Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 29.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атаните  
Автор Saruman the White (Istar)
Публикувано29.10.03 14:23



Така-а-а. . . Преди няколко дни с Celeborn/ Dumbledore спорихме (за кой ли път. . .) по един интересен въпрос. Той твърдеше, че Турин е едва ли не най- скапания герой в творчестеото на Толкин и за доказателство изтъкна някои доста странни доводи. . . Твърдейки, че Турин е убил Белег нарочно, че Саерос НЕ си е заслужил унижението, той успя доста добре да ми вдигне кръвното. Та какво мислите вие, във форума? Смятате ли че Турин е безсърдечен и зъл убиец или просто жертва на проклятието на Моргот?



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Saruman the White]  
Автор Celeborn/Dumbledore (Премъдрия)
Публикувано29.10.03 15:27



Вдигал съм му кръвното а! Турин не бил скапан, аз съм ТАМИРЛИНСКИ ТРОН и ти успя с тоя Турин (****) да разбиеш иначе моя уравновесен и спокоен нрав.

Що вместо да ме ядосваш не си рекламираш Арома и толкова...

Фоукс се спусна пред Дъмбълдор. Отвори човката си широко и глътна лъчът със зелена светлина


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Saruman the White]  
Автор Гpaxчe (Gazat Sapatu)
Публикувано29.10.03 17:34



ходих, бродих и обикалях около тази тема, но в крайна сметка тя не може да бъде подмината. Странно е, че всички в клуба сякаш малко гузничко пробягваме на пръстетата покрай възможността да се направи една истинска дискусия/дисекция кой и какво е Турин.

Е, ще забия първия пирон в ковчега си. Турин не е сред хората, които бих искала да имам за приятели... може би защото все пак ми се живее.

Но въпреки, че е кофти, карък, отмъстителен злобар и т.н. той е магнетична фигура. Колко хора знаеш, които имат за най-добър приятел елф, и то такъв приятел, че да ходи по теб като куче и да е готов да се завре в лапките на Мелкор само и само да те спаси.

Колко хора елфите са признали "като свои", уважавали са ги като големи пълководци и умове. Да, Турин е имал много кофти моменти, но и много добри.

Турин е малко като Феанор, но в човешки вид - твърде готин за да е истински. Природата не търпи съвършените неща и ги смърцафосва за отрицателно време, и въпреки това те успяват да направят неща, които другите не постигат никога.

Nargzab-izg Gazog Alai-sha

Редактирано от Гpaxчe на 29.10.03 17:36.



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Гpaxчe]  
Автор lkew (%!#&!@&*()
Публикувано29.10.03 17:54



не съм съгласен :)

(забележете как финно пропускам да съобщя с какво от всичко в темата не съм съгласен)

Но понеже тая вечер съм зает, а после няма да ми се занимава с туй, няма да си кова капака на ковчега ;)

да не говорим и че не съм чел недовършените предания 1.



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанинови [re: Celeborn/Dumbledore]  
Автор Alastis (Вилнюс)
Публикувано29.10.03 18:54



В отговор на:

и ти успя с тоя Турин (****) да разбиеш иначе моя уравновесен и спокоен нрав






Никой да не говори с мен днес...

Тема Re: Точно така!нови [re: Гpaxчe]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано30.10.03 10:02



Напълно съм съгласен с теб за всичко, което изреди за Турин. Само да те питам- във въпросите ти за приятелството и признателността на елфите- може ли в списъка да се включват и джуджета, защото ако може, то Гимли също се радва на подобни чувства от страна на Леголас и елфите. . .

Редактирано от Saruman the White на 30.10.03 10:03.



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: lkew]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано30.10.03 10:09



А "Силмарилион" чел ли си? Там съшо я има историята на Турин.



Тема Re: Офффф!нови [re: Celeborn/Dumbledore]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано30.10.03 10:18



1)- не вдигай толкова пара- не си заслужава. Защо вместо да си хабиш нервите, не престанеш да се лигавиш с Турин? Може да не ти е симпатичен, но поне не прекалявай докато се говори за него, а!
2)- щях да я рекламирам, но последният ми клиент се оплака, че кремовете ми за лице не само не премахвали бръчките, ами толкова го състарявли, че и магия трудно го спасила. . . знаех си, че не трябвше да оствям Грима да прави кремовете. . .

Редактирано от Saruman the White на 30.10.03 10:59.



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Celeborn/Dumbledore (Премъдрия)
Публикувано30.10.03 12:35



Леле, тоя Турин вклудява всички, той е зъл по душа също като онова теле Феанор

Фоукс се спусна пред Дъмбълдор. Отвори човката си широко и глътна лъчът със зелена светлина


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Celeborn/Dumbledore (Премъдрия)
Публикувано30.10.03 13:02



Грах това, че са го признали за свои не му дава правото да се държи високомерно с някои от тях, той все пак е по- малко елф от всеки.

Фоукс се спусна пред Дъмбълдор. Отвори човката си широко и глътна лъчът със зелена светлина


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Celeborn/Dumbledore]  
Автор Jill (на война)
Публикувано30.10.03 13:13



Мммне.. Турин в никакъв случай не е зъл по душа. Толкин просто си е поиграл с възможността някой от героите му да бъде подложен на достатъчно тежки изпитания, които да го прекършат. И да покаже защо според него това е възможно. Но Грахче е права, Турин е човешкия еквивалент на Феанор. В съдбата и на двамата се намесва мрачна сила, която в крайна сметка да ги съсипе въпреки силата, с която разполагат.

This ain't no technological breakdown...
This is the road to hell...


Тема Re: Точно така!нови [re: Saruman the White]  
Автор Пpинцът koйтo бe coлo (стилет)
Публикувано30.10.03 13:36



Леголас действително изпитва топли чувства към Гимли, но едва ли дори и той, а какво остава за останалите елфи, в трезвата си преценка гледа на него като на изключително ключова фигура.

А ако наистина имаш предвид, че елфите гледат на Гимли като на блестящ ум, съразмерен с техните способности като пълководци и лидери, би ли го подкрепил с някакъв пример или цитат, защото не мога да се сетя за подобно нещо.

AmberFightingTeam


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанинови [re: Celeborn/Dumbledore]  
Автор Alastis (Вилнюс)
Публикувано30.10.03 19:33



Турин и Феанор са най-големите пичове в Средната земя.


Никой да не говори с мен днес...


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанинови [re: Alastis]  
Автор lkew (513172541)
Публикувано30.10.03 19:37



.... и Бомбадил е маяр като тях!



Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанинови [re: Alastis]  
Автор Jill (на война)
Публикувано31.10.03 15:38



.. И БарбаАластис е техният прорук :)

This ain't no technological breakdown...
This is the road to hell...


Тема Re: Аха-аха. . .нови [re: Celeborn/Dumbledore]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано02.11.03 13:11



Той не се държи високомерно с никого, но друг е въпроса, че с него някои се държат не само високомерно , но и откровенно грубо. . .

Пръв дошъл един с величав облик и осанка, гарвановочерна коса, омаен глас и бели одежди


Тема Re: Гимли Приятеля на Елфите!нови [re: Пpинцът koйтo бe coл]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано02.11.03 13:15



Самия гимли е прецедент, тъй като няма приятелство между елф и джудже както между Леголас и Гимли; Гимли е единственото джужде, наречено "Приятеля на Елфите"; това достатъчно ли ти е ?

Пръв дошъл един с величав облик и осанка, гарвановочерна коса, омаен глас и бели одежди


Тема Re: Гимли Приятеля на Елфите!нови [re: Saruman the White]  
Автор Пpинцът koйтo бe coлo (стилет)
Публикувано03.11.03 18:32



Не, защото не отговаряш на въпроса ми.

AmberFightingTeam


Тема Re: първия пирон в ковчеганови [re: Гpaxчe]  
Автор Фyxyp. ()
Публикувано03.11.03 19:31



Странно или не, единственото нещо, което написа, и срещу което възнегодувах от раз е:
Турин не е сред хората, които бих искала да имам за приятели... може би защото все пак ми се живее.

Напротив, иска ми се. И имам.
Няма да мога да го обясня, знам си го предварително :)
Но да пробвам.
Това ще е моят пирон в ковчега :)

В Турин има много, ама много, хубави "неща".
Реално, само и единствено, "лошото" му е буйността и (... да го наречем така) инатът.
Чакай да поровя, май Мелиан беше казала... да:
"бой се от жегата и студа в сърцето си"
Само звучи различно.

Турин е невъздържан, невладеещ се.
Но зад никоя негова постъпка няма желание да ТВОРИ зло.
(Дори епизода с разбойниците не става за доказване на противното)
В него има добро, има желание за добро, има действие за добро. (Няма да редя цитати, защото не само Саруман Всякаквоцветни няма да дочете :)
Но, уви, има и РАЗМИНАВАНЕ.
Сякаш всичко, което прави, е започнато в грешния момент. Сякаш всички около него са на друга вълна, и обикновено изостават. Сякаш той и събитията около него са на две различни ленти, и онзи, който трябва да ги пусне едновременно, избързва и пуска Турин миг по-рано.

Но Турин и действията му са изтъкани от желание (може би твърде пламенно, а?), което не е трудно да се нарече с истинското му, макар и лигаво звучащо име: желание за добро.
/а звучи така, защото сме загубили истинските значения на думите от прекомерната им употреба./
Не ми минават тия, че "пътят за Ада бил постлан с добри намерения". Защото това не е единственото, с което е постлан.


Искам да кажа, че Турин си залужава.
И че не е начин да се зачеркнеш нещо, само защото може да излезе болезнено накрая.
Ако имам възможност да се докосна до добро, дори и в тази форма, не бих се отказала от него.
Никога нищо не се знае. (кеф! изречение за милиони! :РРРР)
И няма смисъл да мислиш и преценяваш кое как би могло, вероятно, да се скофти. Или колко и какво ще получиш насреща.

Завиждам на Белег, именно защото умее да дава така безрезервно.
(Въпречки че дважди завиждам на Турин заради Белег :)))))


Не знам дали се разбра нещо.
Не ме ритайте, моля! :)))))))


Синтезирано:
Нищо против нямам да имам Турин за приятел. Напротив, искам.
Защото има добро в него.
Защото предпочитам него пред масата нагаждащи се и възползващи се плазмодии, които даже пътя към Ада не застилат с добри намериения, но на които живота им тече гладичко.
Защото предпочитам един истиски, пълен миг, пред седмица безлични и безопсни, полувинчати залъгалки.




... А сега отивам да се вържа на стълба за да ме линчувате...



Тема Re: първия пирон в ковчеганови [re: Фyxyp.]  
Автор Гpaxчe (Gazat Sapatu)
Публикувано04.11.03 15:36



аааа... нема проблем, това което казваш е вярно, т.е. при него срещаме т.н. симптом "първо стрелям, после питам".

Причината, поради, което не искам да е сред приятелите ми е, не че не ми харесва като човек и няма да ми е интересно, а че няма да живея дълго - той много успешно изтрепва близките и приятелите си, вярно че "без да иска" но... ефектът на неживостта им си остава.

Въпреки това мисля, че не бива да го оправдаваме 100%, това вече е отиване в другия полюс. Да му се приписва една такава служебна "невменяемост" е твърде удобно за защитата, а ние знаем, че при човека има доста тънка разлика между "не искам" и не мога" ... кога при Турин е едното а кога другото?

Имам в предвид, че той сякаш злоупотребява с "лошия си харакер" от време на време. а?

Krulgalash burz morurz agh golnauk-ob duluk : 24 dark souls and arms of steel


Тема Re: пирон в моя ковчегнови [re: Фyxyp.]  
Автор Strider (telcontar)
Публикувано04.11.03 17:01



Драконе мой, как можа да ме опишеш толкова цветно и подробно! :| Чак ме хвана страх и ми се прииска да се отдръпна от себе си. :/ Лошото е, че нямам избор. ;) :))
Хех... С Шефа май трябва да си разменим имената.

П.П. А аз завиждам на Бастиян... ;)

Тук не се тупка!


Тема Re: undo :(нови [re: Strider]  
Автор Фyxyp. ()
Публикувано04.11.03 20:51



Виждаш се в думите ми?
И то така че ти се иска да се отдръпнеш от себе си?

Да си имам думите!
Не това исках - точно обратното. Аз наистина харесвам Турин, но явно не успях да го покажа много лицеприятен

Но ще опитам пак
Пък дано тогава ти се прииска да се прегърнеш!

ще видиш, че всичко ще свърши добре
- Не виждам как
- И аз също, но точно туй му е хубавото


Тема Re: undo :(нови [re: Фyxyp.]  
Автор lkew (припериран)
Публикувано04.11.03 21:14



не бре, не че не успя. Чак ми се стори красив. Готин един такъв. Като мухоморка.
Обаче няма да ни обедиш да я изядем ;)

астрално пони людоед


Тема Re: undo :(нови [re: lkew]  
Автор Strider (telcontar)
Публикувано04.11.03 21:36



Златна ти уста, Икеле!

Тук не се тупка!


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: Saruman the White]  
Авторarwen4eto (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 08:04



Napravo sum vuzmutena ot tova tvurdenie 4e Tyrin naro4no e ubil Beleg toi prosto e popadnal pod proklqtieto i tova e to



Тема Re: знам, знам, знам....нови [re: Гpaxчe]  
Автор Фyxyp. ()
Публикувано05.11.03 12:52



...... знам, знам какво имаш предвид :))))


НО...

Виж, първо, не всеки, бил приятел, близък, обичал (под някаква форма) Турин, е бил затрит от/заради него.
За по-голяма вярност, думите ти могат да бъдат коригирани така "не искам да ми бъде роднина". Или "не искам да ми бъде съдружник" :)))
Пострадват ПРЕДИМНО "белязани" предварително – жертви (неизбежни) на прокобата на Мандос или на проклятието на Моргот.

Белег и Брандир са друго.
По-скоро две други.
Белег умира, просто защото Турин е твърде бърз и добър. Няма какво да се обсъжда толкова. Всеки би опитал да направи точно това, което прави Турин. Просто не всеки би успял.
Брандир – защото... е да, тук може да го обвиняваме на воля. Но това, което прави, не е много различно от това, което прави Пипин в Мория – същото поведение от типа "първо стрелям, после питам". Само мащабите са различни.
Виж случката със Саерос в развитие – на това ли казваш симптом "първо стрелям, после питам"!?

Горе-долу това е.
Няма как да ви убедя, защото това са мнения, резултат на убеждения, а това не се променя току така с няколко прочетени реда (поне не в повечето случаи)
Искам да кажа, че Турин nе бива да се белязва като смъртоносен карък, и че около него няма само смърт и разруха ЗАРАДИ него.


Имаше и второ, но не го помня вече.

ще видиш, че всичко ще свърши добре
- Не виждам как
- И аз също, но точно туй му е хубавото


Тема Re: Турин Турамбар- "черната овца" в рода на атанитенови [re: arwen4eto]  
Автор Saruman the White (Истар)
Публикувано05.11.03 18:15



Е, не съм го твърдял аз. . .

Пръв дошъл един с величав облик и осанка, гарвановочерна коса, омаен глас и бели одежди



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.