Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 03.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема "Властелинът" много се комерсиализиранови  
АвторИтилдин (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 20:52



Здравейте,

И вас ли ви дразни прекалената комерсиализация около LOTR? Напоследък гледах една класация на филми, в която "Властелинът" беше на първо място като най-лош филм. Може би не всички хора са в състояние да разберат идеите на прословутия професор, които стоят в основата. Срещат се и такива, които ги възприемат погрешно (за справка: има тук постната една тема с бисери-уникално тъпи коментари на заблудени зрители по време на прожекциите).

Първите 2 филма определено ми харесват, обаче хич не ми харесва идеята, че х милиона зрители гледат едно и също нещо по едно и също време на 15 хиляди места. Според вас имаше ли начин да се избегне цялата тази дандания, с фланелките за 5 $ и пуканки в картонена кутийка за левче(примерно)?

П.С. Отскоро следя постингите в този клуб и много ме кефите, ще знаете. Да сте живи и здрави. Аз не сам толкоз голям фен на Толкон, обаче покрай вас ще взема да стана.



Тема Re: Ух! Добре дошъл :)))нови [re: Итилдин]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано08.10.03 21:48



Моля да се запише за протокола:

Първа тема на: Итилдин

Брой въпроси в нея: много; при добро желание от страна на читателя - даже повече.

Оценка на риска от:
- трансформиране в "Ах! Леголас!" и/или "Ах! Бате Виго!" - среден
- трансформиране в "Това там, дето се отскочи от стената на Шлемово усое, бойна кирка ли беше!?" - висок
- проявяване на остри форми на агресия - среден

Изказано собствено мнение: доволно количество

Зачитане делото на Кирил и Методий: абсолютно

Дружелюбност: констатирана

Заключение:
Темата покрива необходимите изисквания.

Препоръка:
Да се приветства!

========================

Та... Привет, Итилдин!

Да, може би дразни.
Но и е предпоставка за увеличаване броят на заболелите. А така неусетно ненормалността на болните бива възприемана все по-нормално, и по този начин те биват оставяни да живеят (където си искат) на мира.
Освен това се увеличава броят на онези, на който може да си намериш повод да разкажеш що е то Силмарил и къде се използва в бита.

И, не на последно място, аз лично нямам нищо против, защото съм невинна жертва именно на шуменето около филма (нищо, че се класирах с прочитането преди него).

Начин да се избегне данданията? Тц.
Икономика.
Филм = Печалба
Филм + пуканки = Повече Печалба
Филм + пуканки + тениска = Още Повече Печалба
Филм + пуканки + тениска + ..... = Какаво изпуснахме за да е Още Малко Отгоре Печалбата


А за възприемането на идеите.....
/Може би не всички хора са в състояние да разберат идеите на прословутия професор, които стоят в основата. Срещат се и такива, които ги възприемат погрешно/
Ми аз въобще не се наемам да твърдя, че може от филма да се усети какви са идеите в книгата.
Моето мнение беше (и чакай секунда да се преслушам......хм, да, и все още е), че във филма има какво ли не, но не и Толкин.
И че добре щяха да сторят, ако бяха написали, че е по мотиви от "Властелина", а не по самият него.

Такива ми ти работи, Драги ми господине.

Шефът каза: "ХА-ХА!"


Тема Re: Ух! Добре дошъл :)))нови [re: Roheryn]  
Автор Meлkop (Моргот)
Публикувано08.10.03 22:41



Искам и за мен да направиш такава статистика. Такаква каквато е, а не такава, каквато искам да видя...
Може ли?




Тема Re: Их, Мрак....нови [re: Meлkop]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано08.10.03 23:43



.... като как ме виждаш да ти откажа каквото и да е?!

Дай малко време и не очаквай безпристрастност

Както и да е - ще го направя :)

Шефът каза: "ХА-ХА!"


Тема Re:нови [re: Итилдин]  
Автор Queen Alice (attacking)
Публикувано08.10.03 23:48



Разговор м/у двама сноби:
- Заваля.
- Ми, простаци!
- Ще вземе на сняг да го обърне...
- Бе, да правят каквото си искат!!!

-- цупенето на устни "комерсиализира се" вече е малко олд фешън, не мислиш ли?



Тема Re:нови [re: Queen Alice]  
Автор Alastis (Кишинев)
Публикувано08.10.03 23:54



Във връзка с това - един OFF - Честит първи сняг!!




Тема Re:нови [re: Alastis]  
Автор Talyesin (far beyond)
Публикувано08.10.03 23:58



Off - не ми напомняй - аз още съм на лятна вълна...

Taste the poison
Feel that this is life
Hallowed be the game


Тема Re: "Властелинът" много се комерсиализиранови [re: Итилдин]  
Автор Talyesin (far beyond)
Публикувано09.10.03 00:05



Дразни ме. Само че нищо не мога да направя, а и не съм сигурен че бих направил, дори и да имах възможност. Да си трошат главите... Колкото до филмите, и на мен ми харесват, което не пречи да си ги критикувам на воля, защото 1) ми се разминават с личните възприятия по въпроса, 2) щото бъка от глупости и недомислици (писнало ми е да ги изброявам, така че сега няма). Следвам си принципа "Обожавам книгата такава, каквато аз си я разбирам, майната им на тия, които по-далеч от филма не виждат".

И бтв, темата действително е изтъркана...

Taste the poison
Feel that this is life
Hallowed be the game


Тема Re: Их, Мрак....нови [re: Roheryn]  
Автор Talyesin (far beyond)
Публикувано09.10.03 00:07



А може ли и аз да си изпрося една? Плииййззззззз?

Taste the poison
Feel that this is life
Hallowed be the game


Тема Re: Дадено :))))))нови [re: Talyesin]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано09.10.03 00:12



А после ще ме гоните и стреляте с лъкове, копия, бойни кирки, брдви, къси, дълги, прави и криви мечове, нали! И любимият Гронд може даже да се появи! О, Балроже!

Ще пробвам, обещавам :))))
Па да ме пазят Валарите после.....

Шефът каза: "ХА-ХА!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.