Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 29.05.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема А да ви питам за Истарите. . .нови  
Автор Saruman the White (непознат )
Публикувано19.10.03 21:41



Интересува ме един особен въпрос- може ли Истар да умре от старост? Знам, Истарите за 3000 години само се състаряват, но да речем ако са на възрастта на Галадриел или Келеборн, не биха ли остарели до степен на смърт?
P.S. Ако не ме познавате погледнете Куталион



Тема Re: А да ви питам за Истарите. . .нови [re: Saruman the White]  
Автор Lorien ()
Публикувано19.10.03 22:13



Ами, те май бяха пратени от Валарите да пазят Средната земя и май се наричаха Маяри.Но носели телата си не като одежди , а били като човешките тела - подвластни на болести, старост и смърт. Обаче поради възвишения си дух не умирали , а само се състарявали.
И така сама си противореча. Сигурно като елфите умират само телата им, ама пък в "Недовършените" е казано, че само стареят.
И така май достигам до извода, че и аз не съм сигурна.


Балрогът си опича работата сам

Редактирано от Lorien на 19.10.03 22:22.



Тема Re: А да ви питам за Истарите. . . [re: Lorien]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано20.10.03 00:37



Моето впе4атление е, 4е те не всички имат човешки тела и им ги дават само когато се наложи да свършат някаква работа. (по повод "Но носели телата си не като одежди , а били като човешките тела - подвластни на болести, старост и смърт") И телата им по някое време се износват и махат в тези случаи, и после пак са си маяри.

Но е възможно да дрънкам глупости поради късния час Аданедел трябва да въведе ве4ерен час за тези като мене, на които нощта влияе така

...when time gets fast but everything goes slow...


Тема Re: А да ви питам за Истарите. . .нови [re: Saruman the White]  
Автор Гpaxчe (sleepwalker)
Публикувано20.10.03 10:21



според мен - не може!

Истарите не се състаряват, на тях са им дадени телата на стари хора, защото основната им мисия е била да работят след хората е не сред елфите и този вид отговаря на представата на хората за някой който е "мъдрец" и "вълшебник". Бих нарела телата им "имиджови". Въпреки привидната си старост те са имали изключителна физическа сила, издържливост и ловкост. Така че, фактора "старост" изобщо не е имал значение.

пиша много несвързано, но не съм се събудила ...

Истарите са маяри по ниво в йерархията, но по раса са айнури, което означава, че не се нуждаят от тела за да съществуват. Затова носят телата си като дрехи.

Гандалф умира след боя си с Балрога, но бива върнат в същото, но премоделирано тяло, тъй като междувременно е повишен - от сив става бял, т.е. Глава на истарите. Предполагам, че след връщането си в Аман, той е освободен от тялото, което не му трябва там.

ммм... друго не се сещам



Тема Re: А да ви питам за Истарите. . .нови [re: Гpaxчe]  
Автор Gil_Galad (снежно острие)
Публикувано20.10.03 12:48



напълно съм съгласен с Грах! не стават така тези работи ! тялото е само за пред другите -елфи или хора !просто за да има покритине !за смърт и дума не може да става !

имам и един въпрос ! споменават ли се някаде имената на другите истари които са дошли в Арда ? Саруман,Гандалф, Радагаст........




Печално арфите звънят
за елфа светъл Гил-галад,


Тема Re: А да ви питам за Истарите. . .нови [re: Gil_Galad]  
Автор Mellindor (Wizard)
Публикувано20.10.03 13:07



...Алатар и Паландо.
Това са Итрин Луин, Сините вълшебници. Споменава се в "Недовършени предания", "За Истарите"

"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"


Тема Re: А да ви питам за Истарите. . .нови [re: Гpaxчe]  
Автор Saruman the White (непознат )
Публикувано20.10.03 13:53



Не е така. Всички са пристигнали като млади (сравнително) хора, но после са се състарили.



Тема Re: А да ви питам за Истарите. . .нови [re: Gil_Galad]  
Автор Saruman the White (непознат )
Публикувано20.10.03 13:54



Алатар и Паландо- "Недовършени предания"



Тема prevezdai si go samнови [re: Saruman the White]  
Автор Гpaxчe (sleepwalker)
Публикувано20.10.03 14:36



В Средиземье он появился примерно в 1000 г. третьей эпох.... Он был ниже остальных Истари и выглядел более старым, был седовлас, одевался в серое и ходил, опираясь на посох.



Тема Грахът мълчи когато Толкин говоринови [re: Гpaxчe]  
Автор Гpaxчe (sleepwalker)
Публикувано20.10.03 14:58



За пръв път те се появят около 1000г. на третата епоха , но за дълго време пътешествали във вид на обикновени стари, но жилави хора, пътешественици и бродяги, които събирали знания за Средната земя. (...)

Със съгласието на Еру те/ валатире/ избрали посланици от същия висок като своя род, но ги облекли в тела като човешките, истински, а не илюзорни, податливи на страх, болка, земна умора и насилствена смърт, способни да усещат глад и жажда, но, макар, че от многогодишните трудности и грижи те се състарявали, благородният им дух не им давал да умрат. (...)

По този начин валарите се опитвали да поправят грешките си (...) На тях им било наредено /на истарите/ в скромни и бедни одежди да насочват елфите и хората към добро чрез съвет и убеждаване.

те тва е...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.