Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 19.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Наместник?нови  
Автор Lalait (приятелче)
Публикувано22.11.03 12:40



книга 5,глава 1-"Минас Тирит",стр22:"И колкото до мен,дори да загине Гондор,не ще се проваля,стига през 4ерната нощ да оцелее нещо,което да донесе хубост на бъдните дни,да цъфти и да дава плод"-до тук вси4ко ясно,ама Гандалф не спира до тук:"Защото и аз съм наместник."????????



Тема Re: Наместник? [re: Lalait]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано22.11.03 12:50



Въпрос имаш "защо Гандалф казва, че е наместник" ли, приятелче?

Защото е наместник на Валарите.

Да ме извинят другите, ако досадя, а и ти, защото ако съдя по ника ти, чела си не само Властелина, но за всяки случай:

Валарите изпращат Истарите в Средната земя за да подпомогнат борбата срещу Саурон.
И Гандалф е като пазител волята и изпълнител на задачите на Валарите.

Я Слънчо да се размърдва!


Тема Re: Наместник?нови [re: Roheryn]  
Автор Lalait (приятелче)
Публикувано22.11.03 13:19



Да,и аз така си помислих,но това не трябва ли да е нещо като....хм...тайна.А после Гандалф си е весел-"същински водопад от веселие",защото Пипин успя да скрие от краля,пардон,наместника,това или онова,което не трябваше да се каже.
Така ли се разкриват плановете на Валарите?!



Тема Re: Наместник?нови [re: Lalait]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано22.11.03 13:27



Мисля, че тук пак има класическо подценяване на Денетор :)


Мда. Според мен той знае повече за това кой е Гандалф, отколкото е казано директно в книгата.
Не мисля, че Гандалф издава нещо, вероятно само напомня.


А и не остава много време до момента, в който и слепите ще видят, че Гандалф не е обикновен фокусник.

Я Слънчо да се размърдва!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.