Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 02.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Символиката на именатанови  
Автор Mellindor (Wizard)
Публикувано17.11.03 13:36



Не, драги ми Толкинисти, не става въпрос за "Властелинът". Не е дори "Силмарилионът"...
Това е нещо като офф, но с риск да бъда модерирана, искам да попитам:

Каква е символиката на вашите имена (или по-точно никове)? Как сте ги избрали? Какво означават? Защо точно те?

Каква е историята на вашето "име"? Адски ми е интересно да го разбера!

Всичко идва с времето си за онзи, който умее да чака.


Тема Re: А твоето, Мелиндор?нови [re: Mellindor]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано17.11.03 13:52



Защото и на нас ни е райски интересно :))

Слънчо въобще не тича


Тема Re: Elven_Goddess...нови [re: Mellindor]  
Автор Elven_Goddess (Вечерницата)
Публикувано17.11.03 13:55



... е повече от ясно че означава елфическа богиня ,а Вечерницата в скобите означава,че става въпрос за Арвен.Накратко казано избрах това име,защото любимата ми героиня е Арвен и смятам че тя е достойна за богиня.



Тема Re: А Дунадан...нови [re: Roheryn]  
Автор Strider (telcontar)
Публикувано17.11.03 14:07



... ще запази мълчание по въпроса, защото да обяснявам причината, поради която съм избрала Телконтар за име, означава да изпиша една гора приказки по темата "защо мрем за Арагорн". Тоя филм сме го гледали. Освен това, когато опре до Бързоход и изразяване на отношение към дунеданската му особа, Рох и Феята се справят далеч по-добре от когото и да било. Мълчим смирено. Поклон! :)))))

Тиквите за Хората!

... annun od Ithil, rhun 'd Anar


Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор Tинyвиeл (щурия)
Публикувано17.11.03 14:16



На мен ми беше интересна историята на твоето име но аз нямам кой знае какво да разказвам. Просто исках името ми да е свързано с Толкин и зад него да стои нещо което обичам. Хванах Силмарилион една вечер и си избрах едно...

Орк вегетарианец-яде само зелени елфи


Тема Мелиндорнови [re: Roheryn]  
Автор Mellindor (Wizard)
Публикувано17.11.03 14:57



Казах "адски", защото не се сетих каква е балрожкият еквивалент на тази дума... Иначе не я обичам

Моето име.... То е глупаво малко елфическо име, неправилно при това.

Когато прочетох "Силмарилион", бях много запалена по речника в края. Обикнах елфическия език и взех да измислям на него имена на всичките си приятели. Най-накрая, когато вече нямах на кого да измислям имена, взех, че го направих за себе си. И името дойде от самосебе си, като превод на това, в което вярвам.

Не че преводът е верен.... Шефът и Страйдър ще го потвърдят. "Мел" означава "обичам" или "обичащ"; "-ндор" означава "земя". Тоест: обичаща земята, света.... И хората в него, но името щеше да стане твърде дълго, ако го бях добавила


След името си измислих и история, в която да се впиша (защото името е нищо без историята към него!)

И станах Мелиндор.

Кажете и вие, де, моля ви!

Всичко идва с времето си за онзи, който умее да чака.

Редактирано от Mellindor на 17.11.03 15:00.



Тема Re: А Дунадан...нови [re: Strider]  
Автор Mellindor (Wizard)
Публикувано17.11.03 15:05



Но искам да зная - защо скиталеца, а не краля (после ще питам Краля обратното )?

Всичко идва с времето си за онзи, който умее да чака.


Тема Re: А Дунадан...нови [re: Strider]  
Автор Fairie (Будител)
Публикувано17.11.03 15:45



Скиталецо, справяме се, защото си имаме такова хубаво Дунеданско вдъхновение в твое лице


А иначе, относно въпроса ти, Мелиндор:

Fairy е дума, която знам от песните на Куин и която харесвам много, просто заради звученето й на английски- напомня за нещо нежно и ефирно :-)))

Харесва ми и значението й на приказен, вълшебен, че и честен дори :-)))
А пък после разбрах, че даже и фея означавало.
Това е. :-))

Слънчо тича наспан


Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано17.11.03 17:03



скиталецът е скиталец защото е скиталец ... тва е!
скиталец по душа и по призвание, по произход и зов на сърцето
скиталец е състояние, патология, мания, слабост и сила

всички сме скиталци, лъчи светлина проникнали от мрака и изчезнали в него
(м-даа, ударих го на дзен-дзен)

аз лично не знам защо съм Грах, т.е. мога да измисля три тона обяснения и нито едно от тях няма да е истинско. Всъщност мъчително е да обясняваш защо си кръгъл и зелен, а не триъгълен и лилав.

По-лесно ми е да обяснявам вашите никове, като един вид експеримент (малък подъл грах), тъй като вече имам някаква представа какви сте



Тема Re: Символиката на именатанови [re: Гpaxчe]  
Автор Mellindor (Wizard)
Публикувано17.11.03 18:05



В отговор на:

По-лесно ми е да обяснявам вашите никове, като един вид експеримент




Това звучи много интригуващо. А ще опиташ ли?

Всичко идва с времето си за онзи, който умее да чака.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.