Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 05.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тъпи въпроси..нови  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.12.03 09:20



Моля да ме извините за тях, но дали някой ще ми каже

ли са книгите, по които е правена филмовата трилогия? Малко ме обърква изречението в анотацията "Първи том от епичната сага на Дж.Р.Р. Толкин ВЛАСТЕЛИНЪТ НА ПРЪСТЕНИТЕ" ? Значи първият том е в три части? А кои са следващите томове и защо никъде не излизат в бг онлайн-книжарниците?
И понеже сигурно ще съм единствената тук, която първо е гледала филмите, а после започва да се интересува от книгите, надали някой ще ме осведоми, ама все пак да се пробвам - много ли са различни двете неща? В смисъл дали често ще си викам, четейки книгата - примерно "а, това не беше така!" или "Леголас изглеждаше по друг начин!" etc... Признавам си, че нямам много развито образно въображение относно описателни ситуации, и докато гледах първите два филма (а това беше преди 2 дни) си мислех как не мога да си представя всичко това да е описано на хартия , така че неминуемо вече ще свързвам всеки герой с филмовата визия за него... Например Ам-гъл хич не си го представях така, докато четях Билбо Бегинс (а това беше преди многомного години) и образът му доста ме обърка, и ме впечатли в добрия смисъл на думата
Въобще май още не съм на себе си след първите два филма и едвам изчаквам да мине малко време, за да гледам и Завръщането на краля, за да не се бутам сега с най-неистовите фенове по кината . Но усещам нещо заплашително в мен ... може до няколко месеца да проговоря елфически



Тема Re: Тъпи въпроси..нови [re: ellion]  
Автор Alastis (Братислава)
Публикувано27.12.03 09:58




Относно първия ти въпрос - да, това са книгите.
За разликите - ами какво да ти кажа, филма и книгата имат известни прилики. В началодо г-н Джаксън горе-долу се е старал филмът да съвпада с книгата, въпреки че пак има някои фрапиращи липси. Или обратното - добавени от него сцени. Колкото по към края вървиш, толкова повече разлики ще откриваш.
Специално за Леголас - той не изглежда така.


Дядо Коледа

Тема Re: Тъпи въпроси..нови [re: Alastis]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.12.03 10:02



мерси, начи да поръчвам
пфуу, изненада - за Леголас - ще трябва да живея с двама - филмов и книжен, да видим кой ще надделее



Тема Re: Тъпи въпроси..нови [re: ellion]  
Автор Бeзцeнни (всевластващ)
Публикувано27.12.03 10:08



Ако питаш нассс, по-добре ссси вземи онзи гигант ссс приложенията/ако го има още/. Там всссички часссти ссса в едно. А и когато го прочетеш.. Сссе чувссстваш някак сссси... Ссстрахотно/ама това не е заради размера, говорим за сссъдържанието, разбира сссе/
За описссанията не бери грижа, образите сссами ще изплуват.
Ссссъвет: Запази образите от филма, които най ти харесссват/като облик примерно, но НЕ и като характер!/ и започвай да четеш.
Леголасссс наисстина не изглежда като във филма.
Още един сссъвет, дишай дълбоко докачо четеш, защото ще
има мнооооооого изненади
/говорим от личен опит и ние бяхме първо на филма и то на "Двете кули"/

"Фонтани, гейзери, въртележки и други ПИРОЕФЕКТИ..."


Тема Re: Тъпи въпроси..нови [re: Бeзцeнни]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.12.03 10:17



Безценни, вие ще сте ми третия образ, с който ще трябва да се боря както казах в началото, Smeagol/Gollum във филма ме изненада достатъчно, за да си отворя пак разпокъсаната Дотам и обратно, а сега ще трябва да се справям и с клубен вариант, който, признавам си, ме кефи доста



Тема Re: Тъпи въпроси..нови [re: ellion]  
Автор Бeзцeнни (всевластващ)
Публикувано27.12.03 10:22



Ау не, не ссси навличай и нассс на главата, крайно сссложен образ сссме.
Нассс ако питаш най-доброто попадение на П.Дж. като външен вид и излъчване е Ам-гъл...
Ама ссстига сссме писссали, че Шефа като сссе райзне лошо ни сссе пише
/не ни вярвай, имаме най-добрите Шефове в целия дир, обаче не е хубаво да прекаляваме ссс търпението им/

"Фонтани, гейзери, въртележки и други ПИРОЕФЕКТИ..."


Тема Re: Тъпи въпроси..нови [re: ellion]  
Автор lkew (peace blocked)
Публикувано27.12.03 12:59



тва е нищо... ти прочети силмарилиона и после се чуди на Мрачния ми

... давенето в реката на времето винаги е по-леко, ако има с кого да го споделиш ...


Тема Re: Тъпи въпроси..нови [re: ellion]  
Автор Tинyвиeл (щурия)
Публикувано27.12.03 13:49



"предприеме убийствено пътешествие от Средната земя до Шайол Гул"

Къде е написана тази глупост?



Тема Безценнот нинови [re: ellion]  
Автор Belequen Peredhil (Пън4о)
Публикувано27.12.03 14:03



Само дето Безценното не е само един образ. Добре известен факт е, че там са шестима. Подобен ефект се постига по 3 начина:

1) С WinRar
2) С WinZip
3) С Пръстен

Предимството на третото е, че накрая на филма входната ти врата става жълта.

===============
А съотношението е горе-долу следното - колкото са разликите м/у книга и филм в "Задругата", толкова са приликите в "Завръщането на Краля".


- Ей, Пън, събуди се..


Тема след надпиване в Бард [re: ellion]  
Автор Ceвepyc (Снейп)
Публикувано27.12.03 15:10



Анотацията е напълно сбъркана. По-добре си вземи това:

или това (ако го намериш):

Не знам кой кьопав е писал анотацията за комплектчето с три томчета и кой още по-кьопав я е одобрил ама е станал страхотен миш-маш.

Всъщност преди повече от година бях попаднал в един англоезичен форум, където чужденци я цитираха тая глупост.

Напред към Шайол-гул!

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...

Редактирано от Ceвepyc на 27.12.03 15:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.