Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 26.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Оффнови [re: Orc Chieftain]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано03.02.04 17:40



Вземи се спретни и ела на годишния офф :)

Да се видим, да поспорим, да се посбием, а който го влече - да си посъжителстваме спокойно :)

И да видим как да канализираме и използваме енергията и целеустремеността ти.
Трудно ми е да си представя нещо по-неуморно от теб


Ела!
Няма да те морим (безсмислено е: виж по-горе), само ще те мъчим :Р

Обичай съдбата си


Тема Re: Оффнови [re: Roheryn]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано03.02.04 18:17



Да си нося ли калашника?

Ако ти е трудно да си представиш нещо по-неуморно -- погледни в огледалото

Идването ми е нещо непрогнозируемо.Не че не искам.



Тема Re: По-точно,нови [re: Gallandro]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано03.02.04 18:26



Не-е,тва е хероина,хероина е това.



Тема Re: лудостта на Денетор....нови [re: Orc Chieftain]  
Авторltilon (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 21:57



Хм, дори и да приемем че лудостта на Денетор е случайно/непредвидено събитие, не си ли се замислял че тя се проявява СЛЕД КАТО кралят чародей превзема портата и че изобщо не оказва влияние на защитата на Минас Тирит...или защитниците на града по някакъв телепатичен начин са разбрали за лудостта на господаря си и са си казали "що пък да се бием..." Btw приемам грешката ти ако съдиш по филма където лудостта на Денетор наистина е от значение :)))))



Тема Re: Стана ми интересно и...нови [re: Orc Chieftain]  
Авторltilon (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 22:20



Да видим сега...за Виена се сетих и аз...както и за това че е щяла да падне ако не е била намесата на поляците- също така неочаквана като тази на рохиримите...така че не виждам разлика с обсадата на Минас Тирит...ако се сетиш за друг пример давай- Виена не беше толкова очевиден такъв така че ще се радвам ако науча нещо ново...само че се съмнявам.
Признавам че за рохирими и бардинги няма какво да кажа повече...ако си прав за ост- и вест- готите(което сигурен съм е така но все пак ще гледам да проверя).
Виж за необходимия минимум за отбрана не съм съгласен...не забравяй че Лебенин изпраща една десета от войските си в Минас Тирит...какво пречи и с Дол Амрот да е така...няма значение как се бият вярно- ТОВА което исках да кажа е че понеже са спешени(вкл. рицарите от Дол Амрот между другото) по принуда няма как да познаеш колко са конниците.
Що се отнася до преговорите...защо му е на Саурон да лъже? Та той вече се вижда победител...
И накрая- дори да приемем че елфите се съюзят(което е адски невероятно поне за мен) каква сила мислиш че ще представляват( и само за пример- когато през 1974 или 1975 Еарнур пристига в Заливите с малка част от цялата мощ на Гондор елфите го гледат като велик владетел с огромна армия...ама за изминалите 1000 години те са намалели с още десетки и десетки хиляди)?
Що се отнася до нападението над Рохан прецени сам...Ако ти имаше да речем сто хиляди души нямаше ли да е по-разумно да ги държиш заедно и да побеждаваш враговете си един по един, отколкото да ги раделиш на десет групи примерно(от които 9 ще отидат за защита на комуникациите и за задържане на останалите врагове) само защото си преценил че най-отдалечения от враговете ти има най-голямо стратегическо значение(абе той Саурон прави ли изобщо подобно нещо-аз що все си мисля че Гондор е основния му враг...а що се отнася до роханския проход, какво точно би му попречило да прекара войските си по море до Ериадор и да не ги губи в безсмислени битки).Имай предвид и другите фактори-ти знаеш че този най-отдалечен от враговете ти няма реална сила извън собствените си земи(Теоден оставя половината си войска в Рохан! Вярно няма време да я събере, но ако Мордор нахлуваше в страната му през Гондор щеше да го има)...в крайна сметка битката при Минас Тирит не е спечелена от рохиримите а от Арагорн...и то пак не заради числеността на войските му а заради факта че се появява в тила на врага.
За атаката срещу Рохан(е не с главните сили на Мордор) можеш да прочетеш в разказ за годините...Иначе мисля че Дървобрад я споменава някъде в книгата.



Тема Re: Оффнови [re: Orc Chieftain]  
Автор Strider (telcontar)
Публикувано03.02.04 22:35



Калашник срещу буен огън? По-добре се примоли на Митрандир да ти заеме един жезъл. Обещавам - няма да се бием ... много. :Р
Може би все пак ще успееш да дойдеш на офф-а. :) А може и аз да успея... :/ ДДП!



Тема Re: лудостта на Денетор....нови [re: ltilon]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано04.02.04 21:18



Не след,а ПРЕДИ!Препрочети отново книгата.Лудостта на Денетор се проявява достатъчно рано,че Пипин да има време да изтича до портата и да се окаже там тъкмо когато разбиват вратите.Но и портата още не е превзета.Принц Имрахил с хората си е там и се готви да отблъсне тези,които ще се опитат да преминат през портата.А там е и Гандалф.



Тема Re: Стана ми интересно и...нови [re: ltilon]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано04.02.04 21:55



Ами при Виена турците разполагат с доста по-съвършена обсадна техника,отколкото Мордор.Турската артилерия многократно прави пробиви в стените,през пробивите атакува турската пехота.Но австрийците всеки път ги отблъскват.А австрийците си нямат Гандалф на тяхна страна.
Както вече многократно споменах -- нито един мордорски войник не успява да стъпи вътре,дори в първия пръстен на Мианс Тирит.А има още шест,плюс това и цитадела.
Освен това,споменах и аз,пък и Галандро,примери,в които столицата на дадена държава е превзета,но борбата продължава.И,мисля вече казах -- характерът на войната,която обсъждаме е такъв,че може да завърши само с тоталното поражение(разбирай -- унищожение) на едната или другата страна.И от тая гледна точка,превзвемането на Мианс Тирит е безмислена загуба на време и средства.Не,че и на него няма да му дойде редът,но не е наложително веднага да се прави това.

Е точно там,където е споменато за бойците от Лебенин,Толкин е привел и точния брой на рицарите от Дол Амрот -- 700 души.
И не говори за никакви други конници.Пак ще кажа -- щом едните са успели да дойдат чак от Дол Амрот,другите също биха дошли,стига да ги имаше.

По време на преговорите Саурон съвсем не се вижда чак такъв победител.Даже и да беше разгромил войските на Арагорн и Еомер,те са една малка част от западните армии.А войната не може да приключи,докато не бъдат унищожени всички.Тоест -- до победата има още много и много...

Елфите не са чак толкова слаби.А не за бравяй,че у дома и стените помагат.Да бъдат изчоплени от горите,в които се крият хич няма да е леко.

Встъщнност,за защита на комуникациите,при действия срещу Рохан,ще отиде само една група -- тая,която ще блокира Минас Тирит.И съвсем не е най-отдалечения враг.Има по-отдалеччени и именно за да стигне до тях,на Саурон му трябва разгрома на Рохан...Независимо дали той самият е наясно с това.
Всъщност,точно при едно директно нахлуване в Рохан,Теоден нямаше да има вреем да си събере войските.Особено ако нападението се извършва както трябва -- Едновременно от Мордор и Исенгард и от войски превозени по река Ентомил.Тогава Рохан ще е изправен пред твърде много фронтове,за да може да си събере войските в един юмрук.

Саурон естествено ще изпраща войски и по море.Обаче,когато корабите ти разчитат само на вятъра и на греблата,морският път е твърде рискован и не е разумно да разчиташ единствено на него.



Тема Re: Оффнови [re: Strider]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано04.02.04 22:46



Добре,ще си взема и някоя-друга атомна бомбичка...
Не знам,не знам.До тогава има доста време,ще видим...



Тема Re: лудостта на Денетор....нови [re: Orc Chieftain]  
Авторltilon (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 09:16



Добре. И по какъв точно начин им повлиява лудостта на Денетор?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.