Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 02.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Създадох чудовище!!!!!!!нови  
Автор emer ()
Публикувано17.01.04 16:20



Зарибих баща си по "Силмарилион",после прочете и "Недовършени предания".Все още отказва да чете "Властелина",но така издребнява и за най-малките неща,че няма на къде повече.Ядосва се,4е когато Нуменор потъва Саурон се спасява-"Как може някакъв Маяр да избегне гнева на Еру?!???"Какво да му кажа?Как да го убедя.че гнева на Еру е към нолдорите,а не към Саурон?"Ами той Еру да не е сляп,че да не вижда кой е в дъното на нещата?!".Много ме изнервя....Как да го убедя?



Тема Re: Създадох чудовище!!!!!!!нови [re: emer]  
Автор Krozondo (непознат )
Публикувано17.01.04 16:38



Абе я остави баща си намира...



Тема Re:нови [re: emer]  
Автор lkew (mlesfaftaocatu)
Публикувано18.01.04 03:42



Еру е откаченяк и обича да убива, но като малък е бил бит с кожен колан за всяко нарушение и от тогава се опитва да оправдае всяка своя постъпка, воден от фобиите си. Използва Mелкор, а по-късно и Саурон за да покварява, за да може да "наказва" пряко или с посредници произволни хора (от всякакви раси).
Но така или иначе, доколкото помня не еру, а валариоте бастисаха Нуменор... хъм, нищо, и те са откачени убийци и лицемери : всемогъщи и въпреки това страхуващи се от близка среща с врага - първо пускат елдарите да си ходят, а после зад гърбовете им ръсят най-страшни проклятия, по-късно избиват беззащитните жени и деца на нуменор, дори след като силата на империята е сломена... бе изобщо заради тях страдат какви ли не невинни люде. На "добрите" им трябва зло, иначе няма да са толкова сияйни и красиви и добри - за това най-егоистично си пазят мрачния владетел и силните му слуги, като само от време на време избиват почти невинните последователи на мрака, тръгнат ли да стават прекалено много... Ха, добро и зло. Тук са просто различни имена на фракции, като цвета на униформите, докато съществена разлика между тях няма...
И все пак, без да е по темата, но трябва да го кажа... на средната земя има абсолютно добро. Не в изобщо в арда - а точно в средната земя.

майтап бе

(посветено на неразбралите)


Тема Re: *плези се*нови [re: lkew]  
Автор Фyxyp. ()
Публикувано18.01.04 11:50



естествено без текст (бт), защото ще започне да плюе :)))))))

ще видиш, че всичко ще свърши добре
- Не виждам как
- И аз също, но точно туй му е хубавото


Тема Re: Създадох чудовище!!!!!!! [re: emer]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.01.04 12:47



Аз 10 години крънках моят да прочете "Властелина", два пъти стареца закъсваше на "Задругата". След като гледа първият филм, бащата твърдо се амбицира да прочете нещо от Толкин и от рафта с книги набарал... "Пълни приложения"!
Та до там беше, за сметка на това пък му харесаха филмите.

TANSTAAFL


Тема Re: Създадох чудовище!!!!!!!нови [re: emer]  
Автор the_witch (bad habit)
Публикувано18.01.04 18:01



хаха :))

баща ми също се запали по Властелина след първия филм. беше по-въодшевен и от мен, но не му стигна мерак за повече от Билбо...

майка ми пък е защитена от подобни неща с непробиваема бариера от сиво отегчение и реализъм.... :/
по-добре ре радвай на баща си задето не е от сивите възрастни.

Винаги е по-добре да имаш два свята.


Тема Спасява се, но временно.нови [re: emer]  
Автор Mapдил (познат)
Публикувано19.01.04 10:33



Мен малко ме дразни това дето излиза, че Еру просто създава една песен и после, едва ли не, не го е грижа какво става по-нататък. (Но мисля, че не е така.) Да приемем обаче, че всичко, което Валарите правят е съобразено с тази песен, (с едно изключение) та значи е все едно дали казваме Еру или говорим за Валарите.

Та и аз мисля, че Еру се е грижел по-скоро за своите чеда, отколкото за Саурон. Не знам дали баща ти те е наказвал като малък и дали се е случвало някое друго дете да те накара да постъпиш зле. Кой отнася тогава наказанието на баща ти? Ти или чуждото дете? Въпрос на взаимоотношения. Децата трябва да бъдат на нещо научени. А този, който тъй и тъй му е чужд, преговори с него не се водят. Той рано или късно ще понесе последствията си.



Тема Re: Спасява се, но временно.нови [re: Mapдил]  
Автор Fairy (Dark)
Публикувано19.01.04 11:16



В отговор на:

Мен малко ме дразни това дето излиза, че Еру просто създава една песен и после, едва ли не, не го е грижа какво става по-нататък.(Но мисля, че не е така.)




Ами не излиза така. :))
Еру оставя всички да направят избора си, да поемат пътя, който сами си избират, да поемат отговорността за делата си.... Той има силата да НЕ се намесва, а за мен това е не по-малка грижа. :))))

We're only living in our dreams

Тема Re: Спасява се, но временно.нови [re: Fairy]  
Автор lkew (gods-hunter)
Публикувано19.01.04 11:30



" сами си избират, да поемат отговорността за делата си"

Сами да избират дали да умрат или да му се подчиняват? Яааааакоооо...... (със сарказъм)

Колкото до наказанието - не помня баща ми да ме е убивал за наказание, заедно със всичките ми приятели и семействата им ....

Остави светкавицата и бавно се обърни с ръце на тила!


Тема Re: Спасява се, но временно.нови [re: lkew]  
Автор Mapдил (познат)
Публикувано19.01.04 12:41



Защо, Икел?
Изборът на човек много често може да го доведе до смърт. Да, смъртта е алтернатива и човек, за съжаление, може да я избере. Денетор я избира, например.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.