Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 06.07.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Относно четящите и пишещите - анкетанови  
Автор Amicus Plato (Apprentice)
Публикувано26.12.03 18:33



Като четях темата за четящите, ми хрумна да направя една анкетка, която може би ще успее да отговори на повечето от възникналите там въпроси, а може би и на някои други - кой пише и кой не пише, колко често, защо, какво харесва и какво не толкова, какво може да се подобри и в каква посока, защо е дошъл и защо е останал и т.н... Въпросникът стана 26 въпроса - не е чак толкова къс, и за това искам първо разрешение да го сложа тук, а на второ място - да се реши дали да се отговаря тук или на електронна поща примерно.
Поздрави!

Amicus Plato sed magis amica veritas


Тема Re: Относно четящите и пишещите - анкетанови [re: Amicus Plato]  
Автор Celebrian (she*elf)
Публикувано26.12.03 23:43



spored men bi bilo chudesno da napravish takova neshto i da go postnesh tuk, ako e razresheno.......hehehe, imash moiata podkrepa, ako vuobshte oznachava tia neshto ;)......

priatel sum na platon, no nai-napred sum priatel na istinata? neshto takova? blizko li sum? hahahha sujaliavam ako e tup tozi komentar, opitah se da ti ostavia lichna belejka, no az sum si tehnichen invalid.....

Namarie! Nai hiruvalye Valimar!


Тема Re: Относно четящите и пишещите - анкетанови [re: Amicus Plato]  
Автор БepeнМодератор (adan)
Публикувано27.12.03 12:08



Ти пък! Разрешение да искаш... Пускай анкетата и дано повече хора откликнат...



Тема Re: Относно четящите и пишещите - анкетанови [re: Amicus Plato]  
Автор Amicus Plato (Apprentice)
Публикувано27.12.03 13:04



Най-лесният начин за отговаряне е да копирате анкетата и да оставите само избрания от вас отговор/и, но заедно с номера им. Обърнете внимание на въпросите с подвъпроси като например А5 - там трябва да се посочи код за всяко от твърденията, а не да се избира едно от тях. Темите от форума обобщих в скалата на въпрос В4 и ще трябва още два пъти да се върнете на тях; не ги слагах всеки път, за да не заема много място въпросникът.
Срок за набиране на информацията - две седмици, до 10 янеари включително. Срок за обработка - до 17 януари. Обощените резултати от анкетата - тук. Информацията няма да се използва за други цели.
Благодаря за съдействието! :)

А1. Регистриран/а ли сте в Dir.bg?
1. да – моля посочете от кога (мм/гг.) 2. не

А2. Колко често влизате в Dir.bg?
1. по-рядко от един път седмично 4. веднъж на ден
2. един път седмично 5. по-често от веднъж на ден
3. няколко пъти седмичн

А3. В кои клубове на Dir.bg четете най-често? – моля, посочете до три клуба

А4. В кои от клубовете на Dir.bg пишете най-често/сте писали повече от 3 пъти? – моля, посочете до три клуба

А5. Има хора, които смятат, че някои от изброените фактори могат да повлияят отрицателно върху качеството на дискусиите в един форум, създаден за обсъждане на конкретна тема, да изместят фокуса му и да доведат до ограничаване на броя на участниците в него. Въз основа на Вашия опит и наблюдения, до каква степен това се отнася за всеки от факторите? (моля изберете цифра от 1 до 7, където 1 е силно отрицателно влияние, 4 – без значение, а 7 – силно положително влияние)
1. наличие на странични теми............(код от 1 до 7)
2. “закачки” – в положителен и отрицателен смисъл, на лична основа между участници във форума............(код от 1 до 7)
3. част от участниците се познават на живо............(код от 1 до 7)
4. използване на специфични изрази и терминология............(код от 1 до 7)

А5_1 А има ли други фактори, които според Вас могат да окажат положително или отрицателно влияние върху общуването в рамките на форума и кои са те? (посочете фактора и дали според Вас оказва по-скоро положително или по-скоро отрицателно влияние)

В1. Колко често влизате в клуб Дж. Р. Р. Толкин?
1. по-рядко от един път седмично 4. веднъж на ден
2. един път седмично 5. по-често от веднъж на ден
3. няколко пъти седмично

В2. Кога за първи път влязохте в клуб Дж. Р. Р. Толкин? (мм/гг)

В3. Какъв е приблизителният брой на мненията, които сте написали в клуб Дж. Р. Р. Толкин?
1. нито едно – преминете на въпрос С1. 4. 30-50 7. повече от 200
2. 1- 10 5. 50-100
3. 10-30 6. 100 - 200

В4. Моля посочете в кой тип теми попадат най-голям брой от написаните от Вас мнения – до 3 отговора.
1. Теми, в които се обсъждат конкретни произведения, герои, идеи, лингвистични въпроси и т.н. от произведенията на Дж. Р. Р. Толкин
2. Теми, в които се обсъждат по-общи въпроси, но косвено свързани или през призмата на творчеството на Дж. Р. Р. Толкин (от областта на митологията, философията, езикознанието и др.)
3. Теми, в които се обсъждат филмите на П. Джаксън
4. Теми, свързани с всякакъв вид творчество на почитатели на жанра – рисунки, есета, разкази, rpg и др.
5. Теми, свързани с аспекти от живота на участниците в клуба – работа, училище, лични постижения, разочарования и др.
6. Теми, свързани със срещите на участниците в клуба
7. друго – моля, посочете конкретно

Ако не сте чели или все още не сте прочели никое от произведенията на Дж. Р. Р. Толкин, моля преминете на блок D.

С1. Моля, посочете произведенията на Дж. Р. Р. Толкин, които сте чели, колко пъти и на кои езици.

С2. Кое беше първото произведения на Дж. Р. Р. Толкин, което прочетохте и на каква възраст бяхте тогава?
1. Властелинът на пръстените - на.............години
2. Хобит - на ............години
3. друго - .................................. – на............години

С3. Как решихте да прочетете първата прочетена от Вас книга на Дж. Р. Р. Толкин?
1. случайно попаднах на нея в домашна библиотека
2. случайно попаднах на нея в обществена библиотека
3. по препоръка на по-възрастен роднина (родител, чичо/леля, баба/дядо и т.н.)
4. по препоръка на приятел или роднина връстник
5. след като гледах филма “Властелинът на пръстените” – посочете коя част
6. след като посетих страница или форум в интернет – посочете конкретно

D1. Как бихте оценили присъствието на всяка от изброените теми в клуб Дж. Р. Р. Толкин? – използвайте категориите теми от въпрос В4
1. твърде малко 4. твърде голямо
2. недостатъчно 5. не мога да преценя
3. достатъчно

D2. Само избрали отговор 1 или 2 на въпрос В3: кой е най-важният фактор, на който се дължи относително по-малкият брой написани от Вас мнения?
1. отскоро влизам тук
2. нямам време
3. достъпът ми до компютър/интернет е ограничен
4. по принцип пиша във форуми много рядко/никога
5. не се чувствам достатъчно компетентен по обсъжданите теми
6. по-голямата част от темите не представляват толкова голям интерес за мен
7. опасявам се да не засегна/обидя някого
8. не се чувствам достатъчно провокиран от мненията
9. не мога да се почувствам част от общността на по-активните участници
10. друго – моля посочете какво

D3. Бихте ли споделили накратко защо посещавате клуб “Дж. Р. Р. Толкин?

D4. А има ли препоръки за клуба, които бихте могли да формулирате, по отношение на всичко, включително и Вашето собствено участие?

Е1. По Ваша лична преценка, какъв е броят на:
1. по-активните участници в клуба (повече от 1 мнение седмично)
2. четящите и по-слабо активните участници (1 или по-малко мнения седмично)

Е2. По Ваша лична преценка, колко често се появява нова тема по всяка от изброените категории – използвайте категориите теми от въпрос В4)
1 – всеки ден 4 – веднъж месечно
2 – няколко пъти седмично 5 – по-рядко от веднъж месечно
3 – няколко пъти месечно

Е3. По-ваша лична преценка, в кой тип теми се пишат най-много мнения – използвайте номера на категорията от въпрос В4

Е4. Моля, посочете приблизителния брой на Ваши близки от България – приятели и роднини, които са почитатели на творчеството на Дж. Р. Р. Толкин и НЕ посещават нито един български клуб с такава насоченост в интернет.

F – по желание

F1. Година на раждане
F2. Населено място
1. София 3. По-малък град 5. Чужбина
2. Областен център 4. Село
F3. Пол
1. мъж 2. жена
F4. Образование
1. начално 3. средно
2. основно 4. висше – образователна степен – по желание ......
F5. Занимание
1. ученик 4. безработен
2. студент 5. пенсионер
3. работещ – професия/длъжност – по желание .. ........

Amicus Plato sed magis amica veritas


Тема Re: Относно четящите и пишещите - анкетанови [re: Amicus Plato]  
Автор Fairie (Dark)
Публикувано27.12.03 20:05



Позволи ми да се намеся в организацията на анкетата ти и да ти предложа следното: дай някакъв мейл, на който да ти пращаме отговорите на анкетата- много по-спокойно и лесно ще ми бъде да отговарям (а предполагам, че и с другите е така) като знам, че не ми се налага да си тропвам отговорите насред дира. :-)

Never looked back, never feared, never cried


Тема Re: Относно четящите и пишещите - анкетанови [re: Fairie]  
Автор Amicus Plato (Apprentice)
Публикувано27.12.03 22:47



Съвсем основателно. Не съм сигурна дали ще е по-анонимно така, макар че в този случай само аз ще виждам индивидуални отговори. За съжаление няма начин да е напълно анонимно, както би трябвало да бъде, но с мейл също е вариант, доколкото общо взето не познавам лично почти никого.

amicus_plato@abv.bg

Amicus Plato sed magis amica veritas


Тема малко критиканови [re: Amicus Plato]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано28.12.03 01:02



на въпроса "Как решихте да четете Толкин" доста хора ще отговорят - заради комикса в Дъга,а такъв отговор не е даден като вариант






Тема Re: малко критика [re: Бъдъмбa]  
Автор Fairy (Dark)
Публикувано28.12.03 01:06



Най-удачният вариант е да му сложи още една подточка с друго и всеки, който не може да се намери из посочените отговори да си напише събственоръчно "друго"-то. :-) Това може да се сложи на всеки въпрос, който предполага твърде разнообразни отговори... Ама после ще се потруди с обработката повечко.

Never looked back, never feared, never cried


Тема Re: Относно четящите и пишещите - анкетанови [re: Amicus Plato]  
Автор Alastis (Братислава)
Публикувано28.12.03 09:05



Аз ще ти го пратя на бележка.
ОК?


Дядо Мраз

Тема Re: малко критиканови [re: Fairy]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано28.12.03 18:26



Не знам, мен ме затрудняват тези въпроси, които питат за цифри, 'колко хора', 'колко теми', точно колко пъти съм чела книгата, точно кога съм я чела за първи път, както и въпросите за кога съм влязла за пръв път в клуба и колко мнения имамв него (само в него, а не във всички клубове)

Както и в някои въпроси моят отговор го няма като опция... например препоръката от по-възрастен приятел

И така...

Необходимото Ми Зло



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.