Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 03.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови  
Автор Saruman the White (Istar)
Публикувано29.10.03 14:23



Така-а-а. . . Преди няколко дни с Celeborn/ Dumbledore спорихме (за кой ли път. . .) по един интересен въпрос. Той твърдеше, че Турин е едва ли не най- скапания герой в творчестеото на Толкин и за доказателство изтъкна някои доста странни доводи. . . Твърдейки, че Турин е убил Белег нарочно, че Саерос НЕ си е заслужил унижението, той успя доста добре да ми вдигне кръвното. Та какво мислите вие, във форума? Смятате ли че Турин е безсърдечен и зъл убиец или просто жертва на проклятието на Моргот?



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Saruman the White]  
Автор Celeborn/Dumbledore (Премъдрия)
Публикувано29.10.03 15:27



Вдигал съм му кръвното а! Турин не бил скапан, аз съм ТАМИРЛИНСКИ ТРОН и ти успя с тоя Турин (****) да разбиеш иначе моя уравновесен и спокоен нрав.

Що вместо да ме ядосваш не си рекламираш Арома и толкова...

Фоукс се спусна пред Дъмбълдор. Отвори човката си широко и глътна лъчът със зелена светлина


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Saruman the White]  
Автор Гpaxчe (Gazat Sapatu)
Публикувано29.10.03 17:34



ходих, бродих и обикалях около тази тема, но в крайна сметка тя не може да бъде подмината. Странно е, че всички в клуба сякаш малко гузничко пробягваме на пръстетата покрай възможността да се направи една истинска дискусия/дисекция кой и какво е Турин.

Е, ще забия първия пирон в ковчега си. Турин не е сред хората, които бих искала да имам за приятели... може би защото все пак ми се живее.

Но въпреки, че е кофти, карък, отмъстителен злобар и т.н. той е магнетична фигура. Колко хора знаеш, които имат за най-добър приятел елф, и то такъв приятел, че да ходи по теб като куче и да е готов да се завре в лапките на Мелкор само и само да те спаси.

Колко хора елфите са признали "като свои", уважавали са ги като големи пълководци и умове. Да, Турин е имал много кофти моменти, но и много добри.

Турин е малко като Феанор, но в човешки вид - твърде готин за да е истински. Природата не търпи съвършените неща и ги смърцафосва за отрицателно време, и въпреки това те успяват да направят неща, които другите не постигат никога.

Nargzab-izg Gazog Alai-sha

Редактирано от Гpaxчe на 29.10.03 17:36.



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Гpaxчe]  
Автор lkew (%!#&!@&*()
Публикувано29.10.03 17:54



не съм съгласен :)

(забележете как финно пропускам да съобщя с какво от всичко в темата не съм съгласен)

Но понеже тая вечер съм зает, а после няма да ми се занимава с туй, няма да си кова капака на ковчега ;)

да не говорим и че не съм чел недовършените предания 1.



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанинови [re: Celeborn/Dumbledore]  
Автор Alastis (Вилнюс)
Публикувано29.10.03 18:54



В отговор на:

и ти успя с тоя Турин (****) да разбиеш иначе моя уравновесен и спокоен нрав






Никой да не говори с мен днес...

Тема Re: Точно така!нови [re: Гpaxчe]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано30.10.03 10:02



Напълно съм съгласен с теб за всичко, което изреди за Турин. Само да те питам- във въпросите ти за приятелството и признателността на елфите- може ли в списъка да се включват и джуджета, защото ако може, то Гимли също се радва на подобни чувства от страна на Леголас и елфите. . .

Редактирано от Saruman the White на 30.10.03 10:03.



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: lkew]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано30.10.03 10:09



А "Силмарилион" чел ли си? Там съшо я има историята на Турин.



Тема Re: Офффф!нови [re: Celeborn/Dumbledore]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано30.10.03 10:18



1)- не вдигай толкова пара- не си заслужава. Защо вместо да си хабиш нервите, не престанеш да се лигавиш с Турин? Може да не ти е симпатичен, но поне не прекалявай докато се говори за него, а!
2)- щях да я рекламирам, но последният ми клиент се оплака, че кремовете ми за лице не само не премахвали бръчките, ами толкова го състарявли, че и магия трудно го спасила. . . знаех си, че не трябвше да оствям Грима да прави кремовете. . .

Редактирано от Saruman the White на 30.10.03 10:59.



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Celeborn/Dumbledore (Премъдрия)
Публикувано30.10.03 12:35



Леле, тоя Турин вклудява всички, той е зъл по душа също като онова теле Феанор

Фоукс се спусна пред Дъмбълдор. Отвори човката си широко и глътна лъчът със зелена светлина


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Celeborn/Dumbledore (Премъдрия)
Публикувано30.10.03 13:02



Грах това, че са го признали за свои не му дава правото да се държи високомерно с някои от тях, той все пак е по- малко елф от всеки.

Фоукс се спусна пред Дъмбълдор. Отвори човката си широко и глътна лъчът със зелена светлина



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.