Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 05.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ами как да ти кажа..нови [re: El Capitan]  
Автор lkew (wrath)
Публикувано26.01.04 12:08



В отговор на:

Честно казано бих предпочел никога да не беше излизал такъв филм,макар че ми е ясно че за хлапетиите е чудно забавление.




Да. Чудесно забавление е. И ако към днешна дата нямаше един куп други подобни филми, щеше да е точно такова забавление, каквото за теб е било да четеш книгите. Какво ти говори това? :)

Никога не забравяй, че книгите на толкин по начало не са библия, а занимавка за свободното време. (готов съм да понеса флейм за това си изказване.)



Тема Re: Ами как да ти кажа..нови [re: lkew]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 12:20



готов съм да понеса флейм за това си изказване

Хохохохоооо,нека флейма започне СЕГА!

Марш в ъгъла и през следващите два месеца ти е забранено да пипнеш Д.Адамс даже и с пръст,да не говорим да го листиш.



Тема Виж сега,нови [re: tchupakabra]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 12:53



не отричам че имаше впечатляващи сцени-примерно още се кефя като си спомня как връхлетяха Рохиримите (и в 2 и в 3 впрочем)

Обаче продължавам да твърдя че ние-феновете на Толкин заслужаваме не по-малко уважение и стриктно придържане към текста отколкото феновете на оня мишок Гари Поттер
Само че разликата е че баба Роулинг им е стояла нон-стоп на главите и затова филмите са точ в точ (е почти) с книгите,а в отсъствието(по уважителни причини на Толкин) Джаксън си е направил неква си негова трактовка там и въобще не се е съобразил че тва не е просто обикновена книга а е символ верую за няколко поколения и че с такъв материал трябва да се работи изключително внимателно.



Тема буахаханови [re: El Capitan]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 13:49



странно как пуристите, на които аз попаднах, посочиха като два от шитняните моменти точно края с ам-гъл (който не отговарял изобщо на идеята на толкин) и еовин убива назгула (който бил идиотски холивудски направен - с тва дори и аз чат-пат съм съгласен)



Тема Ам-гълчовсконови [re: El Capitan]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 14:03



Понеже за мен моментът, в който Ам-гъл падна в лавата, беше определено най-разочароващият във филма, ми е много странно, че посочваш именно него като качествен? Вече го обсъждах веднъж, но пак ми е странно



Тема Re: Ам-гълчовсконови [re: tchupakabra]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 14:22



Защо разочароващ?Беше си съвсем ОК на фона на всичките останали недомислици и груби грешки.Лично мнение разбира се.
Изобщо към образа на Ам Гъл нямам почти нищо против,за разлика примерно от Арагорн,Гандалф,Галадриел и т.н. да не ги изреждам всички....впрочем не мога да се стърпя и да не нарека СУПЕР МАЛОУМЕН избора на Елронд,човек всеки момент очаква да чуе :"Mr.Andersson,we missed you"
Идиотско недоглеждане на cast-екипа според мен при положение че с Матрицата се засичат по време.

И понеже спомена мумаците-цялата работа с тях е яко смешна-отделя им се роля която те просто нямат в книгата,верно че участват в битката но съвсем не по начина,който им приписва П.Дж.,ама нормално-хамериканско кино,много ефекти много нещо,яко зрелища,може да се преглътне.

Да не говорим пък за неописуемата гавра с една от най-красивите и елегични глави-"Сивите заливи"-който не е навлажнил око като я е чел за първи път,да вдигне ръка та да го изключа от завещанието си-те го обърнаха на неква кратка разходка с каручка до морето.



Тема Re: Чуйте!!!!!нови [re: El Capitan]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано26.01.04 14:49



По това което прочетох си правя следните изводи(незнам дали са верни)
1.El Capitan май не е гледал Задругата и Двете кули.
2.То че има да се плюе потоя филм има ама ти преувеличаваш.
3.Най-важното:
Това че нямам първото издание на Билбо,че не съм чакала да излезе втората книга и че ме причисляваш към раздел "хлапетии" ВЪОБЩЕ не значи че не разбирам книгата,че не живея с нея и че не значи изключително много за мен.
Да,аз харесвам филмите до някъде(особено Задругата)но недей да смяташ че слесд като ми допадат няма да погледна книгата.Защото доста са хората мислещи като мен

Тя не биваше да загине-тъй красива,тъй отчаяна!


Тема Споко!нови [re: Eowyn_]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 15:04



1.Разбира се че ги гледах,какъв фен щях да съм ако не бях.Точно за това съм разочарован.Кулите се преглъща най-лесно.

Ти пък кфо се засегна бе мило?Просто имах предвид че съм от хората,които има за какво да са взискателни,нямам нищо против хлапетата дето първото им четене е било преди две години.Лошо няма,нали требва бодра смяна.

Култов момент от гледането на последната част:Корубана се е надвесила над Фродо в онзи супер тесен проход,той нищо не забелязва,трупа се напрежение и в един момент на няколко реда пред мен се чува хор от момичешки гласчета:"Фроооодооо"!

Паднах от смях.



Тема Re: Ам-гълчовсконови [re: El Capitan]  
Автор Beregyl (innocolindo)
Публикувано26.01.04 15:30



Какво по-точно имаш против Гандалф, като изключим, че преби като куче Денетор (не ми се карайте, ама много се смях). Аз лично си мисля, че той е от тези които са най-добре и правилно представени във филма.



Тема Re: Ам-гълчовско [re: El Capitan]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.04 15:30



Галадриел ме изкефи, не че така си я представях. Гандалф също беше ок. Гимли беше перфектен :) Арагорн и Фродо така и не можаха да ми станат поносими - какво да се прави. Денетор, Фарамир, Еовин - много ме изкефиха, с изключение на маниерите на хранене на единия. Ноо, и те са обясними и исторически точни :)
Смит си е готин актьор, какво да се прави сега, да го пенсионираме след матрицата ли? Не правех тази връзка, просто се абстрахирах.
Бих предпочел да гледам руска версия на филма, заснета за същите пари, но такава тема е за клуб "фантастика", а ние сме в реалния свят, нали, мистър Андерсън :)) Холивуд е всичко, което можеш да получиш тук и сега :)

п.п. Забравих Ам-гъл- падна от 100 метра в лава, а потъна сякаш е стъпил в плаващи пясъци - не се размаза, не изгоря, нищо особено не му се случи

Редактирано от tchupakabra на 26.01.04 15:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.