Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 26.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор Gildan (maethor)
Публикувано18.11.03 17:11



Ето го - прегледай първото и второто си мнение. Там категорично си писала, че искаш да знаеш какви означават те. И ако си мислиш, че е абсолютно задължително никът да крие някаква дълбока душевна тайна или пък е избран в следствие на някаква впечатлителна история, а не е в повечето случаи просто една ебавка, то ти сама себе си се лъжеш.

Aure entuluva


Тема Re: хихихихинови [re: Gildan]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано18.11.03 17:33



А защо смяташ, че простата ебавка с ника ти (добре де, с избора му), нищо не би й говорило в смисъла на въпроса, който е задала?


Ето ти, за поне трети път прочети думите на Мелиндор:
"Не, драги ми Толкинисти, не става въпрос за "Властелинът". Не е дори "Силмарилионът"...
Това е нещо като офф, но с риск да бъда модерирана, искам да попитам:

Каква е символиката на вашите имена (или по-точно никове)? Как сте ги избрали? Какво означават? Защо точно те?

Каква е историята на вашето "име"? Адски ми е интересно да го разбера!"



Ако продължаваш да настояваш, че не разбираш и вадиш само избрани цитати, аз ще ти обясня дума по дума.
Ако, разбира се, просто не се ебаваш :))))))

Слънчо въобще не тича


Тема И за моя..нови [re: Mellindor]  
Автор Belequen Peredhil (dreamer)
Публикувано18.11.03 19:19



Моят случай е доста идентичен с този на Мелиндор.

Прочетох Силмарилион и просто ми се превърна във фикс идея да си измисля име на елфически. Хванах приложението на Силмарилион и с малкото думички там и с много въображение сглобих десетина имена, допадащи ми по смисъл, коиот после съкратих на четири. След това ги превъртях по двайсетина пъти през езика си, за да видя кое е наи-благозвучно, и си избрах Белекуен...

[забранено за Шеф и Страйдър]
"beleg" че си означава могъщ, означава си, но "quen"-а ми никакъв го няма май. Просто тогава реших, че щом "куента" е разказ, а "куенди" са бъбрещите твари, то "куен" само по себе си трябва да означава "дума", "слово".. нещо такова. Представа си нямах колко са развити тези езици.
[/забранено за Шеф и Страйдър]

Накрая лепнах и Передил (полуелф) отзад за авторитет. (Още съм горд, че съумях поне него да си защитя пред Шефа, че си е "передил", а не "передел", ама май и за това трябваше да отворя таг, че току-виж Носителите на Трите Всевластни Бутона Взели Отношение в полза на Уважението към Началството.)
Винаги ме е привличала идеята за нещо полу извън нормалното. Да речем Симеон Полугрък, аууу!!, много сссладко! Та тея полуелфи така ми се бяха набили в главата (не знам дали съм сънувал няколко) и слава на Балрога, щото ако ги нямаше, май Полуръст щях да бъда..

Накратко - избрал съм го точно заради превода и благозвучието му (поне в моите уши).

====================
Грах, и аз искам даиагноза!!!


I wish I was a ruler who'd make them understand


Тема Знаех си!нови [re: Belequen Peredhil]  
Автор Билбo БerинcМодератор (разбойник)
Публикувано18.11.03 19:37



Бел, не мога да ти кажа защо и откъде, но винаги съм асоциирал това "полуелф" (всъщност не винаги - говоря за твоето) с "Полугрък" в смисъла, който са вложили в думата...

Аластис, бях прав за броя на никовете - кого ще почерпиш?



Тема Re: За Шеф /на ухонови [re: Билбo Бerинc]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано18.11.03 19:43



... в едно не си се променил, приятелю. Вечно говориш със загатки.




А ще вземеш ли и ти да си признаеш, разбойнико!

Слънчо въобще не тича


Тема Re: Символиката на именатанови [re: Гpaxчe]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано18.11.03 20:03



За мене нищо не каза...






Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор Lorien ()
Публикувано18.11.03 20:28



Да си кажа и аз: ))
Моето име/ник идва от името на владенията на Галадриел и Келеборн, а не от градините на Ирмо.
Още, когато прочетох описанието на Толкин:
Всички се проснаха на благоуханната трева, само Фродо още стоеше замаян от изумление. Струваше му се, че е престъпил през висок прозорец, разкрит към изчезнал свят. Огряваха го лъчи, за които в неговия език нямаше дума. Всичко, що виждаше, бе грациозно, но формите изглеждаха ясно очертани, сякаш бяха замислени и изрисувани току преди падането на превръзката от очите му, ала изглеждаха и древни, като че бяха надживели вечността. Виждаше само познати цветове: златни, бели, сини, зелени, но те бяха свежи и до болка прекрасни, сякаш в този миг ги виждаше за пръв път и се мъчеше да им измисли нови и вълшебни имена. Ничие сърце не би могло тук през зимата да скърби за лятото или пролетта. В нищо, израсло по тая земя, не се забелязваше недостатък, болест или безформеност. Лориен бе неопетнена.
, се влюбих в това място.
Мислех да ми бъде Лотлориен, ама понеже е много дълго се спрях на Лориен.

Редактирано от Lorien на 18.11.03 20:30.



Тема Re: Но не е забранено за Мориган, нали?нови [re: Belequen Peredhil]  
Автор Morrigan (manadh)
Публикувано18.11.03 21:58



Съвсем правилен си е никът, драги Полуелфе.
Bel- strong; Ilkorin bel (bele) - strenght; Beleg - The Strong; a що се отнася до quen - person, one ;) Ето ти Belequen - Strong one. :))))

П.П. Мен не можеш ме убеди в правилността на Peredhil vs. Peredhel. Я си погледни хубавичко Силмарилионския речник.

U-no geleg an annad di gurth vi baudh lin


Тема Re: Символиката на именатанови [re: Бъдъмбa]  
Автор DarkWolf (Глоудаулг)
Публикувано18.11.03 22:11



И за мен. И за мнооого други същества. (Ъъъъ, аз съм м-у 2 ника в момента, и не знам кой е повече като за мен)

Evil, beware...


Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор ALEX_D_GREAT (===> VELIK)
Публикувано18.11.03 22:13



ТЪПАЦИ !!!

ВАЖНО Е ДА СИ ГОТИН , НО Е ПО - ГОТИНО ДА СИ ВАЖЕН !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.