Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 26.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Символиката на именатанови [re: Гpaxчe]  
Автор ikel ()
Публикувано17.11.03 18:23



Давай, обяснявай, душо

Кефи ме. Ама щеше да ме кефи повече мъртъв.


Тема Re: Грахче! Молим! Направи го!нови [re: Гpaxчe]  
Автор Aragorn Elessar (ами...Крал)
Публикувано17.11.03 18:52



(мързелив Крал)

..............................
"H to He, who am the only one"

Редактирано от Aragorn Elessar на 17.11.03 18:54.



Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор DarkWolf (Глоудаулг)
Публикувано17.11.03 19:00



Символиката на никът ми ли... Ами скоро ще публикувам едно разказче, което ще обясни всчико с подробности.

Evil, beware...


Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано17.11.03 19:23



Относно моето е ясно- Сари ми е любимия герой на Толкин, но си падам повече по Белия, а не по Многоцветния и тада-а- Saruman the White.

Пръв дошъл един с величав облик и осанка, гарвановочерна комаен глас и бели одежди


Тема Рохериннови [re: Mellindor]  
Автор RoherynМодератор (мерудия)
Публикувано17.11.03 20:26



Мелиндор, боя се, че ще те разочаровам, но няма нищо символично и кой знае колко смислено в избора на ника ми :)))))))
/а защо се хиля толкова на това, че ще те разочаровам, само Фухур може да ти обясни/

Спешно се нуждаех от ник, свързан с Толкин и така аварийно си го избрах.
Първо ми се искаше да е някакво оръжие, но мечовете или не ми харесваха, или бяха на всеобща почит (нещо, което не ми е насърце, колкото и странно да звучи от човек, който си пада по доста многохаресвани неща).
И доста упорито си мислех за Аеглос.

Но понеже конете са ми в душата, а и Рохерин е бая неизвестен кон с прекрасна липса на каквито и да било лъскавини и украшения, при това дунедански (нали се сещаш - Хората, Арагорн, дисциплинираният отряд на Дунеданците), след общо 5 минути чудене за всичко това, си взех него.
(Всъщност, ако Хуан имаше по-приемливо име, чуденето ми щеше да е поне 7 минути)

А после взех да откривам (ИЗНЕНАДАНО!), че ми пасва :))))



Всъщност, влюбих се в Дунеданците и Рохерин още първия път, когато прочетох това:
"Малко настрани седеше безмълвен и дисциплиниран отрядът на Скиталците, въоръжени с копия, лъкове и мечове. Плащовете им бяха тъмносиви и сега качулките закриваха шлемовете и главите им. Конете им бяха силни и горделиви, ала с несресани гриви; един от тях още чакаше конника си. Това беше конят на Арагорн, който бяха довели от Севера, наричаше се Рохерин. По юздите и стремената не проблясваха скъпоценни камъни, злато или каквито и да бяло украшения, конниците също не носеха емблеми и знаци, само на лявото рамо на всеки плащ бе закопчана сребърна брошка с формата на лъчиста звезда."

Слънчо въобще не тича


Тема Re: Рохериннови [re: Roheryn]  
Автор Amanur (зла елфка)
Публикувано17.11.03 20:36



Amanur e moeto ime na elfi4eski. T.e. tova go proverih v edin ot generatorite na imena. Dokolko e vqrno neznam, ama si me kefi. Amanur, Amanur, Amanur!

PS/ Krano vreme e da si opravq kirilizatora!

Хобитови уши


Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор Alastis (Москва)
Публикувано17.11.03 20:56



Alastis идва от един герой на Шели -

. Всъщност не аз съм направил тази промяна в имената, но идеята е да звучи... хммм... мелодично.
Интересна е историята на стария ми ник (h.s.), която не съм я разказвал на никого от край до край и едва ли някога ще го направя. Но в един миг h.s. реши, че трябва да промени посоката, в която беше тръгнал, затова така здраво се покри, че дълго време никой не подозираше, че той и Alastis са едно и също лице.



Тема преди някой да се е сетил да го изтъкненови [re: Mellindor]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано17.11.03 21:46



таен фен съм на Хари Потър и имам румънски произход...

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: преди някой да се е сетил да го изтъкненови [re: Ceвepин]  
Автор ikel ()
Публикувано17.11.03 23:08



тва не те оправдава да не си кажеш ко ти значи името! :Р

Кефи ме. Ама щеше да ме кефи повече мъртъв.


Тема Re: Символиката на именатанови [re: Mellindor]  
Автор arc (vampire)
Публикувано17.11.03 23:27



Ами...
Първичният ми ник (гимли) е от най-любимият ми герой. Избрах си го преди около 5 години, когато и на мен спешно ми трябваше толкински ник.
А защо това ми е любимият герой... дълга история.

Известно време нямах интернет и дирната ми регистрация на Гимли падна, затова сега друг се подвизава с моя ник.

Lady of the Lake - Едноименната героиня от легендата за Крал Артур. Харесах си я от песен на Antichrisis.

Malice - От Алиса и компютърната игра.

else - защото if беше регистриран, а аз всъщност него исках.

arc-en-ciel - означава ”дъга”. Тук ще си запазя в тайна какво точно съм имала предвид Но наистина е символика...

Крака



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.