Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 26.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Чувство за хуморнови  
Автор Гpaxчe (Khazad ai-menu!)
Публикувано06.01.04 16:34



Преди време бяхме говорили за това имат ли елфите чувство за хумор. Не помня до къде изобщо стигнахме, но днес както си се хилех доволно си помислих - на какво се смеят героите на Тонкин и смеят ли се изобщо? Какви са им майтапите, разказват ли и те вицове, подбъзикват ли се един с друг и т.н.

Сещам се разбира се първо за хобитите - те би трябвало да имат доста добро чувство за хумор, но за пример не се сещам... май и Гандалф обичаше да ръси майтапи. Интересно ще е да изровим най-смешните неща на Средната земя /вкл. силмарилиона и другите истории/ и хубаво да им се посмеем.


Kibil Baruk Khazad


Тема Re: Чувство за хуморнови [re: Гpaxчe]  
Автор Гpaxчe (Khazad ai-menu!)
Публикувано06.01.04 16:53



Това, приятели, означава – каза Фродо – просто, че ние явно вървим в същата посока като вас. Аз обичам да ходя под звездите. Но ще се зарадвам на вашата компания”.
‘Но ние не се нуждаем от компания, пък и хобитите са толкова скучни! – засмяха се те - и от къде знаеш, че вървим в една и съща посока щом не знаеш накъде сме тръгнали?”

Kibil Baruk Khazad


Тема Re: Чувство за хуморнови [re: Гpaxчe]  
Автор arwen4eto (тъжната)
Публикувано06.01.04 17:25



"После, без да търсят табли, тръгнаха към кухнята, като носеха в ръка цели камари чинии с по една бутилка отгоре, а Билбо подтичваше подире им и почти крещеше от страх: „Моля, внимавайте!" и „Моля, не си правете труд! Аз сам мога да се справя!" Но джуджетата се правеха, че не го чуват, и започнаха да пеят:
Щърбете чаши, пукайте чинии
и вилици, и ножове кривете!
Туй мрази Билбо Бегинс, чуйте вие:
бутилките по пода разхвърлете!
Покривките му с масло омажете,
в килера с мляко - плочките измити,
огризките из спалнята пръснете,
а виното разлейте по вратите!
Строшете всички съдове от глина,
на късчета ги счукайте с чукало!
Хвърлете после в холната камина
отломките и всичко оцеляло!
Туй мрази Билбо Бегинс, чуйте вие:
добре пазете чаши и чинии!
Те, разбира се, не направиха нито едно от тези ужасни неща, а с бързината на светкавица измиха и прибраха всяко нещо, здраво и читаво, на мястото му,
докато Билбо през това време се въртеше ту насам, ту натам насред кухнята и
се мъчеше да види какво правят. "


Това беше единственото за което се сетих в момента,явно и джуджетата имат чувство за хумор хихи.



Тема От книгата... [re: Гpaxчe]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано06.01.04 18:31



... се сещам само за 2 неща. От филма - за малко повече ;)

Едното беше за Гандалф, който си говореше сам, защото, както обясни, имал навика да говори с най-интелигентния в стаята.
Другото беше в Домовете на изцелението, където Арагорн се скара на ... Пипин, да речем, че го кара да му търси раницата, която му беше съвсем под ръка (на Пипин, не на Арагорн).

Цитатите куцат, но ситуациите са точни :)



А знаете ли кое за мене е една от най-забавните реплики във филма. Една, която може би изобщо не се предполага да е забавна - "Те имат пещерен трол!"
Просто за пръв път чух тон, който бих използвала аз. Възмутено, обвинителен... Нормален.
А не тежките, бавни и наситени с драматизъм слова за балрози, демони и "те идват...".
Съзнавам, че си е друго вместо "Адски ми е кофти!" да изречеш "Велика скръб скова душата ми...", ама все пак малко човещина нямаше да ми се отрази зле.
Всеки път броя секундите, които нашите губят в Мория преди да хукнат към моста... ВСЕКИ ще хукне на секундата, в която 10 000 орки панически се разбягат при вида на огнено зарево в далечината. В посока, обратна на заревото...



Тема Re: Чувство за хуморнови [re: Гpaxчe]  
Автор DarkWolf (Home Evil)
Публикувано06.01.04 19:02



Сещам се за Гандалфови изцепки само:
"Ако не ме пуснеш да вляза, Фродо, ще помета с вратата цялата ти дупка и ще я изкарам оттатък хълма - Закани се той." - Когато фродо мисли, че Гандалф е Лобелия. (Ммм, представям си как изглежда тя...:))
"Ще блъскам вратата с главата ти, Перегрин Тук - Каза Гандалф.
- Но ако и това не я строши, и ако ме оставят малко на мира от глупави въпроси, ще потърся отварящите слова." - Тук гандалф плямпа пред мория. И ако беше изпълнил заканата щяха да влязат по-бързо според мен. А и щяха да спестят малко труд на пазителя на водите...
"Глупав Тук! - Изръмжа вълшебникът. - Това е сериозно пътуване а не някаква хобитова разходка. Следващия път се хвърли вътре, та повече да не пречиш. Кротувай сега!" Морияяя... Тук са в стаята на стражата, а не в гробницата на Балин.
Туй се сещам за сега.

Feel the might
Inside of you!
Raise your blade
It's time to fight!


Тема Re: От книгата...нови [re: Kpиc]  
Автор Fairy (Dark)
Публикувано06.01.04 19:48



Мдааа, това от Домовете на изцелението е един от любимите ми моменти. :-))))
Беше насочено към Мери. :-)
Ще си позволя да го сложа целият цитат:

"Добре тогава - усмихна се Мери, - ако Бързоход набави каквото е нужно, ще пуша и ще мисля. Имах малко от най-добрите саруманови запаси в раницата си, но честна дума, нямам представа какво е станало с нея в битката.

- Уважаеми Мериадок - каза Арагорн, - дълбоко грешиш, ако мислиш, че съм минал с огън и меч през планините и Гондорското кралство, за да донеса билки на някакъв разхайтен боец, който си захвърля снаряжението. Ако не са ти намерили раницата, ще трябва да повикаш старшия билкар на този Дом. А той ще ти каже, че не е знаел желаната от теб трева да има някакви достойнства, но простолюдието я нарича западняшка билка, а благородниците - галенас, че има и други названия на по-учени езици, ще добави няколко полузабравени стихчета, които не разбира, и с дълбоко съжаление ще те осведоми, че в Дома няма нито стръкче, а после ще те остави да разсъждаваш над езиковата история. Както ще трябва да сторя и аз."



Тема Re: От книгата...нови [re: Fairy]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано06.01.04 22:10



Da. Znaeh si az, che neshto burkam.
Ama e mnogo hubavo :)



Тема Re: Чувство за хуморнови [re: DarkWolf]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано06.01.04 23:13



Продължение на първия цитат:

"- Скъпи ми Гандалф! Половин минутка само! - викна Фродо, търчейки към вратата. - Заповядай! Заповядай! Мислех, че е Лобелия.
- Прощавам ти, щом е тъй. Впрочем преди малко я видях да се отдалечава с бричката си към Крайречкино. Добре, че наоколо нямаше мляко - щеше да се вкисне от физиономията й."

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Зеленолистнови [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано07.01.04 01:09



Грах

Преди да видя филма, си мислех, че в Задругата Леголас е този, който ръси 'глупостите' и ми беше по-смешен от Гимли. После филмът ме изненада с гледната си точка.

Цитати не тази нощ, но смешен е например моментът, когато Мъжете копаят в снега и се трепат, за да минават хобитите, а елфът, който си скача по снега, решава да отиде да викне слънцето, и офейква от работата, като се връща чак след това с непукисткото твърдение, че слънцето е заето и не може да дойде...

Или кой не иска да умира в студена вода...

Мисля си, че чувството за хумор на елфите има нещо общо с дългия им живот и начина, по който те започват да възприемат света - но не знам дали мога да си докажа усещането...май не

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Чувство за хуморнови [re: Гpaxчe]  
Автор Fairy (Dark)
Публикувано07.01.04 14:16



Ето и още една проявана чувство за хумор от страна на Фродо, когато Гандалф отказва да им разкрие, че Арагорн не ги пуска да си тръгнат заради предстоящата му сватба:

"- Пипин - обърна се Фродо, - ти ли разправяше, че Гандалф не бил тъй затворен, както преди? Трябва да е било от умората след тежкия труд. Сега се възстановява."




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.