, но това е в един съвършен свят... А от опит (макар и в друга област) знам, че когато се захванеш с нещо така необятно, започваш да губиш представа за някои детайли, или самокритичността ти променя посоката си и не винаги ти помага. Грешки, размествания, недомислици, да, но не правят филма по-малко въздействащ, а само по-малко перфектен, IMO



Тема Re: Леко притрепервам...нови [re: Fairy]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 23:22



За съжалението е вярно. Трудно е да създадеш образ, който да събужда същите чувства, като героят в книгата. Там имаш много средства, а в киното имаш... картинката... и музика.



Тема Re: OKнови [re: tchupakabra]  
Автор Fairy (Dark)
Публикувано26.01.04 23:22



ОК, това е твоето виждане. :)))
И аз нямаше да имам нищо против, ако бяха написали, както в този клуб неведнъж се отбеляза това, че е по мотиви на книгата, а не е екранизация.
Тогава щях да гледам всички недомислици и да се забавлявам. :))))


П.п. Нещо, което не е за този клуб, но ще си кажа- няма по-малко или повече перфектно нещо.
Перфектното е съвършенство. То или е перфектно или не е. Сравнителни степени не биха могли да съществуват.

We're only living in our dreams


Тема Re: За съжаление...нови [re: tchupakabra]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано26.01.04 23:24



... не са грешки.

ТЕ (екип реж + сценар) абсолютно съзнателно правят ВСИЧКО.
И се гордеят ИМЕННО с промените!

/Този фейски пример с идеята от къде да минат - Мория или Карадрас, е подхранен от гордите слова на П.Дж., колко гениално е от тяхна страна и как хубаво се е получило да сложат думите на един, в устата на друг/

Обичай съдбата си


Тема Re: Леко притрепервам...нови [re: Roheryn]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 23:25



Видях го за пет изключително напрегнати за него минути. Нямах време да си създам впечатление.
Моля те, предложи начин тези черти на характера да се представят на екрана? Аз не мога да измисля.



Тема Re: Леко притрепервам...нови [re: tchupakabra]  
Автор Fairy (Dark)
Публикувано26.01.04 23:26



Киното обаче има много предимства, които един писател няма на своя страна- най-малкото визуализацията.

Но при конкретния казус "Фарамир" не му бяха нужни никакви допълнителни средства. Трябваше само да ни предаде този Фарамир, когото Толкин е описал с толкова любов, и всичко щеше да бъде наред.

Да ни покаже, че Фарамир не иска пръстена и да ни покаже истинското отношение на Фарамир към Денетор, както и обратното. А те не са отношения на бито куче и господар...

We're only living in our dreams


Тема Re: За съжаление...нови [re: Roheryn]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 23:28



Е, тогава това е просто ла***но
Не съм гледал интервюта и филми за филма, не знаех това
Бахти гениите недоклатени



Тема Re: Леко притрепервам...нови [re: tchupakabra]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано26.01.04 23:32



Не ми е работа аз да казвам КАК.

Щом обаче някой е решил, че може, нека бъде така добър да го направи.
/поне в моята работа, аз постъпвам така/

И все пак, кажи ми ти, с какво това Фарамир да рита и блъска Фродо, докато го мъкне със затворени очи (ддп! виж в книгата как им се извинява, че се налага да им завърже очите!)... та кажи ми: с какво това показва желанието на П.Дж. да покаже поне малко КАКВО е Фарамир!!!!

Мама му! Просто му е трябвал РАЗЛИЧЕН герой!
Стига сте го оправдавали за всяко нещо!


ИМА НАЧИНИ да се покаже.
И това, предполагам, е едно от нещата, което прави великите филми велики.
Това, че П.Дж. не успява, е само доказателство, че:
1. той не иска
2. той не може

Обичай съдбата си


Тема Re: Леко притрепервам...нови [re: Roheryn]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 23:36



Ми, да, това е така
Но все пак между избора да няма никакъв филм и да има този, аз се радвам, че го има. Достави ми удоволствие, а понеже успях да се удържа да не препрочета книгата преди да изгледам и трите части, не ме подразниха толкова тъпизмите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.